Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9 évesnek megjött a menstruáci...

9 évesnek megjött a menstruációja! Fájdalomra mit adjak?? Holnap emiatt itthon maradhat?

Figyelt kérdés

9 éves lányomnak ma este megjött! Görcsöl a hasa. Algopyrin van itthon. Éjszakára kapott betétet. Holnap itthon fogjam? Rosszul van és még nem igen van otthon a betétcserék világában.

Na meg normális ez ilyen korán??!!!


2021. máj. 12. 23:56
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak Algopyrin van, akkor azt. Feltéve, ha kaphat. Nem tudom, hány éves kortól adható, kapott-e már, nincs-e allergiája. Ha bármelyik kizárja, akkor természetesen ne.

Nyugodtan tartsd otthon, igazold "családi okkal". Készítsd fel mindenre, és itt az ideje a felvilágosításnak is korának megfelelően, ha még nem történt meg.

2021. máj. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%

Nospa ha van, ugyan azt amit te szoktál szedni, de algoból elég fél szem.

A lányomnak 10 évesen jött meg annó.

2021. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
84%
Maradhat otthon szerintem. Elég nagy sokk lehetett ez neki, ha még nem beszélgettetek róla. A holnapi napot mindenképp szánjátok erre. Normális, bár ritka hogy 9 éveseknek megjön. Az egyik volt iskolatársamnak is ennyi idősen jött meg először, bár ő korához képest mindig is túlfejlett volt, hét évesen már jól kivehetően mellei voltak.
2021. máj. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
82%
Emlékszem 13 évesen ha valaki hianyzott 1 napot, már kérdeztük tőle hogy megjött e azért maradt e otthon. Simán maradjon. Nagyon új helyzet, elég neki ezt otthon átélni, pkusz emlékszem én mennyit szenvedtem a szárnyas betéttel. Plusz olyan fájdalmat még nem éltem át mint az. Sajna a fajdalom kitartott később is, max a fájdalom küszöböm nőtt.
2021. máj. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
62%

3-as


Manapság gyakori, hogy hamar menstruálnak.

Az összes ismerős kislány, akinél a szülővel vagyok ilyen viszonyban, 8,5-10,5 közt kezdte.


Maradjon otthon.

Nospa

AlgoFlex M

Én komolyabbat szedtem rá ( Apranax)


Addig az algoflex jó lesz

Melegíteni kell a hasàt, ha nincs eszköz, akkor egy palack melegvízzel.

Jót tesz, ha nem fekszik, hanem mozog.

2021. máj. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
25%
Úristen,az nagyon korai. Nekem 14 évesen jött meg,remélem a lányom örökli. Én nem is hallottam ilyet,9 éves még gyerek :( tartsd otthon,ismerkedik a helyzettel,meg lehet napkozben is gorcsolni fog.
2021. máj. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
70%
Szegenyke :( nekem kinszenvedes volt sajnos a tinikor emiatt...annyira gorcsoltem, hogy mozdulni sem birtam, olyankor nem jartam suliba se.. Meg a nunim, combjaim, derekam is gorcsolt, szornyu volt.. Meg hasmenes, hanyas, ajulas is volt. Sajnos 20 plusszosan is megereztem rendesen, meloban sem volt igy leanyalom, raadasul feher szerkoban (eü). Ahogy megszultem, elmult. Muktkor mentem wc-re es meglepetten neztem, hogy je, megjott es szinte meg sem erzem azota. Szegeny kislanyok jo hamar kezdik, nekem 14 evesen jott meg, nem semmi mar ez a generacio :(
2021. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
84%

6-os, pedig egyre gyakrabban jön meg ilyen hamar.

Az én lányom még nem volt 11, amikor megjött neki. Én 13 voltam.

Algoflex M 9 évesnek szerintem még erős. Nospa, algopyrin jók lesznek. Meg a melegítés. Meg adj neki sok-sok csokit :) Kell a boldogsághormon ilyenkor. És ne tragédiaként fogjátok fel, hanem örülj neki, hogy milyen jó, hogy már nagylány lett, hogy ezt nem kell szégyellni, ez természetes dolog, nehogy frusztrált legyen miatta.

2021. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
78%
Furcsa, hogy itt ilyen sokan helyeslik az Algopyrin-t, emlékszem gyerekként meg kiskamaszként mindig, amikor Algoflex helyett Algopyrin-t mondtam az orvosnak, mindig leb@xott, hogy azt gyerekeknek nem szabad. Sajnos a gyógyszer az egyik legnagyobb méreg is egyben, ügyelni kell mit veszel be. Algoflex amúgy is jobb alhasi fájdalmakra és gyerek biztos is.
2021. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
32%

Algoflex az ibuprofen miatt nem adható 12 év alatt, nézz utána.


Algopyrin sem a legjobb, de az sülyhoz van mérve, szerintem egy fél algopyrin mehet, az én lányom is kapott lázra.


Ha csak az van otthon, akkor ezt adjon neki.


12 éves korig a paracetamol a jó a gyerekeknek, meg esetleg nospa, az már 6 éves kortól adható.

2021. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!