Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány éves volt a...

Szülők! Hány éves volt a gyereketek, amikor felvilágosítottátok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nekem van egy 10, és egy 6 éves lány unokatesóm, akik együtt élnek (anyun, apun, kisebb tesókon kívül) a közös nagyinkkal, az apjuk húgával, és bátyjával, tehát a nagynénénkkel, és nagybátyánkkal. (Én 14/L vagyok) A nagynéném, és anyukám (akik amúgy testvérek) sem nagyon szégyellős előttük, így gondoltam, én sem leszek az, egyébként sem vagyok. A baj akkor kezdődött, mikor elkezdtem serdülni. Ez nekik is feltűnt, és engem nagyon idegesített, hogy a kisebbik lány mindig nagyon hangosan "elcsodálkozott" ezen: "Jé, neki már van szőr ott lent!" vagy "Neked már van didid?!" A nagyobbik egyszer, mikor ott aludtam náluk kilopta a táskámból a melltartómat, és alaposan megvizsgálta. Én észrevettem, de nem szóltam semmit. Máskor meg kérdezősködött a nemi szervről, én meg azt sem tudtam, mit és hogy mondjak neki. Szóval a kisebbnek még egyértelműen nem, de a nagyobbnak már nem kéne valamiféle felvilágosítást tartania az anyukájának? Ti hány évesek voltatok, mikor felvilágosítást kaptatok, vagy hány éves volt a gyereketek(lányotok), mikor előadást tartottatok neki. És ilyen helyzetekben nekem mit kéne csinálnom?:/

2014. júl. 15. 00:23
 1/8 Kincshő14 válasza:
100%
Szia szerintem ebben a helyzetben ne az egeszet mondd el a szexet meg ilyeneket... csak a szorosodest menstruaciot meg ilyeneket mivel az lehetseges 2-3 even belul bekovetlezik a nagyobbnal a szex pedif kb 6-7 ev mulva tehat mondd el neki a menstruaciot meg hogy a hormonok a testedben...bla bla bla... tehat amugy nekem van egy 8 eves unokatesom es neha egyutt furdunk mert en se vok szegyenlos. En is elmondtam neki nehany dolgot de nem mindent. Tehat ne ijedj meg 15/L
2014. júl. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Én 13 évesen kaptam "felvilágosítást". Igazából nem nevezném annak, mert már tudtam az ilyen dolgokról, inkább csak beszélgettünk róla anyukámmal. A családom egy kicsit vallásos, de azt elmondta, hogy mindenképpen védekezzek majd, még ha a vallás tiltja is, meg megkért arra, hogyha eljönne az az idő, amikor elkezdenék sexuális életet élni, szóljak neki. Amúgy ez egy hirtelen jött beszélgetés volt, úgy hogy autóztunk haza, és nem úgy történt, hogy mondta, hogy na most leülünk, és beszélünk,a sexről, meg a helyes védekezésről.

Az unokatestvéred felvilágosítása nem a te gondod kéne, hogy legyen. Persze beszélhetsz te is neki róla, ha neki az anyukája előtt ciki. Ha meg kérdez tőled valamit, akkor magyarázd el neki, mi hogy működik. Én örülnék, ha lenne egy fiatalabb lány, akinek segíthetnék ilyen témákban. :)

14/l

2014. júl. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a felvilágosítás úgy, ahogy van, hülyeség. Nem kell a gyerekeket "sötétben tartani", hanem mindig mindenre válaszolni, ami érdekli, már egész kicsi korától fogva. És akkor 10 éves korára éppen annyit fog tudni, amennyit kell.


Szerintem a te esetedben, kérdező, lehet, hogy nem is arról van szó, hogy a kislányok nem tudnak eleget. Ez inkább egyfajta szexuális érdeklődés, amelyet a kislányok néha tanúsítanak egy nagylánnyal szemben.


Ha pedig valamit kérdeznek, akkor nagyon egyszerű: válaszolj pontosan a kérdésükre. Nem kell se többet, se kevesebbet mondani, mint amire rákérdez.

2014. júl. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt sosem értettem, miért kell "egy nagy mindentelmondok beszélgetést" tartani a gyerekkel. Nálunk ez egy folyamat, fokozatosan, ahogy érdeklődik, úgy és annyit mesélek el neki. Az tuti, hogy az én 6 évesen nem csodálkozik majd rá egy 14 éves testére, hogy jé, neki mije van, ez elég gáz, szerintem már 6 évesen is. A 10 éves meg nagyon el van késve ezzel. Nemsokára menstruál, remélem, nem kap infarktust tőle!
2014. júl. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)

Hát igen, nekünk sem volt egy nagy beszélgetés, ahol anya mindent elmondott, hanem apránként; mikor én kérdeztem, ő pontosan válaszolt. Így mikor megjött, csak annyit kellett elmondania, hogy nézd, itt vannak az eg. betétek. Kb. 7 évesen (vagy még korábban) tudtam már, hogy majd valamikor én is nagylány leszek, és azt is, hogy ez miben nyilvánul meg. És a legjobb, hogy mindezt anyukámtól tudtam.:)

Az unokatesóimnál viszont az a baj, hogy nekik senki nem mond semmit, pedig már ideje volna. Múltkor például a 10 évessel néztünk egy terhességről és "arról a 9 hónapról" szóló könyvet, de csak úgy spontán, és mikor bejött az anyukája, meglátta, és olyan fejet vágott, hogy az valami siralmas. Egyértelmű volt, hogy az ő szemében valami "rosszat" tettünk, nehogy a gyerek még meglásson valami olyasmit! Nem mondott semmit, de látszott, hogy kb. ezt gondolja. :/ Ja és azt hozzá tenném, hogy ő vette le a könyvet a polcról...:S

2014. júl. 15. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

14 éves lány vagyok és nekem sajnos anyukám nem beszélt semmiről , nem is történt meg bár nagyon én sem kérdeztem semmit. Tény ,hogy már mindent tudok amit kell , illetve ha valamit nem (akár furcsa akár nem) megnézem a neten .Most már eléggé el lenne késve ,de ha eddig nem történt vélelmezem ez után se fog . Kicsit el lenne késve :D


Szerintem nyugodtan válaszolhatsz a kérdésekre , de a komolyabb dolgokat mégis az anyukájának kéne elmondania. Szóval szerintem azt is mondhatod ,hogy kérdezed meg anyukádat erről.

2014. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, eddig is ezt mondtam, valószínű, ezután is ezt fogom. :)
2014. júl. 15. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan? Miért baj az, ha rácsodálkozik a testére? Ha megnézi titokban a melltartóját? TI NEM PRÓBÁLGATTÁTOK ANYU MAGASSARKÚJÁT? Ha az nem volt baj, akkor ebből miért kell problémázni? Épp ezáltal tudatosulnak benne a felnőtté válás folyamatai! Ez már katasztrófa komolyan. Az se piskóta, hogy tizenévesen nincs szégyenérzetetek... na de ebbe nem megyek bele...
2014. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!