Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnátok, ha a 15 éves...

Mit szólnátok, ha a 15 éves lányotoknak 18 éves barátja lenne?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 14:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

#8


Egy 18 éves rohadtul nem érett felnőtt. Függetlenül attól, hogy egyetemista vagy sem. Hidd el jobban tudom. Most vagyok elsőeves, s vannak olyan szaktársaim, akik év elején csak 18-ak voltak. (Én most 21 vagyok)

2022. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

10-es: egyre hülyébbeket írsz!

Elöször is, a 9-es vagyok, már nagyszülö, szóval eléggé mellélöttél!

Másodszor ha szerinted egy 15 éves más attól, hogy évvesztesként 8. osztályos, vagy "már" középiskolás, akkor igen nagy hülyeséget állítasz.

Egyébként a 15 évesen nagy többsége már NEM általános iskolás, hanem középiskolába jár!

Harmadszor attól nem lesz senki perverz (szemmel láthatóan egyébként sincs fogalmad arról, ez egyáltalán mit jelent!), hogy pár évvel fiatalabb lánnyal van együtt.

Negyedszer az is értelmetlen, hoyg egy iskolás meg egy egyetemista nem egy szinten van! Nem sok a különbség, mindkettö tanul, mégha nem is ugyanazt. (Ha meg ez neked pedofília, akkor megint csak az ostobaságodat meg tájékozatlaságodat bizonyítja, meg hogy fogalmad sincs arról sem, mi a pedofília!)


Az meg, hogy a gyereked megutál, NEM AZT jelenti, hogy nem fog az ágy szélén beszélgetni veled, hanem az, hogy ki fog zárni az életéböl, ahol lehet át fog verni, és semmit nem fog felnöttént a fejedhez vágni, mert nem is fog beszélni veled, egyáltalán semmiröl.


Másrészt meg az elolvastad volna a korábbi válaszokat, észrevehetted volna, hogy elég sok ilyen együttjárásból tartós kapcsolat és házasság lett - ez is azt bizonyítja, hogy teljesen hülyeségeket írsz!

2022. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

#8


Az érettségnek semmi köze sincs ahhoz, hogy ki hányadikos. Az egyénenként változik.


Nekem volt egypár olyan osztálytársam, akik valamiért egy évvel korábban kezdték az iskolát. Az egyik mikor 12.-esek voltunk, összejött egy 8.-ossal. De kb vele egy szinten is volt szellemileg. Hiába, hogy 3 évvel idősebb, és egy évvel nagyobbak közt is volt, mint elméletileg kellett volna.

2022. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

11, nem teljesen felnőtt, vagy legalábbis nem úgy, mint egy 30 éves (éppen ezért nem támogatnám túlzott lelkesedéssel az ő kapcsolatukat se), ebben igazad van, módosítottam is a második kommentemben. De mindenképpen jóval felnőttebb, mint egy általános iskolás, és ez így is normális, hiszen teljesen más élethelyzetben vannak. Nem kell elhinnem neked semmit, nagyjából egy korban és élethelyzetben vagyunk, látom én is 22 évesként a 18 éveseket, nyilván nem teljesen felnőttek (már amelyik, van olyan is, akire kapásból rámondanám, hogy felnőtt már), de egy általános iskoláshoz képest azok.

12, elég szomorú, amit írsz. Egyrészt, ne légy buta, nyilván első sorban az élethelyzet határozza meg, hogy ki mennyire érett, nem a pontos születésnap. Egy 15 éves áltsulis meg egy középsulis között igenis van különbség, méghozzá nem is kicsi. Többet számít az élethelyzet, mint a születésnap. Egyébként nyilván úgy írtam a kommentemet, hogy ez egy ritka helyzet, de előfordulhat. Harmadszor, olvasni meg kellene tanulni, ha már ilyen szép kort megéltél. Nem azért perverz, mert a lány pár évvel fiatalabb. Mondtam, hogy két középsulis között nem számítana ez a különbség.

Negyedszer, az egyetemista meg az általános iskolás között ordítóan nagy különbség van. Az egyetemista jó részt külön él, vagy ha nem, akkor se köteles már beszámolni minden mozdulatáról, önállóan tanul, sok esetben dolgozik, beosztja az idejét, utazhat, bulizhat anélkül, hogy bárki beleszólna. Az általános iskolásnak meg takarodó van, a szülei döntenek még arról is, hogy egy osztálykirándulásra, vagy pizsipartira elmehet-e, buliba itt gyakori nem is igazán engedné el, ahogy több kérdésnél is olvasom, az iskolában a tanulnivalót a tanárai osztják be, akik napról napra követik, hogy hogy halad, és ez tök jól van így, mert GYEREK. Igen, tanul a másodikos is, meg tanul a negyvenéves is, aki estin visszaült az iskolapadba, jaj, hát milyen cuki lenne a kapcsolatuk... Azt vágod, hogy az érveidet simán felhasználhatná egy pedofil is? Egyébként nem mondtam, hogy ez pedofília lenne, tényleg tanulj meg olvasni. Csak annyit, hogy pont ezekkel az elmés "nem a kor számít"-kifogásokkal jönnek ők is. Fura.

