Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít de nagyon?...

Csak engem idegesít de nagyon? 19F

Figyelt kérdés

Elore elnezest az ekezet nélküli irasert, de regényt készülök irni es igy gyorsabb... Nos, van egy hugocskam aki 12 éves es regen nagyon aranyos volt stb. Kedves, udvarias, szerény, illemtudo, nem kert semmit anyuektol, de most pff... Elkezdett kamaszodni, es most van neki iPhone 7 teloja, es 8 plus-t KOVETEL nem ker, kovetel. Meg mindenfele draga ruhákban jar stb. (anyagi helyzetünk engedi) es hisztis, beképzelt, bunkó, flegma, követelőző kis ribizli lett belole... Most is nagyon szeretem, de vissza akarom kapni azt a hugicám, akivel le lehet ülni normálisan beszelni. Na mind1. Anyuék megmondták neki hogy túlzottan elkenyeztették, es nem kap új telót, mert a 7-et is tavaly kapta es tokeletesen mukodik. Mondta anya hogy megvenne neki, de ha most telót, legkozelebb BMW-t kovetel? Apa ezzel egyetért. Majd akkor a hugom kiabálni kezdett hogy miert ilyen szemetek vele, soha nem kap semmit... Majd akkor szuleim mondtak ha nem hagyja abba, tesód (Magyarul én) megkapja az i7-et, te meg az o i6s-jet... Erre sirva bement a szobába... Anyáék engem megneveltek, ugy érzem... Ot is illemre nevelik, de a barátai utan megy... Ma azzal jott hogy o akar 3. Fulbevelo, meg majd industrialt vagy mi a sssz...-t... Anya ezt se engedte, es mondta hogy leszallhatna a Földre, erre megint bevágta a hisztit. Majd ma beszeltem vele, es minden 2. Szava csunya szo volt... Megkérdeztem kitol tanulja ezeke, mert anyáék nem beszélnek igy soha... Erre mondta hogy az XY barátjától... Meg sminkben akar suliba menni. Elegem lett, es mondtam, hogy mit képzel magáról, hogy igy beszel, es hogy hisztizik... Erre üvölteni kezdett, majd megkérdeztem, hogy anyaekat szereti jobban, vagy a barátait? Kinek a véleménye er tobbet? Majd mondta hogy ez nem kerdes... A barataime... Majd megkérdeztem higgadtan hogy ki etet? Ki hozott világra? Ki nevel? Ki ad otthont? Ki szeret igazan? Majd azt mondta a szulei, de lekakilja... Mondtam, hogy lehet nagylanynak érzi magát, de csak 12, es ne csináljon ugy mint egy 16-17 eves lany... Erre mondta hogy kapjam be... En meg kiakadtam, es kiabálni kezdtem:Megis kinek képzeled magad? Most cseszed el az életed! Erre mondta hogy neki legalabb van elete... Es Elment...



Elegem van belole, anyaek nevelik, de o nem hallgat rájuk... Megbüntetik, annal jobban csinalja... Szerintetek normalis? Visszakapom valaha az intelligen, édes hugicám?



2019. márc. 6. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok hibaert, de siettem :D Intelligens*
2019. márc. 6. 18:46
 2/9 anonim válasza:
100%
Huh hat ez erdekes eset, bar mostanaban mar sokkal hamarabb elkezdodik a gyerekeknel a kamasz kor valoszinuleg tesod is most kezd el lazadni. Idovel lehet jobb lesz, viszont a szuleiddel beszelj rola mert gyakran elfogultak es nem veszik eszre ha a gyerekuk megvaltozik. Mondd el nekik mit gondolsz errol hatha kozosen ki tudtok talalni valamilyen megoldast.
2019. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is a szülőkfelé fordulnék


Ugyan is aki el van kényesztetve és hirtelen meg vonnak tőle dolgokat az nem diákmelózni fog majd menni hogy uj cuccokat szerezzen.....

Ha cigizne én annyit mondanék vedd a saját pénzedből (én mondjuk 12évesen is elszegődtem dolgozni zsebpénzért ablaktörlés stb)

2019. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legirritálóbb korszak. Az én húgomnak is szörnyű volt, bár ő csak szimplán lázadt. Nekünk nem volt jó anyagi helyzetünk, így nem kapott soha drága dolgokat. Ne hagyjátok, hogy uralkodjon rajtatok! Túl lesz rajta pár éven belül remélhetőleg és szégyellni fogja, hogy ilyen elkényeztetett buta p***a módjára viselkedett.
2019. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Első körben megemelem a kalapomat előtted, hogy törődsz a kistestvéreddel, és nem akarod hagyni, hogy tönkretegye magát.

Szívesen mondanám, hogy majd kinövi és majd megjön az esze és majd benő a feje lágya, de nem hiszem, hogy jelen pillanatban ez vigasztalna téged.

Egy dolgot tudok tanácsolni, bár nem tudom megtippelni, mennyire jönne be:

Próbálj közös programokat szervezni, legyen az egy film a moziban, vagy akár csak otthon - a lényeg, hogy töltsetek egy kis időt együtt, hátha jobban megértitek egymást; bár elhiszem, hogy nehéz elviselni egy kamaszodó kislányt. És persze sokat segítene a helyzeten, ha hajlandó lenne a normális kommunikációra...


Kitartás, túl fogjátok élni mindannyian:) Ne "papoljatok" neki túl sokat, mert csak fokozza az ellenkezését, de ne hagyjátok, hogy hülyeséget csináljon. Drukkolok, hogy ne kezdjen el bulizni... (tekintve, hogy mit takar a bulizás manapság)


Szóval, sajnos más épkézláb ötletem nincs, de remélem, minden rendben lesz veletek.


May the force be with you, man...

2019. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyerekneveles szuloi szerep. Nekik kell megoldani. A gyerekneveles nem a te gondod. Eld az eleted,tanulj,sportolj,talalkozz a baratokkal. A hugod majd alakul. Most akkor hanyagold.


A szuleid viszont rosszul csinaljak,ha egymas ellen hangolnak.

Te nem vagy felelos a hugod viselkedeseert.

N/36

2019. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszünk megfogadni őket + Remélem igazatok lesz és kinövi :)
2019. márc. 7. 05:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Mar-mar belekezdett a fogyokuraba (alapbol is vékony) de én este szinte sirva mentem be hogy vissza akarom kapni a hugom, es higadtan, de hosszan elbeszélgettünk, leet hogy ő nem érzi, de Mindenkit megbánt maga körül... Majd odajött, es megölelt... Remelem megváltozik :(
2019. ápr. 9. 14:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Valami változás azóta?
2019. aug. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!