Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tizenéves gyereked szokott...

Tizenéves gyereked szokott boltba járni, vásárol(gat)ni? Mik azok, amiket magának vásárol meg?

Figyelt kérdés

Vannak olyan dolgok, amikért már ő maga megy el a boltba? Miket szokott egyedül vásárolgatni egy kamaszodó gyerek?

Ha igen, mely boltokban szokott lenni? Miket kell figyelembe venni ezen téma (vásárolgatás) kapcsán?


(gyk: most nem ilyen fagyizásra meg ilyesmire gondolok, hanem rendesen Tescoban, Lidlben, Rossmannban, stb. történő vásárlásra)



2022. máj. 24. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A tizenéves gyerek tág fogalom. 10-12 éves szerintem még nem igazán vásárolgat egyedül, max pár tételt megvesz a sarki kisboltban, ha átküldöd.

13-14 éves kamasz már bemegy osztálytárssal akár ruhaboltba is, vagy rossmannba, vagy akár lidlbe de chipsen, üdítőn, péksütin kívül ugyan mit is venne a lidl-be egy ekkora gyerek? Mivel nem vezet autót aligha intézi el neked a nagybevásárlást.

15 éves kortól, azaz középiskolás kortól már kicsit kinyílik a világ . Igényük lehet maguknak megvenni pár ruhát, cipőt, csajok sminket, tampont, betétet, pipere termékeket, fiúk óvszert, pipere termékeket, stb.

Ekkor már rájuk lehet bízni egy közepes bevásárlást, amit kerékpárral haza tudnak vinni.

Majd ha már autót vezetnek, 18-19 évesen, akár nagy bevásárlást is rájuk bízhatsz. Illetve méginkább kinyílik számukra a világ, mindent is megvesznek maguknak. Egyenesen ciki lesz, ha még kísérgetnéd vásárolni.

2022. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, 12-16-közé értettem a kérdést a "tizenéves" alatt.

18-19 évesnél nem lenne már értelme a kérdésnek.

2022. máj. 24. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 12-16 éves kor között egyedül vettem már meg magamnak pl. a dezodort, betétet, tusfürdőt, sampont, balzsamot stb. De ilyen korban, ha anyukám leírta, hogy mit kell venni, akkor megvettem, ha enni akartam valamit, akkor megvettem hozzá az alapanyagokat (emlékszem kedvencem volt knorr vagy uncle ben-es szósz, amihez tésztát és sajtot vettem magamnak). Nyilván nem saját pénzből úgymond, de egyedül vásároltam. Legfőképp a spar-ban vásároltam, az volt legközelebb hozzánk, de a rossmannba és dm-be is rendszeresen mentem.
2022. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
9-10 évesen már sokszor én jártam a helyi közértbe vásárolni. volt listám miket kell venni. 7-8 évesen a bölcsibe öcsémért. 11-12 évesen simán bementem a városba (Budapest) könyvesboltba, csillagász szakkörre, vagy úszás edzésre.
2022. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!