Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felső gyereketekkel mennyit...

Felső gyereketekkel mennyit leckéztek, tanultok? Felsősként mennyit tanulnak, leckéznek veled a szüleid és hogyan?

Figyelt kérdés
2022. febr. 22. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát felsősként talán már tud egyedül tanulni.

AZ más kérdés, ha nem ért valamit vagy ki kell kérdezni.

2022. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Anyám kontrollmániás volt, nála többet senki sem foglalkozott a gyerekével soha, az biztos.

De felsősként mit kellett volna csinálni, nem értem!

Igen, kikérdezte a leckét, ezen felül mégis mit kellett volna? Megtanulni helyettem?

2022. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2. De az enyém. Annyiszor kellett elmondanom pl. egy verset ahányszor hibáztam vagy megakadtam . Ha a javító körben is hibáztam az duplán számított.

Németes voltam, a névelők és többes számok extra hibalehetőséget jelentettek, szerintem az volt a kedvence. 😂

2022. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Felsőben az égvilágon senki semmit nem kérdezett ki tőlem, tanultam magamtól.

Annyi volt a szabály, hogy délután 4 után nincs tanulás, amire hazaértek a szüleim kész kellett lennem.

Jó tanuló voltam, egyetemet végeztem.

2022. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Velem nem kellett tanulni sosem. A húgommal még középiskolás korában is kellett minden nap. És nem azért, mert buta lett volna. De ő csak főiskolán kezdett tanulni magától.
2022. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kérdeztek ki vagy segítettek, ha én kértem. De akkor mindig időt szakítottak rá. Tesómnál ugyanígy. Jól tanultunk mindketten.
2022. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4-re kész lenni a tanulással? Miért nem lehetett később tanulni?

Haza se érünk 4-re.

2022. febr. 23. 06:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen amikor nem autóval vitték az általános iskolást a suliba mert jó volt a körzeti ami a szomszédban volt és nem volt 100 külön óra es sport akkor hazaértünk 4re. Általános felsőben én már fél kettőkor otthon voltam általában.
2022. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Ez gyerektől függ. Persze az lenne az elv, hogy a gyerek tanul egyedül, és tudja, hogy mi a dolga. De ha nem tudja?

A fiam osztályában nem sokan tanulnak egyedül, a fél osztály bukásra áll. 5. osztály. Az enyémnek sincs sajnos semmi felelősségtudata, én ki szoktam kérdezni, különben ki sem nyitná.

És hiába mondjátok, nem, ez nem nevelés kérdése. És tudom, Vekerdy is azt mondja, hogy ne tanulj a gyerekkel, de szerintem ebben nincs igaza. A gyerek az csak gyerek, és ha nem tanul, és rossz jegyeket kap, akkor nem veszik fel sehova, aztán majd mehet segédmunkásnak. De ennyi idősen ők ezt még nem értik.

Én azért próbálom így segíteni. Hátha később megjön az esze. Ha mégsem, én akkor is megtettem mindent.

A bátyám pl. a mai napig szidja anyámat, hogy nem tanult vele, így nem lett érettségije, bezzeg a húgommal tanult! Én ezt biztos nem akarom hallgatni felnőtt korukban.

A lányommal nem kellett annyira tanulni, ő tanult egyedül. Viszont most van túl a középiskolai felvételin, azzal viszont nyektettem, mert az iskolai felkészítő nem volt valami nagy eresztés.

Nagyon utált érte. Aztán amikor meglett az eredmény, megköszönte, és vett nekem egy csokor virágot.

2022. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kevesebb óra volt régen?

Különóra, edzés nélkül csak a kötelező sima felsős órák mindennap minimum 1/2 2-ig tartanak. ( nálunk, semmi extra tagozat sima általános iskola)

2022. febr. 25. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!