Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan büntetitek 13 éves...

Hogyan büntetitek 13 éves gyermeketeket ha nem ért a szép szóból? Fiúkat és lányokat is.

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 17:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell büntetnem. Meg tudjuk beszélni, ha probléma van. 13 éves lány anyja vagyok.
2021. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
33%
A fakanál nemcsak a konyhában képes csodákra
2021. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
1#.Szerencséd van,hogy ilyen gyermeked van.Sajnos a többség nem ilyen.
2021. nov. 9. 17:50
 4/27 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, rengeteg munkám van benne, hogy ilyen legyen a kapcsolat a gyerekkel. Sok beszélgetés, odafigyeles. Persze volt hogy elszallt az agyam, de nem ütöttem meg, viszont mindig megbeszéltuk amikor mindenki lenyugodott.


Most pedig már tényleg a kommunikáció működik. Nálatok mi a baj?

2021. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%
Sehogy...meg megneveltem míg kicsi volt
2021. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
A legerősebb büntetés az 1 éven keresztüli mosogatás volt. Mi mást lehetne? Számítógéptől nem tilthatod el, mert hát tanulni kell, úgyis ki fogja játszani. Szobafogsággal nem mész semmire, mert joggal mondja, hogy akkor suliba se megy. Egyébként a kommunikáció csodálatos dolog, főleg ha partnerként kezeled és nem "én a felnőtt, te a gyerek és azt csinálod, amit mondok" szinten.
2021. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
12 és fél a fiam. Nagyon nehéz gyerekkora volt, több rendellenességet is orvosolni kellett. Amikor született, az orvosok szerint nem érhette volna meg a 10. születésnapját. Ma szerencsére egészséges már, csak kicsit sovány. Nem kell megbüntetni semmiért, tudja, hogy nagyon szeretjük. Ha mégis rossz, nagyon érzi. Nagyon szeretjük, és ő is minket. Vannak már kamasz kori hülye dolgai, de elviseljük. Majd kinövi.
2021. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14%
Az utolsó válaszoló tipikus példája annak, hogy nyaljuk ki a gyerek fenekét, nézzünk el neki mindent, mert súlyos beteg volt. Elhiszem, hogy ijesztő majdnem elveszíteni egy gyereket, de attól még nevelni kell. Árt neki, ha mindent ráhagy az ember. Azzal elintézni, hogy majd kinövi a hülyeségeit, az no comment már tényleg. Akkor is ezt mondjátok, ha esetleg drogozni kezd ?
2021. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
8-as, szerintem félreértetted. Nem arra célzott, hogy ráhagynak mindent. Egyébként a kamaszkori hülye dolgokkal mást nem nagyon lehet tenni, csak gondolj vissza magadra.
2021. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
44%

13 éves a fiam. Kiskorától kezdve nincs könnyű természete, nemcsak kiskamaszként. És akkor finoman fogalmaztam:)

Büntetések, amik kb egyáltalán nem váltak be:) kb: telefonját elveszem. Nem mehet barátokkal találkozni. Nincs hétvégi program (régebben míg Pesten laktunk sokszor mentünk pl trambulinparkba, ilyesmire gondoltam, de ha a család kirándul x vízeséshez, nyilván nem hagyom otthon.) Egy időben edzéstől is el volt tiltva, de a nem mozgás, ücsörgés meg főleg baromság.


Aztán épp a héten egyik este, mikor mondtam, hadd nézzem meg a kémia leckédet, elkezdte előhalászni a könyvét, akkor már tudtam, hogy megint az arcomba hazudott és nyilván nincs kész a leckéje, amit állított, hogy de és simán elment a barátjával találkozni. Aztán jött a "ja nem azt a feladatot csináltam meg" és mutat valami réges-régi anyagot című műsor. És miután elmondtam neki, hogy és ma is a képembe hazudtál, adtam neki egy pofont. Nagyon meglepődött. Sajnáltam, de azt hiszem, a napi szintű hazudozásra nincs se mentség, se büntetés. Hozzáteszem, utána még fel volt háborodva, durrogott, bevágta az ajtót...


Nyugodtan írjátok, hogy nevelni kellett volna, a tiétek bezzeg ír házi feladatot és nem hazudik.

Jó nektek.

Az enyém sajnos ilyen.

2021. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!