Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hazahozzam saját felelőséggre?...

Hazahozzam saját felelőséggre? Nagyon sajnálom!

Figyelt kérdés

12 éves lányom anorexiás. 170 cm és 42kg. Nem tudtam elrángatni pszichológushoz sehogy sem. Fogyott, fogyott és fogyott. Ő kövérnek látja magát, naponta jó ha 500 kalóriát megeszik. Tudom, hogy egy pszichiáter/pszichológus adna rendes segítséget, de eddig nem tudtam rávenni. Egy kamasz már nem olyan, hogy felkapom és elrángatom.

Múlt héten csúnyán átvertem. Kórházban dologozom és megbeszéltem ott a dolgozókkal, hogy felveszik ideiglenesen a gyerekosztályra. Azt hazudtam neki, hogy más miatt megyünk be vizsgálatra. (Van egyéb is, megnagyobbodott nyirokcsomók, azt mondtam neki ezt csak kivizsgálják).

Ott tudta meg, hogy bent kell maradnia az alacsony súlya miatt. Sírt, könyörgött, hogy ne tegyük. Bevallom eléggé arrogánsak vele a nővérek, fenyegetik, hogy szondára kötik ha nem eszik így most rendesen reggelizik, ebédel, vacsorázik. Közben meg tudom, hogy szenved, naponta többször felhív bőgve ha nem vagyok bent. Megígérte, hogy eljár szakemberhez, csak hozzam ki. Ma kihányta az ebédjét és azt mondták neki ha még 1x ilyen lesz szondát kap. Tudom, hogy nem hánytatja magát, mert fél a hányástól. Azt mondta, hogy nem esett jól neki.

Az orvosa nem szeretné elengedni amíg pár kilót magára nem kap, csak ha én aláírom. Kicsit bűntudatom van amiért bevittem, másfelől meg nyugodt vagyok, hogy rendesen kap tápanyagot a szervezete. Mikor ott vagyok nála vagy telefonálunk mindig elmondja, hogy mennyire utál és ezt sosem fogja megbocsájtani.


2021. jún. 7. 17:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Ne. Hagy utáljon. Épp az életét próbálod megmenteni
2021. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
9%
12 évesen 170 centi? Legközelebb ha kamu sztorit találsz ki akkor nézz utána az adatoknak, aligha van olyan kamaszlány aki 12 évesen 170 centi magas, az átlag ebben a korban 150 centi, még a fiúk sem ekkorák konkrétan…
2021. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%

Fogod tudni kezelni a helyzetet, ha otthon nem eszik? Vagy ha nem jár el a pszichológushoz/pszichiáterhez?

Ha 100%-ig biztos vagy benne, akkor igen, vidd haza.

De ha csak 1-2% esélye is van, hogy nem tudod majd kezelni a helyzetet, akkor viszont ne! Az ő érdekében!

2021. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%
Nem hoznám ki. Utáljon. Csak 12 éves mi lesz később, ha már most csak a saját testalkatával van elfoglalva? Ez csak rosszabb lesz, egy 16 évest jobban érdekli a teste, mint egy 12 évest.
2021. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

17:47válaszoló

Először is légy kicsit tájékozottabb és nézz szét magad körül. Több 12 éves van 170 centi. Ha már a fiúknál tartunk, ők meg sokkal később nőnek meg sokszor.

Másodszor pedig sosem viccelnék ilyennel, te lehet, hogy igen, de az meg már a te szégyened. Felesleges így hozzászólnod.

2021. jún. 7. 17:59
 6/38 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnálom, a lányodat is és téged is.


Sajnos ezt a gyerekosztályon nem fogják tudni kezelni, az ilyen feltáplálás igazából semmire sem megoldás, ha kiengedik pár hét alatt leadja a kilókat, sőt még kórosabb viselkedést is előidézhet. Ahogy bánnak vele pedig elég traumatizáló, nem azért mert rossz szakemberek, csak szimplán nem erre vannak szakosodva és nem ismernek ilyen eseteket. Ha pszichiátriai osztályra veszik fel (nyilván az sem egy leányálom) ott a feltáplálás mellé más segítséget is kap, ami ugye a lényeg, hogy tartósan megoldódjon a probléma.


