Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol van Magyarországon bentlak...

Hol van Magyarországon bentlakásos-nincs kimenő-iskola? 15 éves lányom rossz társaságba keveredett és nem látok más kiutat.

Figyelt kérdés

Lopások,ivászat,drogról konkrétan nem tudok,de tuti néha-remélem hogy csak néha-azzal is él,szedett-vetett bűnöző haverok,ápolatlanság,nem jár rendesen suliba...szóval

teljesen el vagyok keseredve.És már nem lehet megtiltani neki semmit,azt tesz amit akar.Intézetbe nem látom értelmét betenni mert ahova első körben betennék,onnan ki tud jönni,és ha kijött akkor nem megy vissza.Mire a szigorú

Esztergomiba kerülhetne addig ki tudja mi történik vele az utcán??:(((((Megérdeklődtem,és nem lehet kérni hogy azonnal olyan helyre kerüljön ahonnan nem tud megszökni.

Elég furcsa szabályok ezek.SEGÍTSETEK!!!


2009. nov. 28. 21:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
69%
Minél jobban tiltani fogod, annál jobban lázad majd...Szerintem próbálj szakembertől segítséget kérni.
2009. nov. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Fiatalkorúak nevelőintézete. Ha jól tudom Tökölön van.
2009. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
költözzetek el valami jobb helyre.vagy csak mond meg neki hogyha nem fejezi be akkor nevelőintézet..gondolom oda ő se akar menni.koleszt nem ajánlom mert ott vannak aztán az igazi nagy bulik:DD
2009. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Sajnis ezeken már régen túl vagyunk:szakember segítsége...3 pszichológusnál is jártunk,többek között a főfő gyermekpszichiátrián az agresszivitása miatt,de sehol semmi eredmény.Védelem alá vette az önkormányzat,de az csak papírozás sajnos,mert egyfolytában fenyegetőznek hogy intézet lesz a vége,de semmi sem történik.

Természetesen nem akar intézetbe kerülni,de a szabályokat sem hajlandó betartani.Egy év alatt jutottunk el odáig hogy már nincs gátlás,ha tiltjuk,ha nem elmegy,nem jön haza most már napokra,sőt volt hogy részegen jött haza,lopnak ezerrel mindenféle holmikat,csinált egy félmilliós kár,betörte egy kirakat üvegét,ennek még csak most lesz a tárgyalása,nekem kell kifizetni,nem tudom miből.....gyeden vagyok a kistesójával..........szóval nagyon komoly a dolog.Arról nem beszélve hogy önmagát teljesen tönkreteszi:ivás,cigi,nemalvás,esetleg nemi betegség....nem tudom mit lehet tenni,hogyan mentsem meg őt is és bennünket is-simán megüt ha felemelem a hangomat:(((Olyan intézet vagy bentlakásos suli kellene ahonnan egy darabig nem tud kijönni,kitisztulna a szervezete és talán újra kezdhetne mindent.

2009. nov. 29. 13:52
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Kecskeméten angolkisasszonyok? jó, tudom, egyházi, de pont azért lennének vele esetleg türelmesebbek. Meg ha más városban lenne, akkor kiszakadna az addigi környezetéből.

ja, és nem poénból írtam, szóval nem kell lepontozni

2009. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak hasonló problémáim 15 éves koromban, igaz nem loptam, de minden nap ittam és drogoztam. Rossz társaságba keveredtem, és a pénzt a szüleim zsarolásával szereztem. 17 éves koromra unták meg a dolgot, akkor elvonóra küldtek. Egy évig voltam bent, ahol még a parkba se mehettem ki felügyelet nélkül, nem lehettek látogatóim, nem telefonálhattam. Most 28 éves vagyok, és boldog párkapcsolatban élek.
2009. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Hogy ment az elvonóra küldés?A szülő dönthet így,és mehet is a dolog?Vagy kell a gyerek beleegyezése?És hol voltál?

Melyik városban?Ez engem komolyan érdekelne!!!!Köszönöm!|rj

priv't mailt légyszíves!

Köszi!

2009. nov. 29. 19:33
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

majd ird le hogy mik történtek,hogyan döntöttél stb

:]

2009. nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazából, ha a szomszédba kerülne elvonóra, akkor sem tisztulna ki az agya. Ha a barátai ennyire "rossz fejek", akkor képesek és onnan is megpróbálják megszöktetni. Érdemben sajna nem tudok túl sok tanácsot adni, csak azt hogy ha egy lehetőséged van rá, akkor ne a szomszéd faluba vidd ilyen helyre, hanem minimum az ország másik végébe, ahol egyedül lehet. Utána is jobb lenne valahogy eltűnni arról a környékről, hisz lehet kijön, és visszacsöppen ugyanabba a társaságba. Én azt javaslom neked, hogy keress neten család segítő szolgálatokat és kérj minél előbb tanácsot tőlük. Egy koleszos iskolába nem fogod tudni berakni, hisz egyrészt egy laza délutánon onnan is meglép, másrészt 2 esélye van, a 3.-nál kipenderítik, és ugyanott vagy ahol előtte.

Elvonóra sem vagyok biztos, hogy el tudod küldeni, hisz az sem biztos hogy drogozik, egyfolytában iszik. Nevelőintézetbe pedig talán hivatalos papírok kellenek, de ebben nem vagyok biztos. Gyermek otthonba bármilyen rossz is a gyereked, azért ne add, még is csak a te lányod!

Én esetleg egy ilyesmi javító intézetre tudok gondolni, ami családias, még sincs hova szökni... Ezek között nézzél szerintem körül, bár nem tudom mik a "bekerülési feltételek". Ha hivatalos papír kell hozzá, akkor esetleg segítséget kérhetnél az önkormányzattól, ha most büntető eljárás indul ellene, talán ez rányom arra, hogy felvegyék egy ilyen helyre 1-2 évre, ahol pszichológusok foglalkoznak vele, de emellett tanulhat is! Hívd fel őket!

[link]

Mindenek előtt azonban nyugodj meg, higgadj le, és egy este ülj oda mellé. Én biztos elsírnám magamat a csalódottság miatt, hogy ennyire félre sikerült a gyerekem, de fontos hogy tiszta fejjel is elmond neki, hogy nem helyén való amit csinál, és nagyon elvagy keseredve amiért ez lett belőle. Fontos hogy elmond neki az érzéseidet, hátha csak ennyi kéne neki, és idővel fordulna az agya egyet, ha nem egyfolytában csak a szidást és a tiltást hallja. Majd írj hogy hogy döntöttél, kaptál e infót! Minden követ mozgass meg, ne hagyd hogy még rosszabb legyen a helyzet!

2009. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
22%
Fura, hogy drogot, nemi betegségeket feltételezel róla és megfordult a fejedben, hogy kell a beleegyezése a bekaszlizáshoz. Szereted te egyáltalán? Te vagy az anyja! Add be valahova, mert csak jobb helye lehet! A kistesójánál meg ne kövesd el ezt a hibát. Légy határozott, ne tűrj ellentmondást, légy következetes! De egész kicsi korától! Vagy add be intézetbe őt is! Röhej, hogy ilyen utálattal beszélsz róla. Pedig a te bizonyítványod!
2009. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!