Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » SEGÍTSÉG! A 11 éves fiam...

SEGÍTSÉG! A 11 éves fiam júliusban levágta a SAJÁT haját punkra. Az iskolába nem engedik majd. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudtam róla, mert elmentem a boltba. Mindenhol kopasz lett, csak felül hagyta meg a kb. 15 cm hosszú haját... Csúnya. Az iskolában sem fogják engedni. Az ismerősök még nem látták,viszont most megy a nagy nénjéhez ottaludni majd. Most már nőtt valamit, kb. 2-3 mm körbe. Mit tegyek? Hagyjam így? Milyen jó kis hajat lehet EBBŐL kihozni?

2021. aug. 4. 07:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyenért hazaküldik, akkor ott az iskolával elég nagy gond lehet. Én ha haza küldenék a tanító nénivel egész biztosan elbeszélgetnék.
2021. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
0%

#51

Persze, hadd menjen a 11 éves gyerek punk hajjal, hisz kinek fáj az...de akkor innen már csak egy lépés, hogy hadd fesse be mondjuk rikító zöldre azt a tarajat, vagy akkor már hadd menjen a negyedikes Julika piercinggel az orrában, de akkor már a hatodikos Pistike hadd csináltasson mindkét alkarjára tetoválást, a nyolcadikos Sárika meg ruhát se szeret felvenni, úgyhogy hadd menjen pucéran.

Nyilván eltúlzom, direkt, de érted a lényeget, valahol meg kell húzni a határt. A legtöbb iskola nem engedné ezt.

2021. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
86%

Sulikezdésig szerintem maradhat. Mikor vágjon magának extrém hajat, ha nem akkor mikor fiatal, és nyári vakáción van? 30 évesen 2 gyekekkel, s egy komoly munkahellyel? (Mondjuk mivel 11 éves, nem hinném, hogy a tarajt szépen vágta a feje tetején. Az igényelhet korrekciót. Meg a 15 cm kicsit már túlzás. Max 5 cm elég lenne).


Sulikezdés előtt meg egy szintbe vágjátok azt az addig kinőtt hajával. ​Addig még van jópár hét.

2021. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
83%
Van még egy hónap addigra megnő oldalt. Azt beszéld meg vele hogy suliba ez nem lesz oké aztán csá. 11 évesen ha nem teljesen retardált már felfogja. Amúgy mi is csináltunk ilyen 11-12 évesen a suliban még meg is vertek a tanárok aztán hazazavartak.
2021. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
92%

Huh, mik ezek a válaszok?

Csak hogy gyorsan tisztázzuk: az, hogy a gyerek dönt arról, hogy milyen haja legyen, nem valami elmebeteg szülői gyengekezűség jele, hanem az egyetlen elfogadható állapot a civilizált világban. Már a négyévest is meg lehet kérdezni, milyen frizurát szeretne, bár ott nyilván még szükség van valamennyi szülői koordinációra, hiszen egy ilyen pici gyerek nem feltétlenül fogja még fel azt, hogy mennyi idő, amíg visszanő a haja. De egy 11 éves már nem kisbaba, bőven tud dönteni a saját testéről. A szülő adhat tanácsot, elmondhatja, ha valami nagyon rosszul áll, de itt a feladata befejeződött ebben a kérdésben. A hajvágás nem káros az egészségre (mint pl a hajfestés egyes formái), nem maradandó (mint pl a tetoválás), fiúnak ráadásul két perc alatt lehet társadalmilag is jobban elfogadott frizurát gyártani a punktaréjból, ha megbánja. Az, hogy a szülőnek nem tetszik, a saját egyéni szociális problémája: kénytelen lesz elfogadni, hogy a gyereke önálló ember.

Az iskolának pedig a világon semmi beleszólása nincs abba, hogy ki milyen stílust képvisel. Ez már nem a harmincas-negyvenes évek, ahol a kőkonzervatív iskola megmondhatta még azt is, hogyan fonják be a 18 éves lányok haját (ld. Abigél) és nem is a szocializmus. Szabad országban élünk, a társadalom többsége szerencsére már belátta, hogy semmi erkölcstelen nincs abban, ha valaki esetleg máshogy öltözik, mint a többség. Az iskolának az a feladata, hogy a tudást átadja, nem pedig az, hogy stílustippeket osztogassanak (ér ráerőltessék az ízlésüket random idegenekre), úgyhogy igen: ha a gyerek zöld hajjal ül benn, ha kékkel, ha hupililával, tanár néninek ugyanúgy le kell tudnia adni az anyagot. Amíg nem veszélyes (pl. tesiórán), addig a testékszer se tartozik rájuk. Sőt. Bár nem igazán tartom jó ötletnek, hogy a nyolcéves gyerek tetovált legyen (szerintem senki), DE ha a szülők megengedik, és a gyerek kap egy tetoválást, az iskolának ahhoz se lenne semmi köze az égvilágon. Pláne ilyen pitiáner dolog, miatt, mint hogy hajvágás... Nem Észak-Korea ez, ahol a megadott pár vágás közül válogathatnak a Bölcs Vezér alattvalói, hanem Európa. Lesz szíves ezt az iskola is tudomásul venni. Egyszerűen nincs joguk ilyesmi miatt hazaküldeni egy gyereket, ezt jobb, ha mindenki az eszébe vési.


