Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez normális egy 14 évesnél?...

Ez normális egy 14 évesnél? Nem bírok a lányommal!

Figyelt kérdés

A lányom tizennégy éves, eddig is voltak kisebb kilengései, nem volt épp mindig áldott kis angyalka, de még rá lehetett fogni, hogy kicsi és rosszalkodik. Ebben a tanévben azonban mintha megőrült volna. Az iskolaidőszakban még elment egy-egy késéssel, de nagyrészt bevittük (csak egyszer mondtam neki nemet, de azt is azért, hogy hátha tanul a leckéből), így nem lett belőle különösebben nagy baj. Volt néhány veszekedés, de túléltük.


Most a nyáron többet volt egyedül, mint szerettük volna, mert nekünk éjszaka dolgoznunk nappal pedig aludnunk kell. Az anyja próbált neki kedvezni, elengedte néhányszor a városba, meg hétvégén együtt vagyunk, elmegyünk biciklizni, ilyesmik.



Mostanában azonban ha valami nem a szája íze szerint van, üvölt, folyton beleavatkozik a vitáinkba és egyszerűen az az érzésem, hogy semmit nem csinál szívesen. Így persze, hogy az embernek már semmi kedve megkérni bármire is, inkább megcsinálja ő maga.


Nem kérünk tőle valami égbekiáltó dolgokat, több szülőt is megkérdeztünk, hogy ez sok-e, a válasz: nem.


Nem vagyunk valami vaskalapos szigorú szülők, egy veszekedés viszont nagyon elfajult közöttünk, igazán egy semmiségen kaptunk össze, de már nem tudtam tolerálni, hogy bármi történik, üvölt.


Ment volna ki a házból, de az anyja nem engedte, ő meg nem hagyta magát. Üvöltött, hogy hadd menjen, úgyis azt akarjuk (valóban elhangzott, hogy mehet vissza a biológiai apjához, mert itt ezt a viselkedést nem toleráljuk). Nem vagyok rá büszke, de muszáj volt egy nevelő célzatú atyait lekevernem, nem állt meg tőle. Aztán egy darabig bevonult a fürdőbe, magára zárta az ajtót.


Nos ez a nap valamilyen szinten békével végződött mert a szokásos ölelés-puszi rituáléval köszöntünk el.



Másnap azonban nem lett jobb a helyzet. A legutóbbi alkalommal amikor elmentünk a hétvégén, valami aggasztót mesélt nekem, megkérte, hogy ne meséljem el az anyjának.


De miféle apa lennék, ha nem akadályoznám meg, hogy a 14 (!) éves lányom az ÉJSZAKA kimenjen a VÁROSBA biciklizni? Büszkén mesélte, hogy milyen helyeket fedezett fel, hogy milyen szép éjszaka a város, én pedig elmagyaráztam neki rengetegszer, hogy ez nagyon veszélyes. Erre a válasz annyi volt, hogy tudja.


Nem mondtam el az anyjának, de a bicikliket lelakatoltam, a kulcsot magamnál tartom.


Amikor rájött, megint elkezdett velem veszekedni, hogy elvettem tőle az egyetlen dolgot amit szeret. Valóban rosszul tettem amit tettem? Én csak meg akartam védeni. Nem szeretném, ha a lányom éjszaka kijárkálna.


Beszélgettünk már erről egy párszor, de semmi javulás. Ő azzal indokolja ezt a sok hülyeséget, mert minden őrültséget ki akar próbálni és, jogy ez neki jó. Még az anyjától cigit is kért. Amivel semmi baj nincsen, kíváncsi és őszinte... de már lopja is az anyja cigijeit.



Tudom ez sok probléma egyben, de hirtelen ezek jutottak eszembe, amik durvábbak történtek az elmúlt időben, borzasztóan megnehezíti az életemet ezzel a viselkedéssel.



2022. aug. 3. 15:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Az nem baj hogy 14! évesen cigit kér az anyjától csak az hogy elmegy éjszaka biciklizni?
2022. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Veritek és azt mondjátok neki, hogy menjen vissza az apjához. Ha ilyet mondasz neki, miért hívod a lányodnak? Szívjátok a cigit előtte, de ő ne cigizzen. Példamutatás nulla, de tőle elvárjátok, hogy ne azt csinálja amit ti. Magamba néznék inkább jó mélyen, hogy vajon miért problémás a gyerek.
2022. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Kitartás! Ennyit tudok mondani. A húgom ugyan ilyen volt. Ma intenzív osztályon dolgozik, ápolónő, 3 gyerek anyukája.


Nagyon nehéz volt a kamaszkora anyáéknak. Naaaggyyyooonn nehéz.


Csak azt tudom javasolni,hogy magyarázzátok el a dolgokat továbbra is. Az iskolát vegyétek nagyon komolyan, abból ne engedjetek. Amúgy meg, bízni kell benne,még ha nagyon nehéz is.


És hidd el,kellenek neki a korlátok,csak ő most nem hiszi el.

2022. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
2! Problémás? Amíg nem drogozik és nem iszik naponta,nem problémás! Hanem kamasz,aki nem bír a hormonjaival. Ugyan,ki nem cigizett kamaszként? Ne legyünk már álszentek!
2022. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

3as 4es vagyok.


Valószínűleg neki szoros kontroll kell. Húgom is így végezte el a középiskolát,főiskolát is.

Igen,voltak pótvizsgái,de a legjobb,legemberségesebb nővér lett belőle, akit imádnak a betegek!


Én az ellenkezője voltam. Aki soha semmi rosszat nem csinál. Az se jó,higyjétek el.

2022. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Én nem cigarettázom. Eddig nem történt ilyen. Soha nem jutottunk el odáig, hogy megüssem. Ez volt az első alkalom,és ez is csak azért, mert hihetetlen hangnemben kezdett el velünk üvölteni és többszöri figyelmeztetésre hagyta abba. Nem megszólalt és egyből durr. Ebben a házban mindenkinek lehet véleménye, de kulturált hangnemben. Ez nem az első alkalom volt.


Kedves első válaszadó, azért nem helytelenítem, mert megegyeztünk, hogyha nagyon szeretné kipróbálni, akkor ne a haverjaival bújkáljon a sikátorokban és valami olcsó cigit szívjon amibe kitudja miket tettek, hanem akkor már velünk, előttünk tegye meg, ne titkolózzon. Egy-két beleszívást megengedett neki az anyja, de egész cigit nem adott neki. Nem támogatjuk, hogy a lány már ilyen korán aktívan dohányozzon. De az már nem oké, hogy az anyjától ELLOPTA a cigarettát, ahogy az sem oké, hogy éjszaka mászkál.

2022. aug. 3. 16:28
 7/25 A kérdező kommentje:
A tanulásával semmi probléma nincsen az eredményeket mindig hozza, a házimunka általaban kész van (ha nem jön a dilióra).
2022. aug. 3. 16:29
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Kamasz. Szorítsátok össze a fogakat, nyeljetek egy nagyot,és lehet továbblépni.
2022. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20%

A passzív dohányzás károsabb, mint a rendes, mivel az a füst az ég adta világon semmin semszűrűdik át.


Szóval az egészsége nem fontos nektek, ha van valaki a házban aki a dohányzik, és a pénzzel sincs baj, ha van valaki a házban aki dohányzik.

Így meg mi a probléma? Csak álszenteskedni alartok, vagy mi?



Nevelő célzatú pofon meg NEM létezik.

2022. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted egy 14 évesnek jó program, hogy együtt bicikliztek?
2022. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!