Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyák-apák mi a jó megoldás...

Anyák-apák mi a jó megoldás ha a kiskamasz rokonok a telefonomon akarnak játszani és nem tudják abbahagyni?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekeim. Nem szeretem ha a telefonomon játszanak, néha letörölnek fontos dolgokat, néha az aksit leviszik a nullára és olyankor nem lehet hozájuk szólni. Amikor kérdezik hogy játszhatnak-e a telefonnal és nemet mondok akkor elvonulak, nem akarnak beszélni senkivel, duzzognak. Ha kitalálok valami mesét hogy le kellett törölni a játékokat akkor elkezdenek könyörögni, hogy akkor csak hadd szörfözzenek a neten. Nemet mondok, duzzognak. Ha engedek nekik azzal a feltétellel, hogy ennyi percet játszhatnak, se kép, se hang. Mondogatom, hogy most kicsit álljanak meg a játékban, letelt az időkorlát, tartsanak pihenőt, később folytatják, meg se hallják. Akkor kicsit szigorúbban szólok oda, meg se hallják. Akkor anya-apa odaszól, a gyerekek sértetten visszaadják a telefont és durcásan elvonulnak.

Ti mint szülők akik jól tudjátok, hogy kezelitek ezt a helyzetet ha például a 9-11 éves gyerek folyton nyomkodná a telefont? Hogy éritek el, hogy ne sértődjön meg?


2022. júl. 20. 19:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adom oda, az meg ha duzzognak pont nem érdekel.
2022. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én házam az én váram. Ha nem adom a telefont, ha papucsot kell venni, ha nem ugrálhat az ágyon, ha nem nyúzhatja a macskát: panaszra semmi ok. Otthon majd él a szülők szabályai szerint.

Ezt is meg kell tanulni: másnál más szabályok lehetnek, és nincs jogunk vendégként átírni.

Ha te vagy náluk, akkor a ruhád, a telód, a táskád, a biciklid olyasmi aminek a használatáról te döntesz, hisz s tiéd.

2022. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!