Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyennek minősül egy ilyen...

Milyennek minősül egy ilyen cselekedet egy anya részéről?

Figyelt kérdés

Én Angliában lakom, és a fiam az apjához költözött 1 éve, neki nagyon jók az anyagi körülményei.

A fiam 15 éves, az apja jobban kordában tudja tartani, mint én, eléggé lázadó kamasz. Nagyon eltávolodott tőlem az utóbbi időben, hiába könyörgöm, hogy találkozzunk, sosincs ideje, barátokkal van, utoljára két hete láttam, azelőtt 2 hónapig nem, csak sms kapcsolat van köztünk, igaz, az mindennapos, akkor ír ő, ha pénzt akar. Nekem megszűnt a munkahelyem, közel egy éve, nem tudok elhelyezkedni, már rég lakom itt, állampolgárságom is van, de barátaim, senkim nincs itt.

Játszom a gondolattal, hogy hazaköltözöm, otthon vannak a rokonaim, és sokkal több lehetőségem.

Ami megállít az az, hogy úgy érzem, hogy ezzel cserbenhagynám a fiam, aki mégiscsak kiskorú, és én vagyok a támasza, akkor is, ha most nem akar találkozni. Félek, hogy ha baja lesz, én nem leszek kéznél.

Ő nem akar hazaköltözni, neki itt vannak a barátai, itt született.

A rokonaim mondják, hogy egy életem van, és gondoljak magamra, de én ezt nagyon önző lépésnek tartom, hogy itthagyjam.

Azt mondják, hogy úgyis megvan nélkülem. De tudom, hogy kamasz és biztos szüksége lehet még rám.

Ti hogy látjátok?

Mi a helyes döntés? Maradjak, vagy jöjjek haza?



2021. márc. 25. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
A leírtakból azt olvasom ki, hogy valójában meg vagy sértődve, amiért a fiad jól érzi magát az apjánál és te csak az "anyaságodat" akarod mutogatni, amikor arra már a fiadnak sincs szüksége.
2021. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem menj haza! Ki fogja bírni.
2021. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok megsértődve, vágyom haza, mennék, de a kötelességtudat nem enged.

Mindenki más azt mondja, hogy hulyeseg maradnom

2021. márc. 25. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem hazajöhetsz, nem lesz gond, ha elvan az apjával.
2021. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
A te helyzetedben, amit leírtál, abból azt gondolom nem helytelen hazaköltöznöd.
2021. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

"hiába könyörgöm, hogy találkozzunk, sosincs ideje, barátokkal van, utoljára két hete láttam, azelőtt 2 hónapig nem, csak sms kapcsolat van köztünk, igaz, az mindennapos, akkor ír ő, ha pénzt akar"


Ezek után semmiféle lelkiismeret-furdalásod ne legyen, ha hazajössz. Gyakorlatilag úgy használ téged a fiad, mint egy ATM-et: ha pénz kell neki, akkor keres, egyébként nem. Nem az érzelmei, hanem az érdekei viszik oda hozzád.

2021. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Én nem költöznék haza. Attól, hogy nincs rádutalva, megtalálta a helyét, vannak barátai, az még nem jelenti azt, hogy 15 évesen megvan most már az anyja nélkül. Én úgy látom, hogy te nem találod a helyed ott - inkább ezen próbálj változtatni.
2021. márc. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nyugodtan költözz haza. A leírtakból nincs nagy igénye a személyes kapcsolattartásra. Hamarosan még inkább önálló lesz az élete, az apjáról is lassan le fog válni. Ha elmúlik a járvány, könnyebb lesz utazni, gyakran látogathatjátok egymást. Ha itthon több lehetőséged van, meg kapcsolataid is, lépd meg, ne maradj teljesen egyedül.
2021. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!