Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit jelent az, hogy egy...

Mit jelent az, hogy egy kamasz rossz gyerek, nem bírnak vele? Ismerősöm mondta ezt a 14 éves lányára, mert nem porszívózott fel... Én 12 voltam, mikor a 13 éves szomszéd elhívott kocsikázni, míg az apja részegen aludt, jó hogy senki sem halt meg...

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm mondja, hogy nem bír a 12-16 éves gyerekével, meg milyen rossz, nem fogad szót, és amikor rákérdezek, mindig valami piti semmiséget hoznak fel, hogy nem porszívózott fel, nem vitte be a suliba a tankönyvét, a barátaival óg akik cigiznek, stb... Én meg csak pislogok, hogy ezen vannak kiakadva, és kb. kiröhögöm őket :)

Mi 12-13 évesen elvittük a szomszédom apjának kocsiját, és a háztömb körül köröztünk (lehúzott ablak, szólt a zene, cigiztünk...) pár évvel később mér éjjel kocsival húztuk a szánkót, így visszagondolva jó, hogy senki sem halt meg... Középsuliba meg az elején be se jártunk, illetve nekem tetszett egy lány, és az ő sulijába, osztályába jártam be (ott ültem órán, írtam dolgozatot, lementünk ebédelni, stb. 2 hónap után derült ki, hogy engem nem is oda vettek fel).


Most tényleg ilyen pitiáner semmiségekre mondják rá, hogy egy gyerek rossz? :) És ha rossz, az miért baj? - Mi is felnőttünk, én jól menő vállalkozó lettem, haverom is jól keres... mégis miért kell elvárni egy 13 évestől, hogy mindig szót fogadjon, mikor élettapasztalatot kellene szereznie?

32/F


2022. aug. 12. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy olyan dolog, hogy egy kamasz akkor működik jól, ha elkezdi feszegetni a határait, megkérdőjelezi azt, amit addig tanult a világról, és kitapasztalja, hogy az ő képességei meddig terjednek.

DE!

Ezt azért ésszel kellene csinálni. Teljesen nyilvánvaló hülyeségeket nem kéne, és nagyon veszélyes dolgokat sem.

Ja, és utána a felnőtt jó esetben lenyugszik: amit meg akart változtatni az életében, azt már megtette, a többiben pedig elismeri a szülei tudását.

2022. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Egyetertek veled kerdezo a mai tinik kisangyalok hozzank kepest.
2022. aug. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek változnak ezáltal a világ is. A mai emberek próbálnak mindenre odafigyelni és mindent tökéletesen csinálni, egy rendezett társadalmat akarnak. Értsd egészségesen akarnak élni, sportolni, nem cigiznek, másikkal szépen beszélni...stb Amikor meg a kamaszok ezt megtörik a maguk módján, akkor az adott szülő nem tud vele mit kezdeni, mert megborul nála ez a pc gondolkodás.
2022. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

Érdekes felvetés, egyetlen okból nem értek egyet: Mi kamaszként erősen feszegettük a határokat, és talán le kellett volna higgadnunk felnőttként, DE! érettségi után én tovább feszegettem a határokat, ésszel, de merészen az üzleti életben, sok reménytelen dolgot bevállaltam, és ma már a vállalkozásommal többet keresek, mint bármelyik ismerősöm (akik közül jópárnak diplomája van).

Ma meg egy 13 éves "rossz", mert nem porszívózik fel?! - Ezzel az életképtlen hozzáállással 25 évesen árufeltöltő lesz a Tescoban, vagy még otthon fog lakni, az anyja eltartja, és talán fel fog porszívózni...

2022. aug. 13. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

"én tovább feszegettem a határokat, ésszel, de merészen"

Miután kamaszként rájöttél, hogy ez egy értelmes, kifizetődő, bár néha kockázatos viselkedés.

De nyilván képes vagy felmérni a kockázatokat, és alkalomadtán elviselni a veszteséget.

Ez éppúgy értelmes viselkedés, mint a mindig bebiztosított - viszont messzebbre vihet.

Ez a lényege az egésznek.

2022. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Más az, ha elmesélik, más az, ha átélik.

Bár az én gyerekeim amúgy pont segítenek a házimunkában, de időnként kiakasztanak.

Pl. főzök, semmi nem jó, lefikázza, nem eszi meg. Soha nem pakol el maga után. A fiam szerint még mindig vicces, ha hangosan böfög. A lányom flegmán beszél velem, múltkor kijelentette, hogy én milyen rendetlen vagyok. Kicsit kiakadtam, amikor nagyjából abból áll az életem, hogy rendet rakok. Én vagyok rendetlen? Ha egyedül laknék, elég szép tisztaság lenne itt, mert én vigyázok a rendre. Az ő szobájába meg be sem lehet menni. stb, stb.

Szóval ezek olyan kis apróságnak tűnnek, de ha naponta van belőle ezer, akkor az ember kiakad.

Tény, hogy a kamaszkor nehéz, kicsit másképp kell hozzájuk viszonyulni.

Érdekesek pl. mert a saját szobájuk iszonyat, de ha megkérem őket, hogy porszívózzanak fel a nappaliban, vagy ilyesmi, azt meg szokták csinálni. Talán azért, mert ez még kezelhető, a szobájuk már reménytelen.

Bár én még annyira nem is panaszkodom rájuk, mert tényleg amiket hallok, az enyémek még nem is rosszak.

2022. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sokszor azért kiabálnak velem, mert a nyári szünetben, mikor otthon kockulok, semmi dolgom, akkor nem vagyok átöltözve pizsamáról délután 1 órakor. Vagy hétvégén délelőtt 10-kor. A NYÁRI SZÜNETBEN. Az osztálytársaim ilyenkor még javában húzzák a lóbőrt, miután előző este bebasztak, ne én legyek már a "rossz" gyerek
2022. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért én nem szoktam szólni, ha nyári szünetben délig alszanak. Én is ezt tettem, bár anyám mindig balhézott miatta. De szerintem az ilyen szülők konkrétan irigyek. Az én anyám is mindig mondta, hogy ő már 5-kor felkelt, és elment dolgozni. Szerintem ha kicsit segítenél a házimunkában 7-es, akkor biztos nem balhézna anyukád emiatt.

Én leginkább azért nem szólok, mert home office-ban dolgozom, és amíg alszanak, nyugi van. Szóval én csak jól járok, ha nem kelnek fel. Persze én is beronthatnék a szobájába, mint anyu, hogy kelj már fel, mosogass el, stb, stb. De hadd csinálja, majd ha dolgozni jár ráér hajnalban kelni.

2022. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!