Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves lány képeket küldözget...

11 éves lány képeket küldözget magáról, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Rokon kislány. Alapból mindig "fura" volt kicsit, most mikor náluk voltunk hétvégén, mesélte nagy büszkén, hogy van barátja. Gondoltam ez egy aranyos diákszerelem, beszélgetnek chaten, akár elmennek fagyizni, sütizni. 21 éves vagyok, így nem tartom magam olyan öregnek, hogy mindenen megbotránkozzak. De mikor megmutatta az üzeneteiket, majdnem dobtam egy hátast...

A bébi, cica, szerelmem, csajom megszólítás az alap. Mutatta, hogy a fiú/srác küldött neki félmeztelen képeket fürdés után, amikor törölközőben van és ő is küldött neki fürdőruhásat. Elmondta azt is, hogy azért olyat, mert hogy szép, csipkés fehérneműje nincsen...


Annyi biztos, hogy a fiú tényleg egy 12 éves kissrác, nem valami vén kéjenc. De akkor sem gondolom, hogy normális lenne ez.

Anyám szerint ne kontárkodjak bele, így is van azzal a kislánnyal elég baj, úgysem tudnának a szülei semmit csinálni. Elveszik a telefonját, beszélgetne ugyanúgy tovább táblagépen. Oké, csak most még tényleg megáll a bikinis képeknél, lehet ha a fiú anélkül kérne képeket, úgy is küldene. Mert hogy azt ecsetelte egész délután, hogy ő mennyire szerelmes és hogy aggódik, ha csak egy órán át nem ír neki a fiú.


2021. máj. 11. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabad engedni
2021. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha dugás nem lesz, akkor kár ezen idegesítenetek magatokat. Majd pár év múlva szégyellni fogják, mikor rájönnek ez milyen gáz volt.
2021. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudsz mit tenni, nem lehet megtiltani neki.

A legtöbb 11 éves ezt csinálja, annak a lánya is ezt fogja csinálni, aki ezt a kommentet olvassa, nevelés ide vagy oda... Ne legyetek naivak...

2021. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
90%

Maga a becézés nem probléma. Engem 13 évesen a barátom ugyanúgy cicának, édesemnek, drágámnak, picurnak hívott (meg félig lengyel, így kochanienak, ez pedig az életemet jelenti), azóta is imádom a srácot.

A fotóküldés más téma. Ne keveredj bele, de én még szelfit se mertem/merek küldeni még sokszor ma se. Viszont jó lenne legalább az anyának annyira szólni, mert ha egyszer összeveszik a barátjával, az a pár kép az egész életét tönkreteheti, tudjuk, mire képes az internet.

2021. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a megszólítás is durva ennyi idősen, amiket felsoroltál, hát még a bikinis képek, ahogy előttem mondták, az internet veszélyes lehet, ha a fiú esetleg felrakja, ráadásul ha a fiú elküldi mutogatja ennek-annak nagyon kellemetlen lesz a lánynak később. Szerintem az anyjának jobban oda kellene figyelnie, mert nagyon könnyen mehet tovább. Meg kellene vele értetni, hogy nem ezzel kell érvényesülni a fiúknál. A későbbi kapcsolataira is rámehet, és esetleg könnyűvérűnek is elkönyvelhetik. Esetleg te is finoman elbeszélgethetnél vele erről megoszthatnád vele gondolataid, véleményed, tapasztalataid.
2021. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Azt utánozzák -egyelőre kicsiben - amit látnak. A becézések, a bikinis képek, minden. Ez van körülöttük, ezt látják az instán, a facebookon és azt hiszik, ez a normális. A szülők gondolom ész nélkül vették nekik a telefont, táblagépet de nem amagyarázták el nekik, hogy bizonyos dolgok nem egy kiskamasznak valók. Te kívülállóként viszont ebbe nem tudsz beleszólni. Esetleg megemlítheted a szüleinek, hogy mit láttál, de ennél többet nem tehetsz.
2021. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel konkrétan a szülei lex@rják így nem nagyon tudsz mit csinálni. Próbálhatsz a kislánnyal beszélni természetesen, hogy mit miért nem kéne, hátha, de ennyi.
2021. máj. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

A strandon nem több ember látja fürdőruhában, mint akkor, ha a barátja még tovább is küldené azokat a képeket?

Amúgy fürdőruhás képekkel kb semmit se lehet csinálni. A meztelen képekkel lenne baj, de azokkal is leginkább csak az akkor, ha látszik az arc, vagy valami nagyon egyedi a háttér. (Tudom, mert fiatal felnőttként sokat képcseréztem)

2021. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
De, meg lehetne tiltani a félmeztelen, bikinis fotókat. A szüleinek.
2021. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
El kellene beszélgetni vele az internet veszélyeiről, főleg a képmegosztás lehetséges következményeiről.
2021. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!