Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehet a szülő, ha a...

Mit tehet a szülő, ha a gyereke állandóan rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Tehetetlen dühöt érzek, de a 11 éves lányomnál mára már mindennapos a rosszindulat, a gonoszkodás. Nálunk a családban nem ismerek ilyen természetű embert, igyekszünk jól és szépen nevelni, már arra gondoltam, hogy túl sokat foglalkozunk vele, el van kényeztetve...

Sajnos naponta tapasztalom, hogy másnak szándékosan rosszat akar, nem érdekli, hogy megbánt másokat, csak vállat von. Bennünket, szülőket is sérteget, de nem használ sem a szép szó, sem a kiabálás, sem a büntetés.



2021. ápr. 17. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy az osztálytársaitól vette át ezt a stílust? Mert én is ott tapasztaltam ilyesmit
2021. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos lehet, mint ahogy a káromkodást is, de én mindig ezt átbeszéltem vele, olyan értelmes kislány, úgy gondoltam, hogy vele meglehet mindent normálisan beszélni, tudok rá hatni érvekkel, rossz példákkal 😖
2021. ápr. 17. 23:09
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem a ti hibátok, hanem a sok hülyegyerek szüleié, akik nem képesek megnevelni a gyereküket.
2021. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a fiam is ilyen, ugyan ez a gond. Hiába van jó példa előtte ha ez a menő.
2021. ápr. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányom osztályában van két ilyen típusú lány (ők 12 évesek) és én is el vagyok képedve rajtuk teljesen. És az a vicc, hogy a szüleik tök normálisak, jó fejek.


Esetleg islolapszichologus segítséget nem akarjátok igénybe venni?

2021. ápr. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Lehet vele szuletett agyi rendellenesseg, amirol nem tehet, vagyis pszichopatizmus. Olvass utana, es ha ugy iteled meg, vidd pszichologushoz, ha o ugy iteli meg, elkuld pszichiaterhez es kap gyogyszereket.
2021. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
A ti hibátok az, hogy nem képes a kortárs nyomásnak ellenállni. Valószínűleg ti is mindig kifele próbáltok megfelelni. Ő is csak ugyanezt csinálja.
2021. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7

Ebben lehet is meg nem is valami.Mi 3 vagyunk testvérek, egyforma nevelést kaptunk aztán egyikünk mégis problémás volt (pont kortárs nyomásra+ szerintem alapvetően kicsit a természetében is benne van) mi meg nem.Ilyenkor mi van? Kategorikusan kijelenteni, hogy a szülő hibája akkor lehetne ha lenne 4-5 gyerek és mindegyikükkel ugyanaz a gond lenne.Így ez max egy tipp a részedről, amiben tényleg akár lehet is valami, meg az is lehet hogy egyáltalán nem igaz:D

2021. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez az a kor, amiben előszeretettel majmolnak olyat, akit marha menőnek gondolnak, úgyhogy a kortárs nyomás (vagy akár valami influenszeré? nem tudom, néz-e ilyesmiket) simán játszhat.

Büntetést mit próbáltatok? Otthon pl wifijelszó-csere, vagy akár el is venni a telefonját, ilyesmi? Nyilván nem a büntetés az elsődleges cél, de mint írtad, a szép szó nem használ, sőt a csúnya sem. Csak van valami, amit szeret, és el tudjátok venni tőle, amíg el nem gondolkodik magán kicsit.

2021. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mondd el neki ezt, hogy ezt látod, és kérdezd meg miért csinálja. ne számonkérően és hallgasd meg amit mond. a végén mondhatod, hogy szerinted ez rossz dolog és abba kéne hagynia. ajánld fel neki, hogy segítesz ebben.
2021. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!