Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lenne a helyes cselekedet?...

Mi lenne a helyes cselekedet? (Kicsit hosszú lesz, bocsi)

Figyelt kérdés

19 Éves lány vagyok, van egy 5 éves kislányom, akit én nevelek egyedül. Most próbálom újra rendezni az életünket, mert kicsit elsiklott, de elvenni senki nem akarja ôt tôlem, sôt... Támogatnak, dicsérnek, hogy mellette leérettségiztem meg hogy ilyen fiatalon milyen jól nevelt kislányom van, jó, közeli a kapcsolatunk.

Viszont tegnap csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. És nem tudom, mihez kezdjek, tanácstalan vagyok. Persze orvoshoz kell menni, de ... én nem akarom megölni, mert mégiscsal egy kisbaba. ... Magzat, tökmindegy hogyan nevezzük. Elsô dolgaim közt szerepelt az apának szólni. Ô azt mondta, hogy ha 100%, hogy az ôvé, akkor megdumáljuk mi legyen, de ô szeret, rendbe kéne hoznunk a dolgot, velem akar lenni. Amúgy ô 30 éves és nemrég az sem érdekelte, mi van velünk, csak ráhagyta a szüleire, hogy kiraktak. Mihez kéne kezdjek? Ne leszóljatok, hanem tanácsot légyszi... :/


2014. szept. 3. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Elvetetni a gyereket. Az apa ezek szerint nem akar apja lenni a gyereknek. Miért kell bizonyítanod és hogyan, hogy 100 %-ig ő az apa? Miért hagyta szó nélkül, hogy a szülei kiraktak? Ilyen emberre nem lehet számítani.

Te nem fogsz tudni eltartani egyedül még egyet. Munkát sem találsz két pici gyerekkel.

2014. szept. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az már erdekes hozzáállás, hogy ha az övé.. A leirasod alapján ez a kapcsolat nagyon komolytalan. A gyermekvállalás viszont komoly felelősség! Ezt tudod, hiszen egyedul neveled a kislanyodat. Nem hiszek abban, hogy egy ember csak ugy megváltozik es abban meg plane nem, higy a gyermek fog osszetartani egy kapcsolatot. Jo eséllyel egyedül maradsz a masidik babával is.
2014. szept. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt mondtam én is neki: egy gyerek nem tart össze két embert. Mert én ezt tudom, már felfogtam, amikor az én szüleim mentek szét. És igaziból tudom, hogy az anyja milyen, így én indítottam úgy, hogy az orvos be tudja határolni ugye, mikor fogant a baba, és abból egyértelmũ lehet számára, hogy az övé. Mert ha az anyja fülébe jut, tuti ellenem beszélne és én nem tudom, mennyire mérvadó a szemében az anyja. És igen, hagyta hogy kirakjanak. Megjõtt a munkából, próbáltam vele beszélni, de 'majd mindjárt' ... hát utána már csak a pakolászásomra ért be. Mert ha ennyire nem méltat... Friss még a gondolata is a dolognak, de azon is gondolkodtam, hogy akár örökbe is lehetne adni. Csak nem tudom, jó ötlet-e.
2014. szept. 3. 07:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mi a helyes es helytelen, nem lehet udegenkent eldönteni, huszen semmit nem tudunk a körülményekről. A helyes itt kezdodik, hogy olyan oart valasztok, akivel kölcsönös szeretetben lehet élni. Ha ez sikerül, akkor megtervezzuk együtt az életünket, beleértve a gyerek vállalást is. A gyermeknek az ad biztinsagit, ha szereti családban no fel. Igy lesz lelkileg egészséges es kiegyensúlyozott. Emellett felnevelese anyagilag sem mellékes. Nem tudjuk van- e csaladi tamaszod. Abbol kiindulva, higy 14 évesen szültél, nem lehet nagyon stabil a háttered. Nem lehetett könnyű életed. Igazsg szerint én most pszichológust javasolnék, aki segutene helyes döntés hozni.
2014. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Nem irigyellek, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Én egy olyan embernek, mint a volt/jelenlegi párod, nem szülnék gyereket. Te tudod, hogy milyen felelősség, ha az ember gyereket vállal, egy gyerekkel is kutya nehéz, ha egyedül vagy, hát még kettővel. Én biztosan nem sokat gondolkodnék ezen (márcsak a saját lelkem miatt sem), elvetetném.... Szerintem ez lenne jelenleg a legjobb döntés!
2014. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Becsülendő hogy ilyen fiatalon szépen neveled a gyereked!!! Jó olvasni.

Ha nincs rendben a kapcsolatotok, inkább ne szüld meg a kisbabád... Egyedülálló anyaként két gyereket nevelni... Gondolom te sem szeretnéd.

2014. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, de azt is tudom, hogy lelkileg mit róna rám, ha elvetetném, vagyis megölném. Ezért fontolgatom az örökbeadást. És amúgy a gyerekemet azért, mert akármi történt anno, nem hibáztathatom, így ôt természetesen szépen, felelôsségteljesen kell nevelnem, ellátnom.
2014. szept. 3. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nemes cselekedet lenne a részedről! Bár igen nagy lelki erőt igényel. A legjobb ebben az esetben a nyílt orokbeadas, hiszen akkor tudod, kik kapják a picit. Ha az apa ragaszkodik hozzá, akkor viszont nem tudod örökbe adni. Mindenképpen menj szakemberhez, aki ennek a jovo hátterét is ismeri.
2014. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jogi hátterét
2014. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!