Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit reagálnál, ha a 18 éves...

Mit reagálnál, ha a 18 éves középiskolás gyereked digitális oktatás alatt vissza szeretne költözni a koliba?

Figyelt kérdés

A koli biztosítja a lehetőséget, hogy aki otthonról nem tud részt venni az online oktatásban, vagy úgy érzi, hogy a koliból jobban menne, az megteheti, hogy visszaköltözik. Úgy vannak elosztva, hogy egy ember egy szobában.


A gyereked pedig azt mondaná, hogy ő vissza akar menni. Az a fő ok, hogy az idegeire mész amikor otthon vagytok mind a ketten, illetve nincs saját szobája itthon.(mert az egyik szülő a másik "horkolása miatt" vele alszik egy szobába) Konkrétan az az indok, hogy zavarja, hogy ha egész nap otthon vagy valamikor, akkor tíz percenként benyitogatsz hozzá, hogy mit csinál, folyamatosan a háziról kérdezgeted, amikor csak lehet. Ha éppen dolgozol és délután hazaérsz nem tudja befejezni nyugodtan a házit, mert te tévét akarsz nézni a szobában, persze megpróbálod kivárni, hogy befejezze, de akkor is benyitogatsz max húsz percenként, hogy mehetsz-e már. Ha olyankor vagy otthon, amikor órája van online, akkor ha minden óra után kijelented, hogy hallgatóztál és nem értetted, hogy miről van szó.


És ez zavarja, és ezért inkább visszamenne a koliba. Mit szólnál ehhez?


2021. jan. 8. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésben te vagy a gyerek, nyugidtan felteheted így.


Egyrészt én nem lennék ekkora sząr, hogy a gyerekemet zavarom mert a férjem horkol, mef úgy alapjáraton se lógnék a nyakán és zavarnám.


Szerintem jól teszed hogy visszamész a koliba, de anyádat zavarni fogja, mert akkor kinek az életében turkálna?!

2021. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megengedném. Mondjuk én nem vagyok ilyen helikopter anyuka, mint akit itt leírtál. Az a fajta, aki így ellenőriz, nem fog visszaengedni sem.
2021. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Elkéozelni nem tudom. Mert nem csinálnám ezt a gyerekemmel. Az végképp beteges, hogy még ott is alszik.

Feltételezem egy ilyen beteg elméjű szülő kiakafna rajta. De nagy korú vagy szerencsérem úgyhony mennj vissza nyugodtan.

2021. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Vicces volt a megfogalmazás, hogy "ha te ezt meg ezt tennéd". :-)))

Ha valaki ilyen szépen látná a saját viselkedését, az nem is tenne így. :-)

Amúgy nyilván, elfogadnám.

Az tényleg kellemetlen, ha anyukád annyira utálja apukádat, hogy inkább beköltözik hozzád. A horkolás ilyenkor természetesen csak ürügy.

Amúgy mi a tökömnek van a te szobádban a tévé? Hogy ott csücsüljön mindenki este, mikor neked nyugalom kéne a tanuláshoz?

Ha nincs nappali, akkor át kéne vinni a tévét a szülők szobájába. Ha anyukád szeret tévét nézni, talán még apukádat is hajlandó miatta elviselni.

2021. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha így van, akkor full érthető, hogy lelépne.
2021. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

Megengedném, ugyanakkor el is gondolkodnék a leírtakon és tennék ezek ellen.


Egyáltalán nem normális dolog egy 18 éves "gyerekkel" egy szobában aludni, mert a párom horkol, és nem hagyni egy perc nyugtot sem neki.

2021. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjen.
2021. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
elengedném, társaságban jobban érezné magát
2021. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjen nyugodtan.
2021. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!