Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha az új párom nem vesz részt...

Ha az új párom nem vesz részt a gyereknevelésben, akkor valójában csak kihasznál?

Figyelt kérdés

Megesnek olyan alkalmak amikor egyszerűen nem bírok a gyerekkel.(apja külföldön, korán elváltunk, egyedül nevelem, tekintélyem nem sok van)

Pl.ha el akarom venni tőle a netet (eleinte szépen mondom s)mert öltözni kell, a gyerek hisztizni kezd, nekem támad(8 é mi lesz kamaszkorban?)és szinte dulakodás van, ami nem normális.


Amúgy ügyes, okos, ilyen alkalmak csak megesnek.


Párom (nincs gyereke)ilyen alkalmakkor csak kíhúzza magát pl kimegy cigizni(amugy nem cigizik), vagy lemegy a kocsihoz.

(Valószínű mert ő ezt nézni sem bírja, vagy nem akar velünk égni a házban amikor elindulunk- én ezeket gondolom)


Ezért én ugy érzem, hogy elsüllyedhetek előtte, nem normálisaknak nézünk ki, égek mint a Reichstag a párom előtt, gyerekről családról ne is álmodjak vele, mert megbuktam előtte anyaként, sőt, még a gyerekeket is megutálja, ilyen és ehhez hasonló kínzó érzéseket generál bennem. Ha mondom neki ezeket, egy az egyben letagadja.

Olyanokat mond, hogy ő ez alapján nem ítél(el), semmi ilyen nincs benne.


Amiért nem segít a gyereknevelésben, hanem teljesen magamra hagy, mikor látja, mennyit küzdök(néha jatszik a gyerekkel és ennyi)sőt kínosan érzi magát és elvonul, hogy ne is lássa, ami miatt én meg pláne kínosan érzem magam, jól érzem hogy az életemben valójában nem akar részt vállalni hanem lehet csak szexelni van velem, míg nincs jobb?


Tehát az életem nehezebb részeiből(legyen az bármi pl tönkremegy a csap, stb, azaz nem csak a gyerekből)nem vállal részt abszolut.


Minden ilyen felvetésem esetén tagad mindent. Nem ítél el, nem néz le, nem néz sz.ranyának, es szerinte én képzelek csak minden negatívat az egészbe, mert ő szeret nem akar elhagyni stb.



2022. febr. 21. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem akar a te gyereked nevelésébe bele avatkozni(gondolom nemrég vagytok együtt, később nyugi, fog ez változni)


Próbálja megkimelni magát meg téged az olyan beszólásoktól, hogy "te ne parancsolj nekem, nem vagy az apám"


Gondolom nem beszéltétek át, mert csak tippelsz miért hagy magadra a gyerekkel ilyenkor.


Szerintem ha elmondod, hogy segítsen, persze normális hangnemben es stílusban kommunikálni a gyerekkel, partner lesz, hisz az ő érdeke is.


Viszont én úgy gondolom túl sok minden meg volt eddig engedve a fiadnak. Én egy ilyenert, hogy neked megy , akkorát adnék neki, hogy a fal fogja megy ennek elejét kell venni, mert ha a gyerek mar agressziven reagál, ott a bünti szépszó édes kevés. És nem, semmi baja nem lesz 2-3 pofontól.lelkileg se...

2022. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
99%

Vegyük ketté ezt szerintem. A gyereknevelés valóban egy érzékeny terület, nem az ő gyereke, kérdés, Neked mennyire tetszene, ha egyszer csak elkezdené nevelni a gyerekedet…


A másik része viszont teljesen jogos, pl ha tönkremegy a csap és nem segít, akkor valóban nem akar részt venni az életedben.

2022. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

De pont agresszív mintát nem akarok nyújtani. Ha azt látná a gyerek hogy pofonnal kezelek konfliktust, akkor ő is azt tanulná ebből hogy verekedve kezelünk konfliktust.

A párom se nézné szerintem jó szemmel, hogy olyan gyenge anya vagyok, aki csak pofozkodni tud, mást meg semmit.


