Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Erőltessem neki az angol nyelvet?

Erőltessem neki az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

Kamasz gyermekemet nem érdeklik a nyelvek (az eszperantón kívül, de azt is csak szórakozásból tanulgatta a barátnőivel).

Németet tanult általános alsóban, de nem szerette, rosszul teljesített, felsőben viszont angolt kezdett el tanulni, amit szintén utál, nem megy neki.

Jövőre megy középiskolába, és választhat, hogy franciát vagy angolt tanuljon.

A francia sem érdekli igazán, de inkább ezt tanulná, mint az angolt.

Mit javasoltok, mit tegyek? Engedjem neki a franciát? Vagy erőltessem az angolt?


A nyelvtanárt ne javasoljátok, próbáltuk... 😅


2022. aug. 17. 14:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Ha az angol nem megy, a francia se lesz könnyebb.
2022. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Ha a francia sem érdekli igazán, akkor inkább az angol legyen. Sokkal könnyebb az angol nyelv, és ha nincs semmi konkrétan a francia nyelvhez kapcsolódó terve, akkor az angol hasznosabb is.
2022. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%
Angol nélkül semmire sem fog menni a mai világban, kb annyira alapvető már mint az összeadás-kivonás. Próbálj vele angolul filmeket, sorozatokat nézni felirattal, kérd meg hogy fordítsátok le a kedvenc zenéjének a szövegét, valami csak ragad rá és esetleg a kedve is megjön tanulni.
2022. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a francia nehezebb. Inkább csak váltani akar, egy idő után ezt se fogja szeretni.

De mivel kamasz, hagynám dönteni. Legyen bármilyen nyelv, elkonyvelnem, hogy nem egy nyelvzseni, elvarnam, hogy ne álljon bukásra, magához képest teljesítsen jól.


Ha úgy alakul, az élet majd megtanitja. Férjem se volt jó angolból, nem is tudott angolul, aztán suli után kimenet Írországba dolgozni, ott megtanult. 2 évet töltött kint, ma bármit elintéz angolul, allasinterjúját is angolul csinálta.

2022. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

En viszont nem engednem valtani, mert a francia nehez, abbol siman megbukna, ezzel szemben az angol azert minimalis tanulassal bukas nelkul meguszhato gimiben.


Franciabol sokkal tobbet kell tanulni ahhoz is, hogy a minimalis elvart meglegyen.

Csak menekulni akar, ez egyertelmu, csupan azt nem tudja meg, hogy ezerszer rosszabbul jarna a masik nyelvvel.

Engem erdekelt a francia anno, azert valasztottam azt masodik nyelvkent gimiben, de meg igy is elegge szenvedtem vele, pedig en tenyleg meg akartam tanulni.

2022. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is maradjon csak az angolnál. Avval legalább megy valamire.
2022. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló helyzetben voltam gimiben. Azt tanulja tovább amit addig is tanult, én az angolt erőltetném.


Én németet tanultam általánosban és annyira utáltam, hogy kikönyörögtem az olaszt, és az se ment jobban. Az angol vilagnyelv, feküdjön rá arra.

2022. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%
Angol. Rengeteg állásnak feltétele, egyszerűen egyre nehezebb nélküle. A gimis tárgyak közül egyedül az angol tudásom használom ki teljesen. Csak gondolj bele, hogy hány állasnál kell trigonometria, hánynál kell verset elemezni, vagy évszámokat tudni és hánynál kell megszólalni legalább alap szinten angolul
2022. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Még egy szavazat az angol mellett.

Ma már egyszerűen muszáj. Ha azt már erős középszinten beszéli, mehet második nyelv.


Amúgy én is azt érzem, hogy inkább csak nincs kedve és válogat.

2022. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Angolt! A francia baromi nehéz. Egy ismerősöm párizsban járta ki a francia szakot egyetemen, hazajött és nem kapott munkát egészen addig, amíg nem csinálta meg az angol középfokút, hiába tud valaki franciául, az angol még a francia tolmácsnak is kell.
2022. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!