Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan büntetitek 13 éves...

Hogyan büntetitek 13 éves gyermeketeket ha nem ért a szép szóból? Fiúkat és lányokat is.

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 17:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
96%
te meg #8 a gonoszság eszenciája vagy
2021. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%
#10 egy 13 éves szerintem már nem kell ilyen szinten ellenőrini. nincs kész a leckéje? majd kap egy egyest, azért meg büntetést. elég nagy már hozzá, középiskolásként is ki fogod kérdezni? egytemen? te keresel neki majd állást? el kell engedni, önállóságot kell tanulnia. minél később kezdi el, annál rosszabb. amiben segíthetsz neki, hogy megtanítod hatékonyan tanulni
2021. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
#10 még az jutott ezsembe, Vekerdy írt arról, miért hazudik a kamasz. érdmes lenne elolvasnod.
2021. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%
Pont azért nézem meg, kész van-e a leckéje, mert sajnos az önállóság nem vált be. Hetedik osztályban a házi feladat hiányok és az abból adódó rossz jegyek már nem tét nélküliek. Sehova nem fogják felvenni, ha ennyire félvállról veszi.
2021. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
Ezt próbáltam, hogy intézze a tanulást nyilván egyedül, önállóan. Aztán nem tette. Egyes. Büntetés. És semmi nem változott. Egyszerűen nem töri meg. Akkor se tesz többet.
2021. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Az érdekelne konkrétan,hogy egy két pofon azért elcsattan még jobb helyeken is ha szemtelen,hazudik,rosszalkodik a gyerek?
2021. nov. 10. 17:46
 17/27 anonim ***** válasza:
76%
A #7 vagyok. Gondoltam nem írok de mégis. Igen, van amikor hüjje. Felmondott a matematika külön tanára azzal, hogy nem tanul semmit, nem érdekli, ő nem küzd vele. Jó, halgattassék meg a másik fél is. Mi is volt akkor. Hogy nem tanulta meg a szarzótáblát. Csak ennyi ? Hát hogy ötödszörre. Azt hittem helyben megcsapom, de mégsem, inkább szavakkal verem. Tudod fiam, eleg drága különtanárt fizetni, mégis van aki megteszi, mert nem szeretnénk hogy hülye maradj. Te mégis az akarsz maradni. Nem gondolod, hogy ezzel anyádat köpöd szemen, aki reggel 7-kor indul, utazik 100km-t munkaba és este 7-kor ér vissza ? Legalább megpróbáltad volna megtanulni... Tudjátok hogy sírt ? Nagyon. És 2 nap múlva jött, hogy kérdezzem ki. És mindet tudta ! De mindegy, biztos rossz a nevelési módszerem, majd képzem magam.
2021. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
37%
Sziasztok. Olvasva az előzőeket..hát nem tudom. Én elég maradi lányos apuka vagyok ezekszerint. Kisebb korában ha valami nem ment sokadjára sem, puff egy fenékre és értett belőle. Most lett 14, konkrétan már kergetni kell, de mikor nagyon olyan a helyzet és szinte úgy tünik, hogy már csak azért is rájatszik és ellenkezik "felmérgelem magam" és vissza megyünk dedóba. Konkrétan a lábamra teszem,- bár már nehezen fér rá :) - és elfenekelem. Nagyjából kinevet és szerintem nem.is fáj neki, de gondolom azért mégse olyan jó vissza menni dedóba..és valahogy még most is müködik. Le pontozhattok ,de nekem ez válik be. ..és ne félek használni 😊
2021. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%

#15 értem. azt kéne tudni miért nem motivált

nincs a suliban sikerélménye?

amúgy is csak fokozatosan kéne elengedni a kezét de azt minden téren

ki csinálja a vacsoráját? önmaga vagy beviszed neki tálcán a monitor mellé? tud bármit is főzni? végez rendszeresen házimunkát, ami az ő feladata? az a baj, hogy rászoktatod arra hogy csak akkor csináljon valamit ha állnak felette. most te, később a főnöke

de értem hogy most még nem akarod, mert nem fogja fel, hogy ha normális életet akar élni, ahhoz tanulni kell

2021. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%

Korábbi suliban ugyanez volt. Apukájánál élt egy darabig, ugyanezt csinálta, pedig apától még tartott is.

Költözés miatt váltott iskolát. Ugyanaz.


Elengedtem a kezét tanulás terén, de hamar kiderült, hogy a krétába nem néz bele, mi is a feladat. "Nincs lecke" és le van tudva.


Maga után elmosogat. Beágyaz. Áthúzza az ágyneműjét. Be szoktam készíteni a mosást a gépbe, suliból hazaér, beindítja, kitereget, leszedi, összehajtja a leszáradt ruhákat.


Nem viszem be a szobájába a kaját, kimegy a konyhába, kiszedi, megmelegíti, ott megeszi, elmossa.


Ügyes és nem önállótlan. Az iskolát veszi félvállról.

2021. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!