Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, ti megengednétek a 15...

Szülők, ti megengednétek a 15 éves lányotoknak, hogy kollégiumba menjen, ami majdnem az ország másik felén van?

Figyelt kérdés
Igazából azért erre esett a választás, mert a lányom itt (Zalában) nagyon rosszul érzi magát, nincsenek barátai, az apjával is olyan rossz a kapcsolata, hogy kollégiumba akar menni, Budapestre. 2 nagyszülő is budapesti, de semmiképp nem náluk lakna. Igen, lehetne közelebbi kollégium is, de oda járnak az unokatestvérei, és a nagyanyja is régen ott tanított. Szerintetek korai lenne? Itthon sajnos még saját szobája sincs.

2020. máj. 22. 23:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Engedd, biztos nem véletlenül akar menekülni. Egyébként màsok is ilyen korban mennek.
2020. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Én megengedném így, hogy nincs saját szobája. A kollégiumban lenne? Vagy kettesével lennének egy szobában?

Ha lenne saját szobája, akkor nem engedném. Elég messze van onnan Pest.

2020. máj. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
17%
Én nem engedném neki. Persze sajnálom, meg lehet jobb helye lenne ott, de amit manapság hallani a hírekben. Ne tudnád igazán szemmel tartani. Kitudja mitörténik vele. Milyen rosszindulatú személyel találkozik.
2020. máj. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Mert a "lányom itt".

Édesem, ez egy anonim oldal. Nem kell anyád nevében kiírnod!

Nem, nem engedném, hogy tinihisztiből elmeneküljön messzire.

Ha csak messze találna megfelelő iskolát, ami érdekli, akkor átgondolnánk, de így hogy csak a szülői kontroll elől futna, nem.

2020. máj. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Budapest különösen olyan hely, ahova nem biztos, hogy érdemes elküldeni egy 15 éves lányt. Én is vidékről kerültem kollégiumba bp.re, de idősebb voltam akkor. De így se engedtek minket, csak minimum kettesével a suliba járni! Láttam a lányokat, nem voltak a szülők figyelme alatt, és bizony volt, aki 15 évesen ott vesztette el a szüzességét. És a nevelők se jöttek rá, vagy nem csináltak semmit.

Ha helyben nincsenek barátai, miért lenne jobb egy másik városban?

Szerintem korai engedni, de ha megy is, nagyon figyeld, hogy milyen tapasztalatokat szerez, mibe keveredik bele, tartsd a kapcsolatot vele is, meg a nevelőkkel is, és ha rossz befolyás alá kerül, inkább menjen haza.

Sok sikert!

2020. máj. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Te ismered a gyereked. Ha felelősségteljes, önálló, akkormiért ne mehetne egy értelmes iskolába valami zalai putri helyett?
2020. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Budapestre nem.


Egyébként magam is kollégista voltam 14 éves koromtól.


Egy szobában 10-en voltunk........

Közös fürdő az egész lány részlegnek és közös wc..

2020. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem bárhol be lehet kerülni a rossz társaságba. Plusz arra laknak a nagyszülők is, szóval ha nagy gáz van ott vannak ők is. Na meg ez középiskola. Ilyen korban többnyire nem maradhat bent hétvégén, szóval haza kell jönnie. (Kivéve ha ajtp-s osztályban van és egyik hétvégén pont program hétvége van)

Plusz a kollégiumokban is van tanterv, meg van kötelezően az ott töltött idejére 15 óra foglalkozás. Ebben benne van a tanszoba, csoportfoglalkozás, korrepetálások, kötelezően választható szabad idős tevékenységek. Szóval tök sok előnye van. Pl ha van lehetőség koliba akkor sportolhat, vagy járhat felzárkóztatóra és nem nektek kell fizetni ezeknek a költségeit még pluszban, ha ezek kolis foglalkozás keretein belül történnek.

És most lehet mondani, hogy dehát koliba megváltozik meg ilyenek, de szerintem gimiben mindenki változik.

Ja és még jó oldala az egésznek, hogy ha egyetemista lesz lehet, hogy akkor is koliba vagy albérletbe kell mennie, és akkor már tök jó, ha megszokott más, nem családtag embereket maga körül. Ráadásul nem lesz full önállótlan. Én pl koliban tanultam meg főzni alap dolgokat. (Nekem otthon nem engedték, hogy főzzek, de mindig veszekedtek, hogy miért nem tudok... :D)

Illetve ha nagyon elfajulnának a dolgok, tényleg rossz társaságba keveredne, még mindig át tudod íratni. De egyébként nézd meg a kolit ahová megy. Kérdezz meg nevelőket, és abból ki fog derülni, hogy mennyire szigorú az intézmény.

2020. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Kollégiumba igen, én is az voltam 100 km-re otthontól.

Budapestre nem engedném.

2020. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%

Az én lányom is kitalálta ugyanezt. Én nem szívesen engedném, mert akármennyire is ott vannak a nevelőtanárok, elég egyedül lenne egy idegen helyen, és ehhez még nagyon fiatal.

A kollégium bizonyos szempontból jellemformáló, nem, nem lenne saját szobája!!! Min 3 gyerek van egy szobában, de olyat is hallottam, ahol 8. Meg kell tanulni alkalmazkodni, és ott minden percetük be van osztva. Mikor kel, mikor tanul. Olyan pl. nincs, hogy délután kimegy a városba fagyizni a barátnőkkel. Én magam nehezen bírnám az ilyen jellegű kötöttségeket. Másrészről, hogy a szobában mi történik, azt a nevelőtanár nem tudja. Ha valamelyik szobatársával nem jön ki, azt nem nagyon fogják tudni orvosolni. Hallottam olyat, aki emiatt hagyta ott a kollégiumot.

2020. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!