Szóval kérdező, a következőek lennének a helyes lépések:

1. Elmondod a gyereknek, milyen hátrányai lehetnek annak, ha ragaszkodik a hajához (csúfolódás, nehezebb élet az iskolában). Azt is elmondhatod, hogy bár neked nem tetszik ez a haj, és szerinted nem is áll jól neki, ha ragaszkodik hozzá, akkor természetesen kiállsz mellette mindenkivel szemben, és hogy nem érdemelne emiatt se csúfolást, se az iskola részéről való kekeckedést.

2. Ha úgy döntött, nem vágatja le a haját, nyár végén még beszélsz vele egyszer. Akkorra már lehetne értelmes frizurát csináltatni belőle, meg is mutathatod, hogy milyeneket. Ne erőltesd, mert akkor biztos nem fogja hagyni. Az meg remélem meg se fordult a fejedben, hogy erőszakkal levágod a haját, ez azért elég barbár megoldás, szerintem te is belátod... (Meg bűncselekmény is, boldogabb helyeken.)

3. Ha az iskola elkezdene kekeckedni, szépen bemész elbeszélgetni az igazgatóval arról, mi pontosan az iskola feladata. Vihetsz képeskönyvet is, ez már az a szint. És persze fellebbentheted, hogy ha nem sikerül megegyezni, szívesen tereled jogi útra is a dolgot. Nem vagyok jogász, nem tudom pontosan a szabályokat, de szerintem full jogszerűtlen valakit egy ilyen dolog miatt kizárni az őt megillető állami oktatásból (már ha állami suliról van szó, de nem állami sulinál is erősen billeg a dolog). Nem árt persze kikérni egy hozzáértő véleményét, de gyanítom, az igazgató se végzett jogot, szóval beijesztésnek jó lehet.

4. Amennyiben ez a megbeszélés nem vezet eredményre, fogod a gyereket, és szépen átviszed egy másik suliba(még akkor is, ha már nem is tetszik neki ez a haj és levágatná, tudod, ki járna ilyen iskolába a továbbiakban). Ha jók a jegyei és nincs gond a magatartásávaal, simán átveszik, miután halálra röhögték magukat, miért kellett elmennie a másik helyről.

Én még azért lehet akasztanék egy pert az eredeti suli nyakába, de az is full érthető, ha te nem akarsz ezzel bajlódni. Lassan csak kihalnak ezek a szocializmusban kinevelt őskövületek is...


De egyébként szerintem nem lesz baj. Az iskolákban megszeppent kisgyerekekhez szoktak, akik attól elsírják magukat, ha a tanító néni fekete pontot ad. Ha látják, hogy egy felnőtt emberrel van dolguk, aki pontosan tudja, hogy semmivel nem ér kevesebbet, és tisztában van a jogaival is, általában visszakoznak. A mi giminkben évekig nyektettek azzal diákokat, hogy ne fessék feltűnő színűre a hajukat, vagy ha már megtörtént a dolog, fessék vissza. Aztán egyszer csak az egyik anyuka beleállt a dologba, és közölte, hogy a lányának márpedig igenis piros haja lesz, ha a gyerek azt szeretné, és pont, ha a sulinak ez nem tetszik, akkor szépen elmegy a gyerek, vannak még iskolák az országban. Egy napra rá felhívta az igazgató, hogy maradhat a piros haj is meg a gyerek is.

Kérdező, ne legyél nyuszi, állj ki a gyerek oldalán. Te is tudod, hogy semmi rosszat nem követett el (maximum kicsit fájdalmas ránézni, olyan csúnya, de na, mindenkinek volt ilyen korszaka), ellentétben az iskolával, akik mindenféle jog-, vagy akár erkölcsi alap nélkül gyökérkedjenek vele. Az is a magyar társadalom egyik nagy baja, hogy ilyenkor szó nélkül meghunyászkodik mindenki (itt a válaszokban is), ahelyett, hogy kiállna a jogaiért. Remélhetőleg a te gyereked generációja már másmilyen lesz.

És érdemes elgondolkodnod tényleg azon, hogy ki neked a fontosabb: a gyereked, a saját véred, akiben, ha nem állsz ki mellette, élete végig ott lesz a tüske, vagy hogy egy random istenkomplexusos bürokratikus intézményben te leszel pár évig az "emlékeztek a hiszits anyukára"-karakter. Nyilván ha nem fogod a gyerek pártját, akkor se lesz semmi nagy baj, nem emiatt fogja veled megszakítani a kapcsolatot húsz év múlva, de... Anno az én szüleim sokkal kisebb dologban nem álltak az én pártomra az iskolával kapcsolatban. Szeretem őket, a világ legjobb szülei, de az az eset még mindig fáj.

2021. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyunk mar korlatoltak. Kozepiskola elejen volt exem ilyen hajjal. Nem zselezte fel csak koncertre, full normalisan nezett ki.
2021. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 Andi80018 ***** válasza:
71%
Le kell tolni egyformára a haját, tüsire. Három hét múlva el lehet kezdeni valami frizurát kialakítani, hogy sulira konszolidáltabb legyen a feje. Gyorsan meg fog neki nőni. Apja mit szólt? :-D
2021. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 Andi80018 ***** válasza:
67%
Legalább nem lány... :-D Na, az érdekesebb lenne...
2021. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
23%
Segítség Bajban Vagyok! LOL
2021. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
100%
Tölts már fel képet, hogy mennyire "szörnyű" az.
2021. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!