Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez mennyire van...

Szerintetek ez mennyire van rendben? 18 éves egyetemista lány vagyok

Figyelt kérdés
a szüleim nagyon szeretnek és féltenek ezért kicsit késleltetve volt a pszichés fejlődésem, nemrég mehettem el először bulizni, nemrég mutattam be az első komolyabb barátom. Viszont vannak dolgok amikben még mindig kisgyerekként kezelnek és ezt megbeszélni nem lehet velük.. Ezért oda jutottam ami szerintem elég gáz, hogy 18 évesen a vita elkerülése érdekében hazudok nekik. pl nem engedik, hogy a barátommal aludjak ezért azt hazudtam, hogy a barátnőmmel alszom, mindig megkérdezik hova megyek, ilyenkor se mondhatom ugye hogy a barátomhoz ezért ebben is hazudnom kell, különben kiakadnának. emellett éjfél után alig merek hazaérni nehogy balhé legyen.. felkeltenek reggel, hogy tanuljak.. amikor én tudom beosztani az időmet, nyilvàn azért járok egyetemre mert ez érdekel.. ezen kívül járnom kell vívni, amit gyűlölök... Nagyon szeretem a szüleimet, de remélem hogy már nem kell sok idő és felnőttként kezelnek majd, komolyabban vesznek mert egyikőnknek se érdeke hogy állandóan vitatkozzunk
2016. febr. 4. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bemutattad a barátod, miért nem engedik hogy találkozzatok? Na mindegy is, nem ez a kérdés.

Nagyon gyorsan leülnék velük beszélni. Mert ha csak arra vársz, hogy maguktól megváltozzanak, arra semmi esély nincs. Mond el nekik, hogy örülsz, hogy ennyire szeretnek, és féltenek. De engedjék meg, hogy önálló döntéseket is hozz, hagyják, hogy te irányítsd az életed. Ne erőltessék rád a vívást, amikor gyűlölöd. Engedjenek egy kis szabad teret. Ezt a csatát meg kell vívnod, különben nem fog változni a helyzet.

2016. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

szerintem lehet anyukád a minap tett fel kérdést ezzel kapcsolatban.

lehet hogy nem a te anyud volt, de ott is az volt 18 éves a lány és nem aludhat együtt a barátjával.

jól le is oltották az anyukát.

én nem találom, de te lehet megtalálod.


amúgy szerintem ülj le és beszélj velük.

2016. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2016. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
erre gondoltam 3.
2016. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Erre a problémára csak te találhatsz megoldást.
2016. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
ha azt várod hogy felnőttként kezeljenek, viselkedj is úgy. Végezz diákmunkát, finanszírozd a ruháidat,szórakozásodat, segíts otthon magadtól, állj ki a véleményed mellett. Mert elég nehéz olyan valakit felnőttként kezelni, aki gyerekként viselkedik, nem vállalja fel magát és hazudozik.
2016. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
A hazudozás és a sumákolás nem vezet semmire. Inkább azt halljam a lányomtól, hogy kivel volt, minthogy az egyik nap "én vagyok az utolsó szűz az osztályban", másnap pedig hogy "terhes vagyok".
2016. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Felkelsz,bevásárolsz,otthon segítesz,tanulsz,keresel pénzt a saját luxusodra:telefon,ruha,kencefice,szórakozás.Egyértelműen, csöndesen kijelented, mit fogsz tenni, és nem kérdezed... látszik rajtad önálló vagy. igy van? Ha nem, változz!
2016. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha már egyetemista vagy, javaslom hogy menj kollégiumba, hogy elszakadj otthonról, az a legjobb. 18 évesen már jobb ha önállóbb életet élsz, nem a szüleid nyakán, mert a szüleid nagyon lassan fognak csak hozzászokni ahhoz, hogy már nagykorú vagy, mindig kislányként fognak tekinteni rád. De mért nem alhatsz a barátodnál? Azt hiszik még szűz vagy?
2016. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Semmi köze a szüleidnek ahhoz h szűz vagy-e.
2016. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!