Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha nem akarja...

Mit tegyek, ha nem akarja felvilágosítani?

Figyelt kérdés
Rokonaim közt van egy 10 éves kislány. Többször mondtuk már az anyjának, hogy ideje lenne felvilágosítani a menstruációról, ő azt mondja, nem akarja megijeszteni. Amúgy teljesen gyerek, a melle is lapos.

2022. ápr. 27. 07:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Na hát majd attól hogy megijed majd, mikor vérzik s nem tudja hogy miért... Nem tudom felfogni, hogy ez 2022ben tabu...
2022. ápr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Gáz, de te semmit ne tegyél. Nem a te gyereked.
2022. ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
99%

Egyáltalán honnan tudjátok, fel van-e a gyerek világosítva? Nekem is van egy 10 éves lányom, ő teljesen képben van, de a rokonokkal nem erről beszélgetünk.

Amúgy nem kell félteni a kislányt, ezer százalék, hogy már mindent tud, ha nem a szüleitől, akkor a barátnőktől vagy TikTok videókból. Az én lányom is így világosította fel a barátnőjét, akinek a szülei állítólag ugyanígy nem akartak erről a témáról beszélgetni vele.

2022. ápr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
És ha megjön neki, gondolja, nem fog megijedni?
2022. ápr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Biztos úgy van vele, majd az iskolában felvilágosítják.
2022. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Legegyszerübb, ha veszel neki egy gyerekeknek való könyvet erröl a témáról.
2022. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

Te mit tegyél?! Semmit.

Nem a te gyereked, ő meg úgy vilagosítja fel, ahogy akarja és akkor amikor akarja.


30 vagyok, anno engem sem vilagosított fel az eg világon senki. Mikir megjött, anyám annyit mondott, a betét ott a szekrénybe (hozzáteszem tisztasagi betetet vett csak mindig, mert neki elég volt, nekem meg max 1 órát bírt. Igy 13-14évesen a zsebpénzemből vettem extra betétet, picit késöbb tampont)


Semmi bajom, meg sem ijedtem. Igaz én a lányom 1000%, hogy nem igy nevelem majd.


Szerintem ne folly bele.

2022. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát nekem ez elég hamar bekövetkezett.😅

Mármint a felvilágosítás része.

Kislányom 7,5 éves. Kutyákkal kezdődött. Csak szukáink vannak. És bizony tüzelnek ugyebár.

Kérdezte... Először csak azt mondtam ( nem látta honnan jön a vér ) hogy a lába vérzik 😅

Majd meglátta.. Ekkor olyan tök finoman elmagyarázták neki. Hát a kutyusok is tüzelnek évi 2x. Ettől lehet majd kisbabajuk. Ez természetes folyamat. Nem fáj stb..

Egyáltalán nem ijedt meg. Csak annyit mondott. Fújj😅


Aztán én mindig "bezárkózok a mosdóba amikor megjön a havi , nem kell azt látnia ,hogy én épp betétet vagy támpont cserèlek.

Erre a kisfiam rámront.. Anyu nunijaaa vérzik...Elnézést ,hogy így kiírom ,de tényleg így volt.

Na nem kellett több ,kislányom fél perc után rohan.. tényleg ??

Akkor neked is azért mert olyankor neked is lehet kisbabád?

És ebben a pillanatban ,én mindenféle köntörfalazás ,mellébeszélés ,és hazudozás helyett ,igen ,leegyszerűsítve elmagyaráztam neki ,mi miért történik. Hogy ez egy természetes folyamat a lányoknál/ nőknél.

Stb,stb... Gyönyörűen megértette. Nem ijedt meg. Nem fujjogott.


Őszintén én megkönnyebbültem. Ő már tudja,hogy ha abba a korba ér ,neki is lesz ilyen. Sajnos vagy nem sajnos ,így jött ki a lépés.😀


A szex. Na most ott tartunk ,de hogy jön ki a baba, hogyan kerül be..😅 Ezt a témát én kerülöm egyenlőre... Mindig mondom majd kicsit később megbeszéljük.


Neked nem kell foglalkozni azzal ,hogy mások más gyerekeit hogyan vilagositanak fel ,vagy hogyan nem. Nem a mi dolgunk. A mai 10 éves lányokat egyáltalán fel kell erről ? Szerintem ők már többet tudnak nálunk is.😅

2022. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Semmit, nálunk nem volt felvilágosítás, pláne nem 10 évesen, talán 12 évesen ha megjön, ha mégis hamarabb akkor is egyből anyukát megkérdezi és akkor jöhet a felvilágosítás. Élvezni kell amíg gyerekek.
2022. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

9


Nekem 10 évesen jött meg, s még csak nem is otthon voltam, hanem unokatesóméknál.

Annyi szerencsém volt, hogy rákérdeztem előtte valamennyivel az OB reklám lényegére, s a vérzést összekötöttem a menstruáció szóval. Kb 2 nap után hívtam sírva anyumat telefonon, hogy lehet menstruálok. Fingom se volt, hogy mi van. Aztán az idősebb (akkor 16 éves) uncsitesóm tök nyugodtan megállapította, hogy tényleg, a bugyimra tett egy betétet, s kész.

K.rvára megérte addig várni, hogy tudjam azt, hogy ha a lábam közül vér jön, fel kell tenni valami bisz-baszt a bugyira, ami felfogja, s kész... Te tényleg...

2022. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!