A gyereked meg nem utál meg azért, hogy nem engeded megrontatni, nyugodj meg. Igen, lehet, hogy az óvodás is nyafog egy-két órát, ha nem engeded elmenni azzal a kedves nénivel fagyizni, aki olyan barátságosan mosolygott. Lehet, hogy lesz egy hosszabb mosolyszünet közted meg a lányod között is, ha idáig fajul a dolog. De teljesen buta és abszurd gondolat az, hogy egy normális, szerető szülőt emiatt bárki is kizárna az életéből. Ez általában az olyan szülőkkel történik meg, akik se nem normálisak, se nem szeretőek, nem foglalkoznak rendesen a gyerekkel, aztán meg, amikor megtörtént a baj, kapkodnak.


Az meg, hogy sokan vannak itt, akik hasonló helyzetben voltak... Nem? Egyetlen ember sem volt, aki azt írta volna, hogy ő ÁLTALÁNOS ISKOLÁS korában jött volna össze szerető férjével, aki ekkor egyetemista volt. Magára a korkülönbségre pedig nem írtam, hogy önmagában gond lenne vele. (És egyébként is, láttam én már olyan kapcsolatokat "boldog házasságnak" hívni, amik távolról sem voltak azok.)


13, Ez nem is csak feltétlenül az érettségen múlik. Annyira szeretem, hogy vannak, akik ezt így szépen elképzelik, hogy van ez a mágikus "érettség", ami kasztokba rendezi az embereket... Milyen jól meg lehet ezzel is magyarázni azt akár, ha valaki nyolc évesekkel szeretne járni. Nekem is voltak olyan pillanataim az osztályban, amikor úgy éreztem, mintha alsóban lennék. De ha valamelyik ilyen srác bemutatta volna a másodikos kis barátnőjét, nem kenem el annyival, hogy "végül is tényleg szokott néha ökörködik, a múltkor eljátszotta, hogy fénykardozik, teljesen oké".

Egyrészt. Másrészt ez a nem érett általában azt jelenti, hogy a srácban a felelősségteljesség szikrája sincs meg, képtelen normálisan is viselkedni, de persze, az ilyennél nem az a megoldás, hogy megvárjuk, amíg alkalmas lesz a kapcsolatra... Nem, csapjuk össze egy 15 évessel, akinek úgyis arra van szüksége, hogy egy felelőtlen jogilag felnőtt rángassa körbe-körbe.

Harmadrészt, ami igazából számít, az a felek közti dinamika. Ezért nem értik meg sokan, hogy miért is baj az, ha egy kislány meg egy 18+-os randizik. Még véletlenül sem azért, mert ne tudnának közösen beszélgetni vagy tanulni, hanem azért, mert ebben a kapcsolatban sose lesznek egyenlőek. A kislány soha nem fogja tudni ugyanúgy kifejezni a saját akaratát, véleményét, mint egy kortárs kapcsolatban, tekintve, hogy a másik félnek egyszerűen beláthatatlanul nagyobb tekintélye van és lesz is, simán át tudja vinni az akaratát anélkül, hogy különösebben erősködnie kellene. Hiszen végül is egy ÁLTALÁNOS ISKOLÁSHOZ KÉPEST (aki megszokta, hogy a felnőtteknek szót kell fogadni, hiszen az egész élete ebből áll) igenis felnőtt ember.

Ezt gyönyörűen kihasználja minden ebben a korban lévő elnyomó hajlamú gyökér. Pontosan azért járnak kislányokkal, mert a korukbeliek hajlamosabbak átlátni a szitán vagy kiállni magukért.


Lepontozhattok a föld alá, de az igazság akkor is az, hogy egészséges egyetemista nem kezd ki általános iskolásokkal. Pont. Szülőként pedig a kötelességed megvédeni a gyerekedet a beteg emberektől, amíg ennyire befolyásolható korban van. Aki még pláne védi ezeket az embereket... Egyszerűen undorító.

2022. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

egy 9.es es 12.esrol van szo nem altsulisrol es egyetemistarol

a lany 9.be megy a fiu 12.be

2022. jún. 19. 14:04
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

14-es: csak azt áruld már el, honnan szeded az általános iskolás-egyetemista témát, a kérdésben erröl szó sem volt, csak egy 15 éves és egy 18 éves kapcsolatáról, akik igen angy valószínüséggel mindketten középiskolások!


Amit meg idehánytál kommentárként, az úgy, ahogy van hülyeség, a saját korlátozó magatartásodat akarod igazolni, csak nem sikerül.

2022. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
16 az odahányt szöveg tipikus peldája annak, hogy nem mindig a nagy terjedelmű szöveg nyer. Sokszor kevesebb beszéd, több gondolkodás célravezetőbb lenne, de ez a válaszoló más kérdésekben is odahány egy litániát, aztán azt hiszi mindig, hogy mert több idióta és témától elrugaszkodott példát hoz, azzal bizonyítja az igazát. Hát nálam sem jön be.
2022. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 13 évesen volt 19 éves barátom. Engem nem zavarna a különbség.
2022. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
33%
17, attól, hogy neked fáj venni a fáradságot és értelmezni a 16-os által írt “litániát”, még nem biztos, hogy csupa hülyeséget ír. Csak hát ugye az értő olvasás és a kritikai gondolkodás…
2022. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 és fél évesen, 19 éves pasim volt. Sokkal normálisabb, volt mint a korombeliek... anyám is mondta, hogy érett és értelmes. Simán rábíztak, elmehettünk 1 hétre nyaralni meg ilyenek.
2022. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!