Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányommal való viselked...

Kamasz lányommal való viselkedésemmel vannak kétségeim. Mindent jól akarok csinálni, de hát tudjuk, hogy ezt nem lehet. Ki mit tud tanácsolni, aki benne van nyakig a kamaszkorba?

Figyelt kérdés

Én anno 14 évesen nem ilyen voltam, próbálok rugalmas lenni vele szemben, de sokszor azt se tudom mikor cselekszek rendesen, mikor nem.

Hiába kérdezem a suliról, nem nagyon válaszol. Meg az a válasz, hogy ő nem hülye, nem kell le ellenőriznem. Pedig az online felületen követem a házifeladatokat, határidőket is. Szólok neki, ha elfelejtett valamit leadni pl.

3 hete kapott egy rajzfeladatot mostani határidővel. Nagyon sok meló volt vele, de ő csak tologatta, halogatta. 2 nappal a leadás előtt kért még pár napot a tanártól…persze még el se kezdte. Hiába mondtam neki, hogy ne utolsó pillanatba kezdje el.

Kapott egy hétvégét még, de arra is rá tolt még egy napot.

Nem mindig, de van, amit késedelmesen ad le, pedig én mondom neki. Szerintem egy 14 évest már nem kellene ellenőriznem, meg kell tanulnia, hogy egyedül kell dolgokat észben tartania.

Reggel saját ébresztője csörren meg, de nem mindig kel fel rá. Olyankor én ébresztem. Mint pár napja is…viszont akkor rám förmedt, hogy az első 2 órája elmarad, még aludni akar. Hát nem tudtam, mert nem mondta. Most tegnap megint hallottam az ébresztőjét, de nem kelt fel. Én meg nem ébresztettem fel. Viszont láttam, hogy kapta az értesítést, hogy írnak dolgozatot és pontba be kellett volna jelentkezni. Nagyon nehéz volt megállni, de nem ébresztettem fel. Ezt a dolgozatot bebukta, mert nem szóltam neki. De tanuljon a sajt kárán, úgy vagyok vele. Erre felkelt és persze én voltam a hibás, hogy ő nem jelent meg órán. Elmagyaráztam neki, hogy ha beszélne velem 2 szót legalább, akkor talán képbe lennék…

az osztálynak van egy fb illv. messenger csoportja. Nem egy nagy facebookos, ezért nem is szokta nézni, meg még a messenert is lenémította a csoportnak, hogy ne pityegjen neki folyamatosan, ha ír a 30 gyerek össze vissza…

Viszont már mondtam neki többször, hogy figyelje, mert a tanár is oda írogat és fontos dolgok IS lehetnek benne. Mint tegnap este. A tanár írt bele, hogy este 7kor fontos megbeszélésük lenne, pontba legyenek bejelentkezve.

Az én lányom persze nem is vette észre. A tanár hívott engem, hogy azonnal lépjen be … ebből megint fejmosás lett :/

Szóval nektek mi a véleményetek erről? Mennyit kell egy 14 évesnek egyedül megoldania illv. mi NEKEM a szerepem ebben a témában? Sajnos még nincs tapasztalatom 14 évesekkel 😊 Próbálok jól csinálni mindent, de egy két jó tanács jöhetne 😊


2021. ápr. 21. 08:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Kiállhatatlan. Nem hazátlan. Elnezest. Az autokorrektorom önálló életet el.
2021. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

#7-nek van igaza :)

Igazából csak be tudok állni az előzőek mögé, hogy hagyd, hogy az ő felelőssége legyen ez. Na jo ez lehet, hogy a másik véglet, de nekünk a kezdetektől ez volt a hozzáállás, hogy szóljatok, ha segítség kell, amúgy meg hajrá, annyi, menjetek :"D Nem mondom, legalább első-második osztályban jól esett volna, ha néha csomagol valaki uzsonnát, de ez mar nem ide tartozik :"D Szóval ez többé-kevésbé működött nekünk, biztos szörnyet haltam volna, ha feladatra pontosan tudták volna otthon, mit kell/kéne csinálnom.


A Messenger csoport egy agyrémnek tűnik, nagyon könnyű ebben elveszni, ha együtt vannak a fontos infók, bejelentések, illetve 30 gyerek kérdései meg minden baja. Meg amugy az online oktatás alatt nagyon sokan elvesztek, rontottak az iskolában, az általános közérzetük is rosszabb.

2021. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!