Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azthiszem megjött az első...

Azthiszem megjött az első menstruációm, vagyis szinte biztos vagyok benne, barna és piros (véres volt a bugyim) de nem ütött át, volt itthon betét, es be is raktam eggyet, de melyik a megfelő?

Figyelt kérdés
Én most egy viszonylag nagyot raktam be, always rózsaszín csomagolásban van, szerintetek melyiket kéne elsőre használnom és akkor most megjött nem?
2018. szept. 12. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A rózsaszín elsőnek túlzás. Én narancssárga Always csomagolásút használtam mikor először megjött :)
2018. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kisebb, normál méretű bőven megfelel még ilyenkor. A második jó tippeket írt, még annyit hozzáfűznék, hogy bugyit hideg vízzel moss, ne meleggel, mert foltos marad!
2018. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A bugyit tényleg mielőbb mosd ki, én Vanish szappant szoktam használni hozzá. Plusz érdemes lenne "menstruálós bugyikat" beszerezned, olcsó ronda bugyikat, amit nem sajnálsz, ha esetleg nem jön ki a vér belőle, és elég szoros, hogy a betét ne csússzon el. Egy 1300 Ft-os Tezenises bugyit ne áldozz fel rá, történhetnek balesetek.
2018. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nem baj ha nagyobbat teszel be, főleg amíg nem tapasztalod ki rendesen, hogy hova kell tenni a bugyidba ahhoz hogy ne folyjon ki se elől se hátul.
2018. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, h nagyot raktál be. Szerintem még mindig az a jobbik eset, h nagyobb betét van bent ami nem lesz tele rendesen, mint ha egy kisebb lenne bent aminek viszont túl sok a folyadék, és átázol, vagy csak melléfolyik. Na, én pontosan ezen logika mentén használok nappal is éjszakai betétet, mert hosszú, széles, és rengeteg cuccot elbír. Sosem lesz teli teljesen, viszont nem is kell agódnom, h balesetet szenvednék a mensi miatt. És amúgy műmödik is a dolog, mert egyszer sem volt kellemetlenségem abból, h betétet viselek, a lényeg az, h sűrűn cserélem őket, és nem az alapján, h mennyi cucc férne még bele, hanem érzés után. Ha elkezd kellemetlen, fülledt érzés lenni a bugyiban, tök mindegy mennyire véres a betét, lecserélem. Akkor is, ha csak félig van, vagy a teteje maszatos csak egy picit. Így sosem szenvedek amiatt, h milyen rossz betétet viselni, egyszerűen azért, mert sosem várom meg, h rossz érzés legyen. Nem is értem azokat a nőket, akik 5-6-7 órát is benthagyják a betétet, azért h teli legyen. Aztán persze, h csak panaszkodnak, h mennyire rossz a betét, pedig nem a betét a rossz, hanem az, ahogy használják. Velem sokszor van úgy, h két adag kifolyása között több óra is eltelik ilyenkor nem várom ki egy összevérezett betettel, a következőt, mert elég vacak azon ücsörögni, elkezd szaglani, ráadásul, ha megszárad a vér a tetején, utána már nem is fog úgy szívni, ahogy kellene. Ezért ilyenkor a legjobb lecserélni, h ne a koszoson, hanem egy tisztán ücsörögjek a következő adagra várva. Szóval az a titka az egésznek, h a lehetőségekhez képest a lehető legtisztábban kell tartani a dolgokat a bugyiban, akkor nem érhet semmi baj. Amióta rájöttem erre nem volt sosem rossz érzés betétbe mensizni. Viszont eleinte gyűlöltem, mivel anyu azt mondta, h akkor cseréljem, ha már teli van. Ráadásul akkor sem véreztem nagyon, volt olyan, h majdnem 9 órát volt bent amíg meg nem telt... :/ Borzasztó volt, ezért is akartam tampont használni inkább de nekem nagyon nem jött be (pedig már szűz sem voltam, és a felhelyezés sem okozott gondot). 3 mensit nyomtam le tamponnal, aztán vissza tértem a betéthez, de már maganak vettem, és rengeteg fajtát kipróbáltam, h ki tudjam választani a nekem legmegfelelőbbet, ami az éjszakai Libresse lett. Vannak amúgy még nagyon jó betétek, de összességében a Libresse vált be legjobban, így azt kezdtem el használni, és azóta is azt használom, és twljesen meg vagyok elégedve, főleg, amióta úgy vagyok vele, h a franc sem várja meg, h teli legyen, amikor azt érzem, h jobb lenne egy tiszta, akkor ki is cserélem. Az igaz, h jóval többet használok így el, mint amennyit kellene, de legalább nem az van, h egyhelyben gubbasztok megmoccani is alig merve, nehogy a betét már ne bírjon el többet, és ki tudja hova folyik, mit ken össze a felesleg. Akkoriban begubóztam a szobába, és vártam, h vége legyen. Amióta nem spórolok rajta, azóta kb bármit csinálhatok akkkr is ha megvan leszámítva az úszást.

Na de kissé elkanyarodtam a tárgytól, a lényeg az, h minél nagyobb betétet hordasz, annál nagyobb biztonságban vagy. És ne várj addig a cserével, míg meg nem telik, mert akkor valóban rossz lesz betétezni. Nem ezen kell spórolni, szerintem. Én konkrétan 3-4 csomagot használok el egy mensi alatt, ha teljesen kimaxolnám öket, akkor 1.5 csomag (legalábbis anno annyi ment el. Ez azt jelenti, h kb 3000Ft-ot költök betétre így, h nem spórolok velük, ha spórolnék akkor kb 1500Ft lenne havonta. Nekem simán megér 1500Ft-ot h minden nagyobb baj, kellemetlenség nélkül tudom átvészelni azokat a napokat. És mivel ez a dog 10-20 évig még az életem része lesz, nagyon nem mindegy, h hogyan élem meg havonta újra és újra. Már előre rettegve, h mi lesz majd, és milyen rossz lesz nekem, vagy pedig alig érzékelek az egészből valami rosszat...

Bocsi a regényért, de gondoltam nem árt, ha megosztom a tapasztalataimat, hátha ezáltal kevésbé tapasztalod meg ennek az egésznek a rossz oldalát. És ne feledd: ha valamit rossznak érzel, akkor segíts magadon, h ki tudd küszöbölni, ne pedig befordulva keseregj, h milyen pocsék dolog nőnek lenni. (Mint ahogyan azt nagyon sok lány teszi:/)

30/n

2018. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!