Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Függ az otthoni példától,...

Függ az otthoni példától, hogy mennyire akar majd alkoholt inni/berúgni a gyerek/egyetemista?

Figyelt kérdés

Az én példám az volt, hogy apám és anyám is előttünk ivott (nem részegre, de mindig ittak valamennyit, aztán 16 éves korom körül volt, hogy együtt is ittunk. Egész fiatalkoromban minden hétvégén csatakrészeg voltam, még egyetemen is, komolyan csodálkozom, hogy nem kaptam egyszer sem alkoholmérgezést, és a májam is rendben van. Már nem iszok, ha mégis akkor csak egy-egy sört vagy pohár bort.


Mint minden szülő, nagyon szeretném, ha az én lányom nem ezt csinálná, mert rohadt veszélyes, undorító és egészségtelen. Én nem iszok előtte egyáltalán, a férjem is csak max kéthavonta amikor valami családi buli van, akkor is 1-2 sört. Szerintetek számít ez valamit? Hogyan közelítsem majd meg a témát nála? Még nagyon pici, csak két éves, de mivel az én gyerekkoromban meghatározó volt a részegség, ettől rettegek a legjobban.


Ismertem olyan egyetemistákat, akik sosem ittak, többet is. Az egyik azért nem, mert az apja alkoholista volt, és ő ezért nem ivott. A másik azért, mert otthon egyáltalán nem ittak.



Szerintetek mitől függ ez? Persze valamennyit próbálgathat, nem azt mondom hogy nem, de nagyon jó lenne, ha ő tudná tartani a mértéket, és ne ez lenne a meghatározó.


2022. jún. 12. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim semmi alkoholt nem ittak és most sem

Én mégis ittam fiatal koromban, rengeteget buliztam

Most felnőtt fejjel is iszom bort esetleg pezsgőt

2022. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Apu alkoholista volt, én pl sosem iszok.
2022. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, föleg a gyerektöl függ.

Nálunk mindig van alkohol (bor, sör, sokféle rövidital) otthon, alkalmanként (ebéd, vendégség) fogyasztjuk is, de mértékkel (még soha nem volt senki részeg otthon).

A gyerekek (négy, idöközben felnött) kamaszkorban párszor alaposan berúgott, utána egy ideig ugyanúgy fogyasztottak néha alkoholt, ahogy nálunk megszokott volt, most egyik sem iszik semmit, mert nemesik jól nekik.

2022. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem változó, egyénfüggő inkább. Nekünk kocsmánk volt, 5 éves koromtól,több mint 20 voltam mikor megszünt, tehát úgy nőttem fel, hogy naponta láttam igazi alkoholista embereket, többet is,mintha a szüleim láttam volna, de itt vagyok 29 évesen és alig iszok nagy ritkán és elég keveset.
2022. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Én gyűlölöm az alkoholt mett apám alkoholista volt. Rá sem bírok nézni, de gimiben így is megpróbáltam, mert meg akartam felelni.
2022. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sosem iszom, soha nem is ittam, vendeglatasban dolgoztam sokáig, elég alkesz láttam....A gyerekem iszik, nem is keveset ha buli van...
2022. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
nem. nálunk apu rendszeresen bármit és sokat ivott/iszik, anyu soha egy kortyot se. nővérem sose ivott, én tiniként soha, most felnőttként minőségit és módjával.
2022. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk se anyu se apu nem ivott. Ex férjem apja alkoholista. Nyilván tök más példát láttunk, mégis mind a ketten ittunk fiatalon. Szerintem ez hozzá tartozik a tini korhoz. 🤷
2022. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább attól függ, hogy a gyerek milyen.

Nekem megfelelési kényszerem volt, de közben erős önismeretem is volt és kiálltam a magam véleménye mellett. Emiatt ugyan ittam mások miatt, de tudtam hol a határ.

Ismerettségi körben általában azok ittak csúnyán, akiknek valami frusztrációja volt. Önértékelési gondok, önbizalom hiány, családi gondok, elfogadási vágy, túlzott szigor és tiltás dolgoktól, depresszió, szorongás, stb. Általában lázadás valami ellen az ok, ha meggondolatlnul iszik valaki. Amikor én ittam, akkor minden esetben a baráti húzás volt az ok, hogy ők ittak és nem akartam kitűnni. De MINDIG tudtam hol a határ és ott megálltam.


Az öcsém például rendes közegben nőtt fel, szétszakadt családban ugyan, de szeretetben. Ő pl mai napig nem iszik, mert egyszerűen nem szereti az alkoholos dolgok ízét. És igen, Ő egy határozott, önbizalommal teli ember. Nem kompenzál, nem játszmázik, nem lázad semmi ellen. És nem is iszik.

2022. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki szeret inni, sajnos.
2022. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!