Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Azt hiszem, a lányom anorexiás...

Azt hiszem, a lányom anorexiás? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mielőtt szakemberhez kéne fordulnom, meg szeretném próbálni, hogy én nyitom fel a szemét. 17 éves lányom suliban kitűnő, barátja nincs(fél éve szakítottak), társai nagyon is kedvelik. Két hete figyelem az étkezési szokásait, amik egyáltalán nem normálisak..A vacsorájához hozzá se nyúl vagy csak alig, a reggelijét nem viszi el otthonról, a kajára adott pénzt ruhára vagy újságra költi, a menzán pedig megtudtam, hogy nem jelentkezik le ebédre..Maximum egy-egy almát, szendvicset enni látom, már amikor.. Múltkor megkérdeztem, hogy mi baj van, mi ez az étvágytalanság. A válasz az volt, csak egy kis felesleget akar leadni. Aha. A lányom 46 kg...Szerintetek mit tegyek?
2015. máj. 19. 16:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként add meg a magasságát!
2015. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
172 cm, féléve lett mérve, nem hiszem, hogy nőtt
2015. máj. 19. 16:11
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Az gáz! Már most is határozottan alultáplált, és még le akar adni néhány kilót? Szerintem intézkedj, mielőtt rossz vége lesz. Keress egy orvost azonnal! A háziorvos biztosan segít, hova menjetek.
2015. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mindig bálványozta a Victoria's Secret modelleket, de sosem akart rájuk hasonlítani:( Nem értem a problémát, annak ellenére, hogy sovány, csinos. Fogalmam sincs, mi ütött belé
2015. máj. 19. 16:22
 5/23 A kérdező kommentje:
Ingerülten válaszolt most is, mikor felhoztam...Azt hiszem, csak szakember segíthet
2015. máj. 19. 16:30
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus.
2015. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, orvos vagyok, bár nem pszichiáter és nem a téma szakembere.


Ha igaz a testsúly és a magasság adat, amit a lányodról megadtál, akkor a jelenlegi testtömegindexe 15,5. Ez az érték 19 felett normális, 18 alatt valaki már alultáplált.


Ebből az értékből következtetve a lányod nagyon súlyosan alultáplált, látatlanban megvan az anorexia diagnózis, tipikusan jó tanuló, elvárásoknak, környezetnek megfelelni akaró, "jó kislányok", akik általában tiszták, rendesek, precizek, esetleg kicsit kényszeresek is a mindennapokban.


A lányod komoly veszélynek van kitéve, azt tanácsolnám, mielőbb kérj beutalót a házi gyermekorvostól a megfelelő szakemberhez. Szegény lányodnak nagy valószínűséggel kórházi kezelésre lesz szüksége.


Jobbulást kívánok neki, és kitartást neked!

2015. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vidd el szakemberhez, még ha tiltakozik is. Az anorexiások többsége nem éli meg a 20 éves kort, 3-ból 1 20 éves kora előtt meghal.

Ez nagyon komoly betegség. Én is anorexiás voltam, ha anno anyukám nem vitt volna el orvoshoz, ma már nem élnék. Sok szerencsét.

2015. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem, hogy szakember segíthet csak. Te nem tudsz rajta segíteni, mert őt nem érdekli, hogy te mit gondolsz. Nem fogja fel, hogy meghalhat. A szakember valószínűleg be fogja utalni pszichiátriára, ami a legjobb ami történhet vele. Ott figyelnek rá, és nem hagyják, hogy még többet fogyjon.

Észrevetted esetleg, hogy vagdossa magát? Előfordulhat, a legtöbb anorexiás vagdossa magát, vagy valamilyen más formában bántalmazza magát, alkohol, drogok stb.

2015. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, már el is kezdtem az intézkedést(tiltakozás az van, de szerencsére döntésjoga nincs efelől)..Mint utóbb megtudtam tőle, borzasztó kövérnek és csúnyának tartja magát...Kórház, pszichológus mindenképp.
2015. máj. 19. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!