Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mondják egyes szülők...

Miért mondják egyes szülők degradálóan a gyereknek, hogy “neked csak tanulni kell”?

Figyelt kérdés
Én már évek óta dolgozó felnőtt vagyok, és szerintem a suli sokkal nagyobb szívás, mint a munka. Hazaérsz az egész napos órákról és még tanulni is kell. Ráadásul egy gyerek gyakran küzd önbizalomhiánnyal, megfelelési kényszerrel, vagy érik iskolai bántalmazások. A stresszt sem tudják még úgy kezelni, mint egy felnőtt. Egy felnőttnek munka után persze ott vannak a háztartás dolgai is, de nekem személy szerint a takarítás élvezet, stresszoldó, nem teher :D Mit éreznek azok a szülők, akik ezt mondják a gyereknek? Mit akarnak ezzel sugallni vagy elérni? Nekem is mondták anno jópárszor, de már akkor sem értettem, hogy az én problémáim miért lennének jelentéktelenebbek. Persze felnőtt fejjel nem tűnik problémának, hogy Petike meghúzta a hajamat, vagy hogy rosszul mondtam a szorzótáblát, de egy gyerek még máshogy éli meg a dolgokat és nekik ezek igenis nagy problémák…

2021. szept. 10. 07:28
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
36%

A suli szerintem is extra szívás. Egy felnőtt napi 8 órát dolgozik, egy gyerektől ennél többet várnak el, hiszen 3-ig ott ül a suliban, aztán még otthon is tanulni kell. A tanárok sokszor kitolnak a gyerekkel, hiába tanul, akkor is szemétkednek. A társak is tudnak utálatosak lenni. Konkrétan nekem az iskola egy rémálom volt. Az tény és való, hogy felnőttként ezek már nem tűnnek akkora problémának. Nem a gyerek dolga pl. hogy kenyeret tegyen az asztalra. De abban igazad van, hogy egyik munkahelyemen sem éreztem magam olyan szarul, mint a suliban.

Én nem szoktam ilyet mondani a gyereknek, csak azt, hogy ezt én is átéltem, és mindenkinek át kell élni. És hogy bizonyos korokban a 12 éves gyerekek már napi 16 órát dolgoztak a bányában (benne volt a törikönyvben, a lányom is csak nézett), szóval ahhoz képest a tanulás az igazán semmiség.

2021. szept. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
65%

"Egy felnőtt napi 8 órát dolgozik, egy gyerektől ennél többet várnak el, ..."



Valóban? A napi 8 óra munka után pedig ugye hazamegy és semmit sem csinál. A gyerek az, aki elé teszi a kész vacsorát, a gyerek tartja rendben a lakást, a gyerek vásárol be, a gyerek fizeti be a számlákat, intézi a család ügyeit, mos, vasal, és a többi. Bakker, szólok a lányomnak hogy innentől mez mind az o dolga, elvégre nekem csak 8 órát kell dolgoznom.

2021. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!