Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hogyan reagálnátok,...

Szülők! Hogyan reagálnátok, ha a tizenéves gyereketek át akarna térni a zsidó vallásra?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 1. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Egészségére. Pont azért nem kereszteltem meg, hogy ő tudja eldönteni, ha vallásos szeretne lenni, és szabadon választhassa meg a vallását is.
2022. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Zsido vallasra nem lehett atterni. Zsidonak szuletni kell, megpedig anyai agon.
2022. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

2. Nem így van.

A zsidó vallásra át lehet térni.

Zsidó származású viszont csak az lehet, aki anyai ágon zsidó.

2022. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nem könnyű betérni oda, van egy összetett rendszer, aminek pl része, hogy háromszor is elutasítják és visszahívják későbbre. Összességében több év.

Kiszűrik aki nem komolyan gondolja.

2022. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Én nem értek hozzá kvázi dilettáns vagyok. De kinek jut ilyen az eszébe és miért?? Mi többletet tud adni az életéhez ha holnaptól ahhoz a hitközséghez tartozik?
2022. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Értem én a 0ázást de még mindig nem válaszolt senki, hogy egy 10enéves gyereknek hogy jutna eszébe hogy holnaptol zsidó akar lenni, és ha mégis akkor az miért lenne jó neki??
2022. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
87%
Hagynám. Hosszú az út odáig, és ha csak tinédzser bolondéria, akkor úgyis abbahagyja. Ha meg komoly az elhatározása, akkor az ellenkezésem csak családon belüli feszkót okoz.
2022. ápr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
30%

Előző vagyok.

Azt azért elmagyaráznám, hogy a zsidósággal a nem zsidók előitéleteit is magára vonja. Vajon megéri ez neki?

Vagy ki akar menni Izraelbe - ott kedvesen befogadják, viszont ott a palesztinok gyilkolnak ám!

2022. ápr. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Meglepődnék,hogy ennyire nincs képben mert hogy zsidók vagyunk.
2022. ápr. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
24%

#9

Szóval ez egy troll kérdés.

2022. ápr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!