Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ha...

Mit tennétek a helyemben, ha valaki ilyen súlyos cselekedetre készülne?

Figyelt kérdés

Nos... lehet, hogy majd azt hiszitek, hogy kamu, mert annyira szürreális és durva, de komolyan mondom, hogy nem az.

A történet oda nyúlik vissza, hogy 4 évvel ezelőtt volt egy kapcsolatom egy párkapcsolatban élő férfival. Megcsalta velem a barátnőjét, de aztán visszament hozzá, én is találkoztam a párommal és már 2 éves a kislányunk. :) Eddig örömteli minden... Ez a nő engem a mai napig gyűlöl, noha együtt vannak. Vannak közös ismerősök, visszahallom, miket mond... Most azonban elhangzott egy durva dolog. Azt mondta, ha a lányom 3 éves lesz, el fog menni egy boszorkányhoz, aki átkot fog rátenni. :( Lefagytam... Nem tudom... Ilyenkor ti mit csinálnátok? Azért ide írok és nem ezoteria rovatba, mert engem anyaként érint ez az egész és nem tudom hogyan kellene kezelnem, hogy valaki ilyen bosszúval van a pici lányom iránt! A semmiért! Amúgy alapvetően nem hiszek az ilyesmiben, de azt is hallottam, hogy a párjára, aki ugye velem is volt, valami kötést rakatott és hogy működik is, tény ami tény, én ismerem, a világ legnőzősbb, hűtlenebb férfia volt, most állítólag másra rá sem néz... Ti mit tennétek anyaként? Aludni sem tudok miatta és a kedvem is nagyon rossz. Köszi!


2019. aug. 1. 23:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%
Felrúgnám.
2019. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon furcsa lesz, amit tanácsolok.


Én írnék neki egy levelet (vagy ha személyesen össze lehet hozni egy találkozót, akkor személyesen mondanám neki).

Leírnám (elmondanám), hogy nagyon sajnálom, amit 4 éve tettem, és bocsánatot kérek tőle. Őszintén örülök, hogy helyre jött a kapcsolatuk és kívánom, hogy boldogságban éljenek együtt.

Leírnám, hogy - mint tudja - párkapcsolatban élek, van egy kétéves kislányom. Aki semmiről nem tehet, és semmi köze ehhez a dologhoz. És hogy remélhetőleg ő (a címzett nő) is lesz még anya, és akkor meg fogja érteni, milyen csodálatos érzés egy kisgyereket szeretni. És mennyire fáj, ha bármi rossz történne vele, vagy bárki rosszat akarna neki. Kijelenteném, hogy én azt kívánom, hogy leendő gyerekét senki se bántsa, senki se akarjon neki rosszat. És kérem, hogy ő se akarjon rosszat más kisgyerekének.


Ennyit írnék.

Szerintem ettől megnyugodna a te lelked. Talán az övé is, és visszakozna.

Egyébként ezek az átkok különös dolgok, én is hallottam már furcsa beteljesülésekről. Talán hipnózis állhat mögötte?


Simán el tudom képzelni, hogy gyereket akarnak, de az irántad való gyűlölete miatt nem tud teherbe esni - és pont ez tartja fönn a gyűlöletét irántad.

2019. aug. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Személyes találkozóba tuti nem menne bele, de ez a levél jó ötlet, köszi!

Amúgy már van gyerkük, 1 éves lánya.

2019. aug. 2. 00:14
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj de te tényleg ennyire babonás vagy, hogy ilyen szinten beparázol ettől a hülye pitsátol? Pont leszarnám a hülyeségeit. Csak azt nem értem, hogy miért éppen 3 éves korában akar rá átkot tenni, miért nem hamarabb.
2019. aug. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok babonás, de basszus a gyerekemről van szó naná hogy durván élem meg... meg aztán fura amit a kötésről mondtak és hogy azóta mennyire megváltozott a páárja
2019. aug. 2. 00:25
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt a 3 éves kort én sem értem amúgy
2019. aug. 2. 00:25
 7/23 anonim ***** válasza:
45%
Tudod hogy hívják ezt? K a r m a. :) A mély utálatból kiindulva, te is számtalan álmatlan éjszakát okoztál neki, most megkapod őket te is. Ne haragudj, de nem tudlak sajnálni 1 percig sem. Az univerzum az egyensúlyra törekszik, ez van.
2019. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Leckének fognám fel, hogy nem állunk meg minden - foglalt - kannak, mint valami tüzelő mopszli. Ha már eddig ezt az alapvető és nem túl nehezen betartható dolgot nem sikerült elsajátítani a szocializációs színtereken felnőtt korra.
2019. aug. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem hiszel benne, sz@rd le.

Ha elhiszed, mégis írj az ezo rovatba, mivel védheted meg a gyereket.


Verd ki a fejedből ezt az egészet inkább, mert ha ráparázol, saját magad árthatsz magatoknak, akaratodon kívül.

Pl. A gyerek hullámvasútra akar ülni de te nem engeded, mert félsz, hogy el van átkozva és baja lesz. Sorra jönnek az ilyesmik, félre csúszik a nevelés, a gyerek problémás lesz, erre te azt hiszed azért mert elátkozták. Holott nem, pont te tetted ilyenné, mert azt hiszed elátkozták.


Ne törődj vele.

2019. aug. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy tudom, hogy azért nem jó átkozódni mert az átok visszaszáll arra aki szórja.
2019. aug. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!