Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek, hogy a gyereketek...

Engednétek, hogy a gyereketek az ország másik felébe járjon középiskolába?

Figyelt kérdés

Lányunk 7.-es, kinézett magának egy nagyon erős, kéttannyelvű gimnáziumot speciális nyelvből. Kb. 140 km-re van tőlünk. Közelebb csak Pesten van ilyen képzés, de azt mondja, oda úgysem vennék fel, illetve régebben voltunk párszor ebben a városban nyaralások alkalmával és akkor a város is nagyon megtetszett neki. Ha felvennék, kollégista lenne természetesen, de az apja erről hallani sem akar, szerinte elkallódna ott a felügyeletünk nélkül, túl fiatal még ahhoz, hogy ne legyenek vele a szülei hétközben, ennyit utazgasson stb. Meg szerinte úgysem tetszene neki a koli sem, túl visszahúzódó hozzá. Én belemennék, hogy itt tanuljon, de feltételekkel (pl. minden nap beszélünk telefonon, hétvégente hazajön, időnként meglátogatjuk, hogy lássuk, milyen körülmények, emberek között él). A gyerek egyébként látszik, hogy komolyan gondolja ezt az egészet, a jegyein is sokat javított az elmúlt fél évben, míg korábban alig lehetett rávenni, hogy tanuljon, most csupa jó jegyeket hoz haza és magától leül tanulni minden nap.

Szerintetek el merjük engedni?


2022. máj. 20. 14:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
92%
Hetedikes. Jövőre még simán meggondolhatja magát. De amúgy igen, engedném
2022. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
75%

igen engedném


140km autóval bő óra, heti2x meg lehet járni

2022. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%

Én az általad felsorolt feltételekkel engedném.

Egy kollégiumban is vannak szabályok, házirend, nem sokkal vagy akár semmivel sem nagyobb az esélye az elkallódásnak a kollégiumban, mint otthon. Pláne ha komoly gyerekről van szó.

2022. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
15%
Nem kötelező koliban lakni, unokatesóm gimnazistaként lakott albérletben.
2022. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
94%

4!


Egyb14 evést épeszű ember azért nem enged egyedül élni egy alberletben

2022. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
18%
Spec nyelv?? Az mi?
2022. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
95%
Albérletbe nem engednék egy 14 évest. Sem egyedül, sem másokkal. Kizárólag kollégiumba mehetne.
2022. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim válasza:
100%
Te ismered a gyerekedet, neked kell tudnod hogy mennyrie hajlamos rá hogy "elkallódjon". Én alalpvetően nem látok problémát abban amit leírtál, de nincs két egyforma gyerek.
2022. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
90%

140 km nem az ország másik fele.

Ha ő akarja, simán engedném.

Férjed abnormálisan túlkontrolláló, ezt úgy mondom, hogy én is apa vagyok 2 gyerekkel.

De én ahhoz se ragaszkodnék, hogy minden nap hívjon minket. Ha akar hívni, állok rendelkezésére, de ne görcsöljön, ha programon van, hogy "anyáék balhéznak, ha nem hívom fel őket". A hazamenetel meg úgyis adott lesz, vagyis a koleszból hétvégére el kell jönnie. Az egy másik kérdés, hogy lehet, hogy fél év alatt összebarátkozik egy osztálytársával, aki néha meghívja magukhoz hétvégére. Ilyenkor pl. én nem ragaszkodnék hozzá, hogy hazajöjjön. A kollégiumot egyébként jobb ötletnek tartom, mint az albérletet. A kollégiumban figyelnek rá, rendszerben zajlik az élete, és ha bármi baja van, hivatalból is értesítenek titeket. Az albérlet talán túl nagy önállóságot és magára hagyatottságot jelent egy 14 évesnek.

2022. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
81%
140 km az ország másik fele? Hál hol lakunk mi, Lichtensteinben? Mindennap telefonon beszélni? Minek? Mi a fene az a speciális nyelv?
2022. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!