Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányod mennyit és...

13 éves lányod mennyit és konkrétan mit segít a házi munkában?

Figyelt kérdés
2022. jan. 27. 11:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Főzni és sütni is tud, szombatonként ő főz. Be vagy kipakolja a mosogatógépet, mosógépet, meg a szárítót, ez azért nem nagy meló. Felporszívózik meg a szobáját rendben tartja.
2022. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Szobájába kívül mást nem várok el tőle, szerencsére azt szépen tisztán, rendben tartja. Anno én sem voltam bevonva a házimunkába, neki sem erőltetem. Majd takaríthat, főzhet élete végéig eleget amint elköltözik. 😁
2022. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
nekem gyerekem ugyan nincs de voltam 13 eves valamikor regen. porszivoztam, felmostam, mosogattam (akkor meg nem volt mosogatogepunk), ruhat teregettem, kertben dolgoztam, fuvet nyirtam, gyomlaltam
2022. jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Én anno:


Rendben tartottam a szobámat, enyém volt a fürdő takarítása, nyáron az egész kert locsolása (jó bikinis program), és a vasárnapi ebédnél segítettem főzni, de az nálunk ilyen családi program volt, illetve ruhát teregettem, de azt nagyon utáltam csinálni.

Mindezek mellett néha elkapott az ihlet és csak úgy nagytakarítottam egyet de az nem volt a beosztásom része, illetve szerettem főzni mindig, szóval szívesen főzőcskéztem ha épp úgy alakult.

2022. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az teljesen más, hogy anno mi volt, a jelen érdekel, akinek ennyi idos a gyereke, koszonom.
2022. jan. 27. 12:11
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
jo tudni hogy 29 evesen oreg vagyok :D
2022. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

13 éves a lányom, szobáját kell rendben tartania. Egyéb állandó feladata nincs, néha megkérem erre, arra. Ennyi idősen nekem sem volt más feladatom, és most mégis mi dönt meg tudok csinálni csinalhatja még eleget ő is.

Most itthon vagyok gyesen a kistesóval, szóval van időm mindenre. Főzésben szívesen segít hétvégén, és szinte bármit egyedül megsüt már. Mivel minden nap 4ig suliban van, mert tánctagozatos iskolába jár, itthon még tanul és kitűnő tanuló, úgy gondolom eleget tesz.

2022. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

A saját szobáját rendben tartja. Nekem ott csak porszívózni, felmosni kell. De nem kell ott pakolni, törölgetni, rendezgetni semmit.

Néha a takarításba is segít (meg mindenki más is a családból) de nem elvárás. De volt olyan már, hogy meglepetésként kitakarított mindenhol. Nyilván örültem neki :)

Ezen kívül kisebb dolgokba segít be (ezt is mint mindenki más) szemetet kivinni, boltban megvenni valamit, stb.

2022. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem miért lenne más, hogy anno mi volt?

Nem 1980, hanem 2000 után. Mindegy, remélem kapsz segítséget.

2022. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Tartsa rendben a szobáját.

Ha ott kitakarít hétvégén akkor kevesebb dolgom van.

Egyébként a házimunkába is besegít néha.

De nagyszrészt tanulással tölti a délutánját.

2022. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!