Csak épp a gyerek őt a barátjának tekinti rá mindig hallgat. De érdekes mód a parom egy az egyben kihúzza magát ezekből.


Ma el is küldtem hogy ne csupán a kocsihoz menjen le, hanem el is indulhat a kocsival.

2022. febr. 21. 08:28
 4/74 anonim ***** válasza:
100%

De ilyenkor mondtad, hogy "kérlek, gyere ide, segíts" vagy "magától észrevehetné"? Mert ha mártírkodsz és csak utána panaszkodsz, az nem túl szimpatikus.

Konfliktuskerülő a párod és hát nem az ő gyereke, szerintem bizonytalan is, hogy ő ezt tudná-e vagy akarná-e vagy te jónak tartanád, amit a helyedben tenne.

Csapszerelés meg: ért hozzá? Ha te sem, hívjatok szerelőt.


Net meg: Én egyedül vagyok egy 7 és egy 11 évessel. Le kell fektetni a szabályokat közelharc helyett. Mond meg a gyereknek, melyik napokon hánytól hányig lehet nyomogatni. Ha kell, írjatok egy szerződést és rakjátok ki a hűtőre :) Húzzon fel egy vekkert, amikor bekapcsolja, vagy tegyél szülői felügyeletet a kütyükre, hogy csak annyi idő legyen rajta, amennyit a telefonodról irányítasz. Ha jó jegyet hoz, segít a házimunkában, kaphat akár több időt, ha ezt szeretné, ha nem tartja be, sunyiskodik, akkor meg veszít belőle. Nálunk volt olyan, hogy annyira felhúzott, hogy két hétre elraktam mindent. Azóta komolyan veszi, hogy ha háromig számolok, akkor tényleg lekapcs. És nem kell se verekednem, se alkudozni.

2022. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg, hogy öltözzön, ha nem csinálja húzd ki a routert, akkor nincs net. Ha hisztizik és neked megy, akkor mondd meg, hogy ezért a húzásért egy hétig nem lesz net, se telefon, se semmi és otthagynám. Ha megy utánad, akkor kérdezd meg tőle, hogy velem veszekedni meg hisztizni van erőd, de felöltözni nincs? Indulás öltözni.

A gyereknek szabályok, korlátok kellenek.

A pároddal meg ülj le és mondd el neki, hogy szeretnéd, ha ő lenne a férfi a házban. Ha tényleg példát mutatna a gyereknek és igenis rászólhat, ha úgy érzi, hogy túlment egy határon. Ha pedig nem tetszik neki, hogy próbálod bevonni a közös életbe, akkor tudja merre van az ajtó.

Ne siránkozz neki, hogy azokat a gondolatokat próbáld a szájába adni amik téged gyötörnek. Nem vagy szaranya, anya vagy akinek fejlődnie kell és igenis szabályokat kell felállítani. Magadnak is és a gyereknek is.

2022. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként mitől érzed, hogy kihasznál? Mi köze ennek a gyerekhez? Vagy te tartod el, te csinálsz minden házimunkát?
2022. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagyok híve a verésnek, de van az a jól irányzott anyai /apai pofon ami néha elfér..

Pontosan ezért nincs tekintélyed, mert mindent megtehet a gyerek..


A párod meg max megtűri a gyereked. Nem több.

2022. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
73%

A kisgyerekes anyák általában nem mennek még egyszer férjhez, mert a gyerek miatt nagyon sok konfliktus van. Ha választani kell a gyerek és az új férfi között, a legtöbb nő a gyerekért választja. Ezért én, ha férfi lennék, nem igazán szólnék bele a gyereknevelésbe, ez általában csak bajt okoz. A gyerek sem fogadná el, hiszen nem az apja.

Viszont a csapot neki kéne megszerelni.

2022. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


"A gyerek sem fogadná el, hiszen nem az apja"


Ez még az a kor, amikor még hallgatnak a tanítóra, nagymamára, a barátaikra is. Nevelhetők, befolyásolhatók.

2022. febr. 21. 09:11
 10/74 A kérdező kommentje:

6# ez komplex bennem.

Mitől kellene azt éreznem, hogy nem használ ki?

2022. febr. 21. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!