Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-13 éves gyereketeknek...

12-13 éves gyereketeknek mennyire drága műszaki cikkeket vesztek?

Figyelt kérdés

Telefont szeretnénk neki venni, egy huawei p30lite telefont néztünk ki, előfizetéssel ami korlátozva lenne.

Szerinte ez ciki, mert csak az iphone lenne jó de egy gyereknek nem vennék. Nem azért mert sajnálom az árát de ha most ennyi idősen több száz ezres telefont kap mi lesz később?

Annyit engedtünk, hogy ha meglesz a telefon kap mellé egy szintén huawei márkás okos karkötőt is. De nem a legdrágábbat.


2021. márc. 29. 12:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

Ennyi idősen nekem nem is volt telefonom. És csak akkor vennék neki ha tényleg kell.

De amúgy igazad van én sem vennék neki iPhonet. Ez is bőven elég.

2021. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Inkább az a ciki, hogy manapság minden második kiskamasz méregdrága okostelefonnal mászkál. Ez egyrészt a szülői kompenzálás maguk felé, hogy megmutassák, hogy nekik futja iPhone-ra, nem szaros Samsung van a gyereknél, másrészt meg az, hogy a gyerek nyíg, ha nem ugyanaz van neki, mint a többieknek.

Én az ilyet elengedném, és inkább elmagyaráznám a gyereknek, hogy nem attól lesz különleges, ha másokat lemajmol, és hogy iskolában nincs szüksége arra, hogy drága telefonnal rohangáljon. Lehet, hogy ciki, hogy a többinek iPhone-ja van, neki meg nem, de az iskola ilyen.. nem tudod a többi hülyegyerekkel megértetni, hogy inkább az a ciki, ha csak ezzel tudnak felvágni.

Másrészt meg egy gyerek garantáltan összetöri a telefont, ezért sem éri meg drágát venni.

2021. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Ennél olcsóbbat vennék és semmiképpen nem iphone-t, nekem sem az van. Huawei-t sem vennék, bár nagyon jó telefon, de amióta egy gmail-t se lehet vele használni.... okosora teljesen felesleges egy 12 évesnek.

Te döntöd el, hogy egy sznob hülyegyereket nevelsz, vagy egy normálisat!

2021. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%
Nekem 12 évesen egy nyomógombos telefonom volt, amivel csak telefonálni és smsezni lehetett. Az unokatesóimmal telefonáltam vele, a suliba gyakran el se vittem. Senkit sem érdekelt, bár sose menőztem, mindig is magamnak való voltam, ahogy most is.
2021. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Én elbeszélgetnék vele arról, miért pont az iphone kell neki.

Csak azért, hogy felvágjon?


Itt már el lehet vele beszélgetni ár-étték arányról. Pl. hogy amit kinézett iphone, annak kihasználná-e a funkcióit? Szüksége van-e éles kamerára, és az neki miért lenne jó? Csak szelfiket lőne? Vagy természetfotózna? Esetleg elkezdene egy új hobbit?


A húgom is rinyált az iphonért. Mivel apuék 4 gyereket nevelnek mellette, így ki volt zárva. Én felajánlottam, hogy ok, szó nélkül kiperkálom az árát, DE akkor győzőn meg, hogy az számára valóban hasznos és fontos, és nemcsak hülyeségekre, hanem nagyon kreatív feladatokra is használná, kihasználná a funkcióit. Mivel az érvelése döcögöt, akkor elbeszélgettünk a tárgyak ár-érték arányáról. Biztos, hogy valami csak azért kell, hogy másoknak felvághassak vele? És mi lesz 1 hét után? Utána már nem szenzáció a legújabb iphone, akkor mit kén utána venni-tenni, hogy megint egy hétig hasra essen tőle mindenki? És az után?

Szóval belátta, hogy az amiért neki az kell az csak 1 hétig, max hónapig okozna örömet neki.


Ellenben rájött, hogy szeret rajzolni, úgyhogy fél évre rá, ipadet kapott tőlem tollal, aminek sokkal jobban örült, és azon jegyzetel, meg rajzol.

Szerintem ez egy kiváló lehetőség, hogy a gyerek megtanuljon érvelni a vágyai mellett és elgondolkozzon a dolgok hasznosságán. Én nem is mondtam neki sem nemet sem igent, de most bevezettem nála azt, hogy tanuljon meg józanul gondolkodni, tanuljon meg érvelni, vitatkozni és lásson előrébb "azé' kell mert tök menő"-nél.

2021. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
3. Nekünk Asus meg Samsung telefonunk van a párommal és nekünk is meguizzent 1 hete. Le kell a frissítéseket szedni az okozta a problémát. A sogoromék xaomiján meg Samsungján is ez volt a baj rá 1 napra. Sőt a lányuk Lenovo tabletje is megzizzent
2021. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Mi iPhone-t használunk a férjemmel, de szerencsére a gyerek vágya egyezett a mi választásunkkal, így egy Samsung telefont kapott.
2021. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem a legújabb iPhone-t kell megvenni neki és máris nem oylan drága.

A férjemnek Apple cuccai vannak, nekem Samsung, a gyerek meg mindig azt kapta meg ennyi idosen, amit lecsereltunk.

2021. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Tavaly, 13 évesen használt iPhone 8-ast kapott, kb. 75 ezer Ft volt, ő is adott bele a zsebpénzéből. Előtte az én használt iPhone 6-osomat használta, mert én újat vettem.
2021. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írja hogy nekem anno 12 évesen nyomógombos volt. Egyelek meg titeket, nekem is! Pedig 96os vagyok szóval nem öreg. De a mai világban már szinte kötelező az okostelefon, laptop, számítógép. 12 évesen azért már nem 6 éves, tudnia kell vigyázni a dolgaira. Egy ilyen telefon (ha vigyáznak rá persze) 2-3 évig tökéletesen működik. Amúgy ha nem tetszik neki a Huawei, akkor mondjatok neki egy árat hogy max annyi lehet, és nézze ki magának. Bár nekem is Huaweiem van, sima p30 és tökéletesen megvagyok vele elégedve.
2021. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!