Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mesélnél 10-11 éves korú...

Mesélnél 10-11 éves korú kisfiad szokásairól?

Figyelt kérdés

Mennyi kötelessége van otthon, mehet -e játszani felnőtt nélkül, van-e hobbija, mennyit kockul, és mennyire mer visszabeszélni?

Nem tudom eldönteni nem-e sokat várok tőle. Én korlátoznám a kockulást és van kötelessége és hobbija is. (Rubik kocka, karate).Lemehet már egyedül is. Viszont az utóbbi időben egyre inkább a kockulás érdekelné, akár a kimenetel vagy a hobbija helyett. Kötelességeit alig végzi (tolltartó rendbetétele, szemétleviel, apróbb házimunkák) és elkezdett flegma, szemtelen lenni. Ez a jelenség nemrég jelent meg, tök tanácstalan vagyok... lehet ez már a kiskamaszkor? Hogy kell jól lereagálni ezt? Másokkal tisztelettudó, jegyei jók.



2021. jún. 10. 22:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
16%

#18.

A biológiában van olyan, hogy az emberi élet szakaszai. Ezek nincsenek becellázva, egy kicsit elnyúlhatnak és egy kicsit rövidebbek is lehetnek, de szabványos, hogy nagyjából mikor kezdődnek és mikor érnek véget. Biológiailag egy 10 éves kisgyerek, a gyerekkorban van, tehát nem serdülő. Lehet, hogy nem 14 évesen kezdődik, hanem 13,5 évesen vagy 13,75 évesen, de ugyanaz a kor majdnem, mintha 14 éves lenne.

2021. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
27%

21

Hát nem sok fogalmad van a biológiáról.

2021. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
25%

#19. Én is azt írtam, hogy korlátozva van és max. 1 órát játszhat. Közösségi oldalon dettó nincs fent. Csak egymással leveleznek.

A youtuberek pedig sajnos de, nekik gyártják a tartalmakat (sőt már oviba is begyűrűzött a mittudomén Minecraft, Among Us, Brawl Stars...), mert belőlük élnek. Nem feltétlenül rossz szándékból szerintem, de ugye ezek fiatal felnőttek gyanítom, nem gondolnak bele lévén sem nem szülők, sem nem pedagógusok, hogy még nem feltétlenül ugyanazok a poénok, szlengek, politikailag vagy vallásilag inkorrekt beszólások :) valók azoknak a 5(!)-12 éveseknek, akikből a nézettségük nagyja jön, mint a 16-25 éves haveroknak. Azok meg aztán ismételgetik ész nélkül annak is megtanítva, aki nem is néz ilyet. Az elfoglalt szülő meg úgysem fog ott ülni, hanem de jó, hogy a gyerek el van magában valami korhatár nélküli vagy 6-os karikással.

2021. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70%

"Biológiailag egy 10 éves kisgyerek, a gyerekkorban van, tehát nem serdülő."

Jézusom, ezt a hülyeséget honnan vetted? Biológiai értelemben onnantól serdülő, hogy fizikailag serdülni kezd. Ez 10 évesen már bőven elképzelhető, néhány lány ennyi idősen már menstruál, hogy lenne biológiai értelemben gyerek? Lelkileg más kérdés, de biológiailag pont hogy serdülőkorban van a 9-10 évesek egy jó része már.

Fiúknál tudom, pár évvel később kezdődik, de szerintem 10 évesen már náluk is elképzelhető.

2021. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

#24.

Én 10 évesen még gyerek voltam, ma meg már tininek van kezelve... Szép, mondhatom elérte, amit akart a szabadelvű nevelés.


"3. Gyermekkor: a 6.-tól a 12-13. évig."

Forrás: [link] 2021. 06. 13. 14.50

2021. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
65%
Ha szerinted a szabadelvű nevelés az oka annak, hogy egy 10 éves kislány már simán lehet biológiailag fogamzóképes, akkor nem biztos, hogy sok értelme van beszélgetnünk.
2021. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
32%

#23.

Akinek nincs ideje a gyerekével foglalkozni, ne vállaljon gyereket. Ennyi.


Eléggé sajnálatos... Nekem ovis koromban egyáltalán nem volt mindennapos dolog a számítógépezés, pedig nem vagyok idős, sőt kifejezetten fiatal vagyok. Egyedül arra használtuk, hogy anyuval felhívtuk a távol élő rokonokat Skypeon félévente, meg ünnepekkor egyszer.


Nem nekik csinálják, legalábbis az értelmesebbek. A többi meg káros, csoda, hogy valamelyik szülő engedi őket nézni.

2021. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%

#26.

Nagyon kicsi az esélye ennek, sőt... 10 évesen nagyon kevesen érettek nemileg. És nem jöhet meg simán, mivel biológiailag ő még a gyerekkorba tartozik.

2021. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
27%

25

Persze mert az ember az esküvője napján válik ivaréretté LOL.

2021. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem hiszed, tegyél fel itt egy kérdést arról,hogy kinek a lánya hány évesen kezdett menstruálni. Megdöbbentően sok lesz a 10 év körüli válasz. Az én lányom is 8,5 évesen kezdett cicisedni, szerintem ő is 10-11 lesz, amikor megjön majd neki. És lesz is honnan örökölnie, mert nekem is két hónappal a 11.szülinapom előtt jött meg. Talán a szabadelvű nevelés miatt, talán szorgosabban kellett volna bújnunk a biológiakönyvet, nem tudom.
2021. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!