Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kislányok miért kavarnak...

A kislányok miért kavarnak állandóan?

Figyelt kérdés

Sok szülő panaszkodik, hogy általános iskola alsó tagozatában milyen általános jelenség lett a rosszindulat, a másik háta mögötti kibeszélés, hazudozás, csúfolódás, kiközösítés.

Sajnos ezt mi is megtapasztaltuk. Felnőtteket meghazudtoló módon tudnak ezek a kisiskolás gyerekek színészkedni, áskálódni.

Ez vajon miért van? Mi változott meg? Honnan jön ez a tömény rosszindulat egy 8-10 éves kislányból?



2019. máj. 14. 12:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ezt tanulják otthon a szülők beszélgetéseit hallgatva, árad a tv ből, tanulják egymástól.. sajnos.
2019. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy hiába próbálod tanítani, hogy nem szabad így viselkedni, mikor a nap nagy részét iskolában tölti.

Ezért volt jó régen, amikor otthon tanították a gyerekeket az idősebbek. Jóó régen már.

2019. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
37 éves vagyok de nálunk is ez volt gyerekként...
2019. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ezen töprengek én is lassan másfél éve. És nem csak a lányoknál. A fiam osztályában a fiúk is kirekesztők sajnos..
2019. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Kislányom hazajön a suliból mondja ki beszélte őt az osztálytársa,csúnyánbeszélnek.Közbe meg őt is kaptam már csúnya beszéden meg hogy ki beszéli az osztálytársát. Tölem csúnya szavakat nem hall szóval...Mondhatom én neki nem szabad ha ott az islolába tölti a majdnem sz egész napot.Sajnos a gyerekek között ez divattá vált. Egymást ki beszélni meg alàzni be árulni tanitónéninek. Hol az én lányom van ki beszélve hol épp az aki őt ki beszélte. Ez a vilàg már csak ilyen.
2019. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
De mi lesz később? Olyan elkeserítő, mert látom, hogy a kislányomat ez megviseli. Hiába tanítom, hogy védje meg magát, nem képes rá.
2019. máj. 14. 12:48
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
A szülőktől akik sokszor unintelligensek ahhoz, hogy nem a gyerek előtt tárgyalunk meg bizonyos dolgokat vagy teszünk megjegyzést. A médiából árad a fatshaming, a szerényebb anyagiakkal bírók lenézése stb. Ugyanakkor elfogadottabb lett szabadon kinyilatkoztatni a véleményünket így mindenhol szembejöhetnek ilyenek a gyerekekkel akik amúgy is fogékonyak az ilyenekre és sokszor nem tudják még helyesen megítélni azt, hogy mikor minek hol a helye. Az meg a másik, amikor a gyerek hallja hogy a szülei jól kibeszélnek valakit, aztán amikor a gyerek előáll valami hasonlóval akkor nevetnek rajta, hogy milyen vicces vagy csak le sem szarják ahelyett, hogy elmondanák neki, hogy ilyet nem illik csinálni és ez nem egy elfogadott viselkedési forma.
2019. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy ilyen korosztályi sajátosság, de a fiúk is szemétkednek, sőt az igazi szekálást inkább a fiúk szokták csapni, mert egy lányban van általában annyi jóérzés, hogy, nem dugja az osztály nyápicának a fejét a wc-be. A lányok szerintem hamarabb kezdik, általánosban és inkább lelki terrort alkalmaznak.
2019. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Én is azt gondolom, hogy sokszor a környezetükben tanulják a gyerekek ezt a viselkedést, a fiam osztályában anyukatársaktól hallottam, hogy alsóban többek közt olyanokat szóltak be egymásnak a kislányok, hogy „túl kövér vagy” (megjegyzem, egyáltalán nem volt kövér, aki ezt kapta :)).


Nem tudom, manapság elterjedtebb-e a lelki terror a kislányok között, de nem lennék meglepve, mert az nyilvánvaló, hogy igen sokaknak csak a látszat számít, és ha mondjuk a szülők rendszeresen röhögnek mások kinézetén, ruházatán, a plakátokon látható műnőket tekintik mintának, stb., nem meglepő, ha a gyerek is ezt teszi.

Mondhatnám, hogy az „én időmben” még csak egy kislány volt az osztályomban, aki mindenkit az uralma alá akart hajtani, de ez még a szocializmus vége volt, amikor mindenki kb. ugyanolyan javakkal bírt, nem volt ekkora áskálódás a felnőttek közt sem ilyen téren. (Az említett kislányon sokat gondolkodtam felnőttként, és arra jutottam, ő speciel az otthoni frusztrációit élte ki a többieken, mivel sportolót akartak belőle nevelni, egy szabad perce nem volt, mindig mások mondták meg, mit tegyen, és pont ezt a viselkedést valósította meg a behódoló kislánytársain.)


Én egész kicsi korától beszélgettem arról a gyerekemmel, hogy a csúfolódás azért gáz, mert mindenkit lehetne valamiért csúfolni, nincs tökéletes ember, mindenkinek vannak hibái…

2019. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
8-asnak: érdekes, a fiam (aki lányokkal is barátkozott mindig) azt mondta még alsóban, hogy a lányok azért kegyetlenebbek, mert hónapokig tartják egymást lelki terror alatt, ráuszítanak más lányokat is a kiszemeltre, míg a fiúk, ha összevesznek, max. verekednek egyet, aztán szent a béke. Persze tudom, hogy vannak durva fiús sztorik, szerencsére neki elég normális osztálya volt eddig.
2019. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!