Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Magyarországon milyen az iskola?

Magyarországon milyen az iskola?

Figyelt kérdés

Ott hány osztály van?

Milyen osztályzatok kaptok?

Mikortól meddig van a nyári illetve az osszes tobbi szunet?

Milyen tantárgyak vannak? stb...

mindenre kíváncsi lennék ami az iskolával kapcsolatos.


egy szlovákiai lány 13éves


2010. aug. 25. 16:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%

8

1-5

6.12-9.1

Sok

2010. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

majdnem olyan,mint nálatok

1-4. általános iskola alsó tagozat

4-8.általános iskola felső tagozat

9-12.gimnázium v.szakközép v.szakiskola (összefoglaló néven középiskola)

ez után egyetem

1-es elégtelen

2-es elégséges

3-as közepes

4-es jó

5-ös jeles

2010. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

kezdés szeptember 1.

őszi szünet vmikor halottak napja körül kb.5 nap

téli szünet ált. dec.22-től jan.3-ig.

tavaszi szünet húsvét környékén szintén 4-5 nap

nyári szünet jún.15-től szept.1-ig.


Egyébként szar,nagyon sokat kell magolni,nem arra megy ki a játék,hogy az iskola felkeltse a gyerek érdeklődését,hanem,hogy bemagoltassanak vele mindenfélét,amire sose lesz szüksége.

Én azt vettem észre,hogy a szlovákiai diákok jobban fel vannak készítve reál tárgyakból.


Tantárgyak:magyar nyelv és irodalom,történelem,matematika,fizika,kémia,földrajz,biológia,első nyelv,második nyelv,testnevelés,ének,rajz,etika,pszichológia,filozófia,társadalomismeret(ez utóbbi négy elsősorban gimiben)

az iskola tantervétől függően lehet még vallás oktatás magyarul hittan,ha sporttagozatos akkor pl. úszás meg ilyenek.......még valami?

2010. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
nálatok hogy van?
2010. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Nálatok hogy van?

Amúgy én meg szerbiai 13 éves lány vagyok :)

2010. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

Én sem sokkal több újdonságot tudok mondani, mint az előttem szólók, de azért leírom. :)


*Ott hány osztály van?


- Ha az általános iskolát nézzük, ott nyolc osztály van, 1.-től 8.-ig. Ha megbukik, évet kell ismételnie (első osztályban szülői engedély kell hozzá, hogy a tanár megbuktathassa). 18 éves koráig ell kell végeznie az általános iskolát.


*Milyen osztályzatokat kaptok?


- Öt osztályzat van - egyestől ötösig - a legjobb az ötös, a legrosszabb az egyes. A négyes jó, a hármas közepes, a kettes elégséges, az egyes elégtelen.

Van(nak) olyan tanár(ok), akik adnak csillagos ötöst is, (5*) ami azt jelenti, hogy az adott tantárgyból kiemelkedő teljesítményt ért el a diák.

Az alsó tagozatosok piros- fekete és zöldpontot is kapnak - teljesítménytől függően.

(Nálunk) Dicséretet az kap, aki kiemelkedő teljesítményt ért el valamiben: versenyen vett részt, stb...

Mi például dicséretet kapunk a városi ünnepségen való szereplésért, és akkor is, ha részt veszünk a farsangon.


*Mikortól meddig van a nyári illetve az összes többi szünet?


"Megjelent a 2010/2011. tanév rendjéről, valamint egyes oktatási jogszabályok módosításáról szóló 22/2010. (V. 13.) OKM rendelet. A rendelet szerint a 2010/2011. tanévben a szorgalmi idő első tanítási napja 2010. szeptember 1. (szerda), utolsó tanítási napja 2011. június 15. (szerda).


A tanítási napok száma száznyolcvanhárom nap, a nappali oktatás munkarendje szerint működő középiskolában a tanítási napok száma száznyolcvankettő nap.


Az őszi szünet 2010. november 2-től november 5-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap október 29. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap november 8. (hétfő).


A téli szünet 2010. december 22-től 2011. január 2-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2010. december 21. (kedd), a szünet utáni első tanítási nap 2011. január 3. (hétfő).


A tavaszi szünet 2011. április 21-től április 26-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap április 20. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap április 27. (szerda)."


(Ezt a Fővárosi Oktatási Portál honlapjáról írtam le.)


*Milyen tantárgyak vannak?


- Gondolom, hogy 7.-es, vagy 8.-os leszel, mivel 13 éves vagy. A tantárgyak a következőek:


Magyar nyelv és irodalom;

Történelem és állampolgári ismeretek;

Nyelv: angol vagy német;

Matematika;

Informatika;

Természetismeret;

Fizika;

Biológia;

Kémia;

Földünk és környezetünk;

Ének-zene;

Rajz- és vizuális kultúra;

Technika és életvitel;

Testnevelés és sport;

Tánc és dráma;

Hon- és népismeret;

Informatika;

Ember- és társadalomismeret, etika;

Mozgókép- és médiaismeret;

Egészségtan.


Különórák is vannak, nálunk a következők közül lehet választani:

-zeneiskola: zongora, cselló, hegedű, gitár, furulya, fuvola, dob.

-kézi- kosárlabda edzézek.

-fociedzés.

-matematika és informatika szakkör.

-társas- és népitánc illetve balett.

2010. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

A 17:49-es vagyok még mindig.

Csak annyit, hogy én is 13 éves vagyok, most voltam 6. osztályos. Jön a hetedik, 4 új tantárgy! Huh! :(

2010. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Szlovákiában hogy vannak ezek? Érdekelne :)
2010. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

a szunetek azok kb ugyanúgy vannak csak nálunk a nyári szunet késobb kezdodik.Június végéig kell iskolába járni.A tanév szeptember 2.án kezdodik.Az alapiskolában 9 osztály van.

Tantárgyak:Matematika,Magyar nyelv és Irodalom,Szlovák nyelv,Angol vagy Német nyelv(lehet választani),Torna,Kémia,Fizika,Etika vagy Hittan,Természetrajz,Rajz,Informatika,Polgári nevelés,Zene,Foldrajz,

Nálunk az 1-es a legjobb jegy

2-es a dicséretes

3-as a jó

4-es az elégtelen

5-os a legrosszabb

Itt nem kell mindent bemagolni,habár vannak olyan tanárok is akik azt mondják hogy ha érted ha nem akkor is magold be.Na az ilyen tanárokat utálom :(

Reggel 8ra kell beérni.Kb fél2 fél3-kor végzunk.

2010. aug. 25. 19:24
 10/28 anonim válasza:
Nálunk fél nyolckor benn kell lenni :(
2010. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!