Szóval én azt gondolom, hogy ez igazából neked egy kis megnyugvás vagy tűzoltás, hogy tudod, hogy bent van és most legalább rendesen eszik, de a lányod szempontjából hosszútávon mindenképpen szükség van pszichiáter bevonására. Nem tudom sajnos, hogy mi a jó megoldás. Ha beleegyezik, hogy jár pszichiáterhez rendszeresen, akkor talán hazahoznám.

2021. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
98%
#2 11 évesen 168 cm volt a magasságom. 12 évesen akkor már meghaladtam az 170-et, de lehet, hogy még a 175-öt is.
2021. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Ne hozd ki!

Én voltam a pszichiátrián, igaz, nem anorexia miatt, de volt ott több anorexiás és bulímiás.

Eljátszották ott is, hogy vigyék ki saját felelősségre. Annyit értek el vele, hogy a gyerek mégjobban lefogyott, majdnem leállt a szíve. A gyermekvédelmisek meg rászálltak a családra.


Amúgy vigyázni kell a pszichiátriával is, mert sok pszichiátria nem ad normális segítséget, max látszólagost. Annyit csinálnak, hogy felhízlalják x kilóig a gyereket, meg egy héten y alkalommal beszélgetnek vele, és ennyi. Általában nincs normális ellátás, nem magyarázzák el a miérteket. Ezért utál. Mert nem érti a miértjét, el se magyarázzák. 12 éves fejjel annyit lát, hogy neki van egy álma, célja, hogy (kórosan) vékony legyen, és ezt te meg a pszichiátrián dolgozók meg akarják akadályozni, gátolni, mert neki rosszat akartok.

2021. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem! Nem! Nem és nem.

Én nyári gyakorlaton voltam a pécsi gyermekpszichiátrián. Ott is voltak anorexiások. Kicsik és nagyok is. Ott is az ment, hogy utálom anyut, utálom aput, utálok mindenkit a földkerekségen. És miért? Mert betegek. Az anorexia egy betegség. Egy anorexiásnak nincs betegségtudata. Ő a kis beszűkült agyával, látásmódjával annyit lát, hogy "ha a modellek olyan vékonyak, hogy nem esznek, akkor nekem mi bajon lehetne?". Ez az ő javát szolgálja. Nem fogja tudni felfogni. Miután kikerül a pszichiátriáról, akkor se fogja tudni. Lehet egy év után se. Lehet 10 év után se. De egyszer majd igen.


Ne engedj az érzelmi zsarolásának. Most nem arról van szó, hogy megengedd neki, hogy egy fiúnál aludjon, nem is arról, hogy megengeded neki, hogy befesthesse a haját pirossal, hanem az életéről. Az életéről dönthetsz. Az anorexia halálos is lehet. Ne engedd neki.

2021. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg azon kell fent akadni, hogy 12 évesen 170 centiméter? Képzeld, én 10 évesen 160 voltam, akkor tehát jóval előbb 170 voltam, mint 12 éves. És lány voltam.


Amúgy az egyik előttem szólóval egyetértek, a pszichiátria se megoldás.

Én is voltam anorexiás, nem csináltak semmit, csak ellenőriztek, hogy ne járkáljak, hogy mindent megettem-e, meg bejöttek velem a fürdőbe, hogy ellenőrizhessék, nem tornázok-e. Meg volt egy héten 2x pszichológussal, egyszer pszichiáterrel való beszélgetés, ahol 8 hónap alatt nem tudtam és nem is akartam megnyílni nekik, mert olyan szinten taszítóak voltak mindannyian. És amilyen evészavarossal találkoztam, mind folytatta a hánytatást, éheztetést, miután kikerültek a pszichiátriáról, és mind jöttek szépen vissza. Én is ezt csináltam, háromszor is visszakerültem (összesen 8 hónapot votam ott: legelőször 4, másodszor 1, harmadszor kb 3 hónapot voltam ott). Nem a pszichiátria miatt lettem jobban, hanem mert felismertem saját magamtól, hogy ez rossz, egészségtelen.


Ettől függetlenül ne hozd ki saját felelősségre. Azzal se oldasz meg semmit. Sőt! Megérzi a kezébe kapott hatalmat feletted, és mégjobban elkezdi majd magát éheztetni.

2021. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!