Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire normális, ha kilenced...

Mennyire normális, ha kilencedikes gyerekek (pár lány és egy fiú) a háromnapos osztálykirándulás mindkét estéjén berúgtak?

Figyelt kérdés
Jó, nem mindenki rúgott be, talán 3-4 ember, de öten-hatan biztos ittak. Ráadásul mindkét este. Csak szerintem nem normális? Egyébként okos, eszes, jó családból származó, többnyire élsportoló, 15-16 éves gyerekről van szó

2022. máj. 20. 15:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos normális. Ez már az én időmben is így volt (2000-res évek első fele).
2022. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez a jellemző, fiam osztálya nagy része annyira berúgott, hogy volt akit mentő vitt el. Hetedikesek.
2022. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Nos, 47 eves vagyok, de már az én koromban is teljesen normálisnak számított, hogy az osztály kb felé se**részeg volt a kirandulasokon.
2022. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

2003-ban érettségiztem.

A fiúk az osztálykiránduláson úgy berúgtak, mint az albánszamár.

2022. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
15 évesen nem, de 16 évesen én is berúgtam osztálykiránduláson, a kilencvenes években. De nem örülnék neki amúgy, én nem voltam jó kislány, ki is rúgtak más dolgok miatt. Szerintem egy jó gyerek nem rúg be osztálykiránduláson.
2022. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Jellemzőnek jellemző, de normális semmiképpen. Nem tudom, hogy honnan ered a mai társadalom rákfenéje, ez az alkohol (másnéven idegméreg) imádat. Régen inkább az igénytelenebb rétegre volt jellemző, de már sokkal elterjedtebb, mémek is mind erről szólnak és középiskolai közegben is rengeteget hallani, hogy teljesen természetesen beszélnek róla, mintha csak egy pozitív jelenség volna.
2022. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de semmi meglepő nincs benne. Ez évtizedek óta így van a legtöbb osztálykiránduláson.
2022. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így volt ('97-ben születtem), viszont a mi osztályfőnökünk volt annyira talpraesett, hogy nem tiltott - mert tudta, hogy az úgy sem lenne betartva -, viszont lefektette a szabályokat. Megkért minket, hogy este 9-10 után emberi hangerőben folytatódjon az összejövetel, nagyon vigyázzunk egymásra, mert őt terheli a felelősség, ha valakivel történik valami, stb. Ezeket tartottuk is, de attól még folyt a szesz, mert az osztálykirándulás mindig egy kivételes alkalom volt, ahol kötetlenül együtt tudott lenni a társaság.
2022. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális, de megakadályozni nem tudod. Én inkább felkészítem a gyerekemet, hogy tudja mennyit tud inni anélkül hogy baj lenne. 15,5 éves. Egy ideje már ihat velünk alkoholt fokozatosan. Azt is tanítjuk, hogy vizet inni kell mellé rengeteget és egyen bármit ami felszívja. Ha megtiltom neki akkor is ki fogja próbálni, csak akkor nem tudná a határokat.
2022. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Én 92-ben születtem és 2 középiskolába jártam. Az elsőben nem rúgott be senki, a másodikban kifogtam egy gusztustalan osztályt, ott beszéltek, hogy be fognak rúgni meg pillanatragasztót kennek valaki hajába. Velük soha nem mentem sehova, tényleg megtették volna, azóta többen voltak börtönben abból az osztályból.
2022. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!