Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az 'Iskola a határon' c....

Az 'Iskola a határon' c. Ottlik-könyvet egy nyolcadikos már megérti?

Figyelt kérdés
Érdemes ezt ebben a korban ajándékba adni?

2021. márc. 21. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret olvasni a gyerek, és más hasonló bonyolultságú könyvet már olvasott, akkor jó lehet. De az is előfordulhat, hogy most elkezdi, félbehagyja és pár év múlva újra előveszi.
2021. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ez a legjobb választás egy nyolcadikosnak. Vannak ennél jobb könyvek is ami neki való.
2021. márc. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nehéz volt nyolcadikos koromban, pedig nagyon sokat olvastam, és amúgy magyar szakos bölcsész lett belőlem :) de akkor ez még nehéz volt nekem.

Szerintem nagyon jó, hogy klasszikus irodalmat akarsz neki adni, ha szeret olvasni. Illetve nem ismerem a gyerek személyiségét, de én, mint olvasni szerető gyerek, szintén kaptam olyan könyveket, amik valamennyit (akár éveket) a polcomon álltak, és csak később tudtam értékelni őket. Hogy az ajándékozás érzése a gyereknél ne maradjon el, esetleg vedd meg neki ezt, és egy másik könyvet is mellé, és írj egy kis levélkét az Ottlik-könyvbe, hogy ez egy nagyon jó könyv, te nagyon szereted, ő se essen kétségbe, ha esetleg csak pár év múlva tudja majd értékelni.

Amúgy meg, te ismered a gyereket. Nekem volt olyan hatodikos tanítványom, aki órán, titokban A feleségem történetét olvasta a pad alatt... az is egy nehéz könyv, én már felnőtt fejjel olvastam, úgy sem volt könnyű, de annak a kisfiúnak hatodikos korában nagyon tetszett, és nagyon értelmesen tudott róla beszélni (kíváncsi vagyok, vajon mi lett belőle, mikor felnőtt...)

2021. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha átlag nyolcadikosra gondolunk, akkor nem. Ha kimagaslóan értelmes, szeret olvasni és érdekli a történelem, akkor igen. Inkább 16-17 éves kortól ajánlanám.
2021. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább egyszerűbbet választanék, mert lehet, hogy pár év múlva elolvasná, de a megajándékozás érzése most nem lenne tökéletes. Én ebben a korban szépirodalomból Rejtőt és Vernét szerettem nagyon, a férj az indiántörténeteket (Karl May, Nagy indiánkönyv).
2021. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha mondasz pár példát, hogy amúgy mit szokott olvasni, könnyebben segíthetünk eldönteni :)
2021. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! Az a helyzet, hogy en 14 eves koromban kaptam meg, es bar nagyon tetszett, erteni csak kb 10 evvel kesobb tudtam igazabol. Viszont mar akkor nagyon ‘beakadt’ es szerintem sokat formalt rajtam, meg ha ralatasom nem is volt meg akkor. A szoban forgo leanyzo kivancsi termeszetu, konyvmoly, es legendas arrol, hogy ejszakakat is atolvas a paplan alatt. Intelligens es sztem a kora elott jar, de nem beszelgettunk az elmult 1 evben, es nem tudom eldonteni, hol tart. Azt tudom, hogy mindent IS olvas, de hogy pontosan miket, azt nem.


Nagyon megkoszonnem, ha ajanlanatok konyveket, amik jobbak lehetnek ebben a korban, mint az Iskola a hataron. <3

2021. márc. 21. 23:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem (későbbi magyar szakos bölcsésznek) ilyen koromban nagyon tetszett Goldingtól A legyek ura, Maupassant novellái, Steinbecktől az Édentől keletre és az Érik a gyümölcs, Stefan Zweig, William Butlertől a Pillangó-forradalom, Tömörkény István novellái, illetve én Kosztolányi Esti Kornéljával voltam úgy, mint te az Iskola a határonnal: nem értettem 100%-ban, de óriási hatással volt rám, és azóta is egyik kedvenc könyvem.
2021. márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 22. 09:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Sienkiewicztôl a "Quo vadis" tetszett nagyon ennyi idôs koromban.
2021. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!