Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Volt már példa arra,...

Szülők! Volt már példa arra, hogy a gyereketek büszkélkedve ment haza suliból, hogy ő megrúgott valakit?

Figyelt kérdés

Kislányom harmadikos, ma dicsekedve jött haza szó szerint azzal hogy "tökön rúgtam XY-t mert hülye volt".


Szülők! Nektek volt már ilyen esetetek? Esetleg fiatok, hogy őt megrúgták? Hogyan érdemes lereagálni, mondani kell hogy nem szabad vagy inkább arra tanítani hogy csak önvédelemre használja ezt?



2021. dec. 3. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Megkérdezném miért csinálta. Elmondanám, hogy ez egy érzékeny rész fiúknál és se ott, se máshol nem kellene rugdosodni. Vannak más megoldások.
2021. dec. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Mostanában gyakran van hasonló kérdés problémás gyerekekről, és muszáj megjegyeznem milyen nagy kontraszt van a nemek között:


A válaszok többsége ha fiú gyerekről van szó: Érik a pofon, én is kiverném a szart a gyerekből


A válaszok többsége ha lányról van szó: Jaj szegényke, nem bántották? Meg kell érteni a kis lelkét


Mindenesetre ha veréssel dicsekedne a gyerek irtóra meglepődnék, mert a mi családunkban mások fizikai bántalmazása szégyen, nem pedig dicsőséges dolog. Gondolom otthon látta...

2021. dec. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mert szerencsére normális a lelki világa és nem érezné úgy, hogy ez menő és dicsekednivaló.
2021. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

2-os

Pont ezt akartam mondani,mi ez az nemek közti eltérés?

Kis fiú verekednik:Na gyere te kis rohadék,kiverem az fogadat is

Kislányok:Ügyes vagy kislányom,kapsz cukorkát

De ez mi az jó élet?

Fiúk esetében igenis meg kellene védeni magadat,mert elég sok az marha..

Kérdésre az válasz:

Lányodtól megkérdezném hogy mi volt az fő kivtel?

De azért jól pofon vágnám

2021. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2-esnek és 4-esnek:

Ez olyan, mint hogy "a lányokat nem szabad megütni".

De igen. Meg szabad. Ugyanannyira, mint a fiúkat.

Semennyire.

Nem a lanyokat nem szabad bántani, hanem az embereket. (Nem, az állatokat sem, ha már itt tartunk...) Senkit.

2021. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos az én fiam magatartászavaros, és igen, szokott úgy hazajönni, hogy ma is megütöttem valakit, sajnos, és megbántam, nagyon sajnálom. Meg szoktam kérdezni, hogy miért, és általában elmondja, hogy kiprovokálták. Erre én mindig el szoktam neki mondani, hogy értem én, hogy amit mondtak neki, az rosszul esett, de sosem szabad agresszióval válaszolni, inkább menjen arrébb, vagy mondjon valami frappánsat.

Én sosem biztattam arra, hogyha valaki beszólogat neki, akkor üssön oda, mert szerintem nem ez a megoldás. Egyébként meg a legtöbb iskolában nagyon nem tolerálják a verekedést, meg sem kérdezi a tanár, hogy mi volt az előzménye, már megy is a beírás. Szóval jobb nem gyűjtögetni az igazgatóikat emiatt. Más módon kéne megtanítani a gyereket, hogy megvédje magát. Sajnos nagyon nehéz, én is kb. minden nap elmondom ezeket neki, de nem nagyon tudja a gyakorlatban alkalmazni.

2021. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Neveld meg
2021. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, mentem úgy haza, miután több éves bullying után végre összeszedtem a bátorságomat és egyik alkalmat követőn alaposan megrugdostam a bántalmazó osztálytársamat.


Megérdemelte, és egy másodpercig sem éreztem utána bűntudatot. Viszont érdekes, mert aztán rögtön leszállt rólam.

2021. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

8-asról

Mi az bűn bánat bajotok van?

Vagyis ha súlyosan bullyingolják,akkor nagyobb az pofáljuk az reteknek,és vagy ő verik meg,vagy ő az ilyen genetikai hulladékokat..

Jóvan,majd úgy jár mint szegeden aki kiverték az szemét,vagy akinek az kajájában bele köptek és kezét lábát eltörték..

2021. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es, ezt magyarul is leírnád?
2021. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!