Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom anorexiás?

A lányom anorexiás?

Figyelt kérdés
38 kg, 15 éves. Alig eszik. Szinte semmit nem eszik meg. Még a kedvencekből is nagyon keveset. Állítása szerint szeretne hízni kb. 10 kilót. Nincs étvágya azt mondta. Voltunk vérvételen, de nem találtak semmit. Megcsináltunk egy lisztérzékeny tesztet, de negatív. A doki írt fel vitamint, hogy hízzon. Ma felfigyeltem rá, hogy csak úgy tesz, mintha bevette volna. Megszámoltam a gyógyszert és nem hiányzik belőle semmi. Azr mondta, hogy tuti a gyártó rontotta el, de tudjuk, hogy erre semmi esély. Szerintetek is van okom aggódni? Mit tanácsoltok?
2021. aug. 17. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, minnél előbb ülj le vele beszélgetni, mert 38 kg az irdatlan kevésnek hangzik...főleg, hogy 15 éves.
2021. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
nagyon is van okod aggódni. az orvos nem vette észre hogy valami nem oké?? vidd pszichológushoz. ha még kb 10 évig fennmarad ez az állapot, akkor meg fog halni (bocs hogy ilyen durván, de sajnos ez az igazság, 10-15 év anorexia után hullanak az emberek, ha nem előbb)
2021. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%

A fiam 42 kg 14 évesen. Ő 163 cm. Sportos,izmos. Eszik is... csak ilyen alkat.

Nem írtad mekkora a lányod magassága.

2021. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
#3 az tökmindegy, egy fiú és egy lány teste nem ugyanaz, 14 éves korban már bőven nem. 38 kiló egy menstruáló testnek minden magasság mellett kevés
2021. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Az én lányom 161 cm magas. Azért fordultunk orvoshoz, mert a védőnő jelezte, hogy 1 éve is ennyi volt a súlya. Kérdezte eszik-e rendesen. Tényleg alig eszik. Nem aggódnánk, ha evés mellett lenne vékony. Nagyon különc lány és úgy vettük észre, hogy az internet is csak ront a helyzeten.
2021. aug. 17. 22:27
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Valami gond van lehet hogy anorexia, vidd el orvoshoz
2021. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

Lehet anorexia vagy akarmi mas, de az is lehet,hogy semmi gond.

Saját tapasztalatok van ezzel kapcsolatban. Ugyanilyen voltam/vagyok, mondjuk en ezt orokoltem. 37 kg voltam 14 evesen 165 centivel. Most 26 evesen 35 hetes terhesen vagyok 54 kg, terhesseg elott 46 voltam.

Vilag eletemben allandoan kuldtek ide-oda dokikhoz, mert nem hittek el,hogy ilyen vagyok. Mindig minden eredmeny teljesen normalis lett. Hizni pedig akarmennyire szerettem volna, nem tudtam. Remelem, hogy szules utan valamennyi rajtam marad, orulnek neki.

2021. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%
45 kiló vagyok és 23 leszek mindjárt, de köszönöm nem vagyok anorexiás, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy nem ilyennek kéne lennem és el vagyok bszva gyárilag. de ettől még milyen maradtam, huszonkétezer kivizsgálás ellenére is. hiába ígérték kölyökkorom óta, hogy jól bele is fogok hali az alkatomba, itt maradtam. (amúgy lány létemre korombeli fiúkkal dolgozom, fizikai munka, de nincs egyetlen olyan terület sem, ahol le lennék maradva a másik nem egészséges tagjaitól)
2021. aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Bárcsak a lányom 45 kg lenne. A védőnő már 42 kilónak is örülne, de a 40-et se fogjuk elérni. A lányom semmit nem mozog, nincs is kedve. Kevés mozgástól már kifárad. Se mozgás, se evés...
2021. aug. 18. 00:14
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

7-8

Számoljatok kalóriát


Nem csak fogyásra, hanem egészséges tömegnövelésre is alkalmas.


Szerintem is valami lesz.

Nem is a súlya,nem is a nem evés ( ami lehet szubjektív), hanem a gyógyszer ignorálása és a hazugsàg a nagyon intő jel

2021. aug. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!