Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falusi emberek nagy része...

A falusi emberek nagy része miért foglalkozik állandóan másokkal?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a kérdés magáról beszél.... Pletyálkodás, Irigység, rosszindulat (?) stb.... Miért foglalkoznak mások életével? Mire jó ez? Gazdagabbak lesznek ettől? Én nem hinném....

HOGYAN TUDNÁM AZ ILYEN EMBEREKET LEÉPÍTENI FINOMAN? Hallom a pletykákat, meg a folytonos kérdezősködést.


21F



2018. márc. 16. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mert falun vagy azzal foglalkoznak, hogy Marika a Pista jegyeseként Lacival összefeküdt, vagy azzal, hogy nem tojik a tyúk. Valljuk be, az előbbi érdekesebb...
2018. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi, ilyenek a városban is vannak. Hagyd őket figyelmen kívül. Behatásuk úgysincs az életedre, maximum ha felhúzod magad ezeken. Ne foglalkozz velük.
2018. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Azért, mert ennyijük van. Ne foglalkozz vele. Mondom falusiként.
2018. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A városban is ugyan ez van....facebooknak hívják így kebésbé feltűnő mások kukkolása. Egyetértek...szánalmas.
2018. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem de akkor sem értem, hogy az ilyen embernek nő az önbizalma?
2018. márc. 16. 17:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt hiszik, hogy ettől jobbak. Mocskos dolog, de nem lehet mit tenni... Esetleg ha a platykálóról tudsz valami szaftos dolgot, akkor félrehívhatod, hogy: "Hé, Klára, ugye nem akarod, hogy ez és ez kiderüljön?"


De ezt inkább ne csináld, mert akkor te is csak belefolysz, és az meg még rosszab...

Csak elviselni lehet... :(

Elköltözni esetleg nem tudnál városba?

2018. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 Szerintem igen, többnek érzi magát. Mert ha valaki egy információ birtokába jut, akkor ő lehet a hírközlő. Az információ hatalom, így ő hozzá mennek majd a kérdésekkel, hogy tud-e valami újat xy-ról, tehát keresettebb személy lesz, ezáltal megnövekszik az önbizalma. Csak ez nem az igazi, hiszen nem önmagáért keresik a társaságát, hanem az hírekért.
2018. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár városban is vannak ilyen emberek, de lényeges tényező, hogy egy falu relatíve igen kicsiny közösség, és FÉLNEK. Félnek, mert kis közösségben jobban kell bizonyítani, könnyebb keresztbe tenni másnak, és a másságot veszélyesebbnek hiszik. Mondjuk ki: sok falusi hajlik a paranoia felé, ezért félelemből leskelődik, és faggatózik. Ha nem tud eleget mindenki mindenkiről, akkor "lemarad", hátrányba kerül, hiszen az információ: hatalom, függően, hogy mire használják.


Mindenhol léteznek rossz emberek, de mivel falvakban is, ezért ott visszaélnek az infóval a rosszindulatúak. A többiek meg hasonló fegyverrel tudnak csak védekezni, ez is oka annak, hogy begyűrűzik a z "én is tudni akarok másokról minél többet a faluban" effektus.


De amúgy a normális ember nem paranoid, és jóindulatú,

nem kémkedik. Azt se feledd, hogy népenként változó a foka és módja a falusi életnek. Van, ahol teljesen élhető, és alig vannak beteges emberek, a többség igyekszik kordában tartani azokat. Míg vannak népek, akik állandóan túl akarják licitálni egymás jóindulatát mondván?: "az a biztos".


Csak annyiból adok igazat az utóbbiaknak, hogy "az a garantált". Igen. A garantált hülyeség.

2018. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Elírtam: * túl akarják licitálni egymás jóindulatát mondván?: "az a biztos".


Javítva:

túl akarják licitálni egymás ROSSZindulatát mondván: "az a biztos".

2018. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

mert egész nap a fődet túrják mint a vakond mert nekik az a munka és hát unatkoznak.


arrogáns szemét az összes.

2018. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!