Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Erőltessem neki az angol nyelvet?

Erőltessem neki az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

Kamasz gyermekemet nem érdeklik a nyelvek (az eszperantón kívül, de azt is csak szórakozásból tanulgatta a barátnőivel).

Németet tanult általános alsóban, de nem szerette, rosszul teljesített, felsőben viszont angolt kezdett el tanulni, amit szintén utál, nem megy neki.

Jövőre megy középiskolába, és választhat, hogy franciát vagy angolt tanuljon.

A francia sem érdekli igazán, de inkább ezt tanulná, mint az angolt.

Mit javasoltok, mit tegyek? Engedjem neki a franciát? Vagy erőltessem az angolt?


A nyelvtanárt ne javasoljátok, próbáltuk... 😅


2022. aug. 17. 14:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha elölről kezdik az angolt, akkor lesz sikerélménye, hiszen már tanulta, még ha nem is ment neki jól. Amúgy én mégis a tanárt mondanám hibásnak, nálunk nagyon játékosan tanítják az angolt, a gyerekem imádja. Igaz, sokat nem tanulnak, de legalább szereti.

A mai gyerekek már másképp tanulnak nyelvet, mint mi. Nézik a youtube-ot, filmeket, sorozatokat angolul. A lányom mindent megért, írni nem tud. Mert azzal nem foglalkozik, én mindig pont fordítva voltam. Szóval keress neki őt érdeklő dolgokat a neten, hátha attól megjön a kedve.

A francia második nyelvnek jó lehet, de önmagában nem elég, angolul minimum tudni kell manapság.

2022. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%
Az angol maradjon első idegennyelvnek. Ha tényleg nem érdeklik a nyelvek, akkor felesleges újba kezdeni, mert megy előről a szenvedés. Ráadásul a francia sokkal nehezebb. Az angol még aránylag könnyű, sokkal több platformon tudja gyakorolni. Csak gondoljunk bele, az általánosságban népszerű zenék, sorozatok angolul léteznek, az itthon követett külföldi influencerek nagyrésze angolul gyárt tartalmat. Egyszerűen angol nyelven gyorsabban talál meg bármit az egyéb érdeklődéseihez. Azt meg már meg sem említem, hogy később egy csomó munkánál elvárás
2022. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
21%
Ne erőltess rá olyat egy kamaszra, amit nem akar! Hadd tanulja a franciát! Ha ő maga választhatja meg a nyelvet, sokkal nagyobb rá az esély, hogy tanulni fogja, mint ha eleve utálattal áll neki. Pont azért, mert az angol annyira alapvető manapság, azt előbb-utóbb úgyis elő fogja majd venni újra - de ne azért tegye, mert ráerőlteted, attól csak még jobban megutálja, és az totál leszívja majd az energiáit. Én németet tanultam úgy évekig, hogy utáltam. Senkinek se kívánom. Angoltanárként mondom.
2022. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%
Ha a francia sem igazán érdekli, akkor maradjon az angol. Egyrészt manapság szinte nem lehet meglenni valamilyen szintű angoltudás nélkül, mindenhova elvárt, másrészt ha az angol nem megy, akkor a franciával még jobban fog szenvedni, aztán azt is megutálja, így semmi értelme.
2022. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Andi80018 ***** válasza:
68%
Mindenképp tanulja az angolt, mert mire odajut, már takarítani se veszik fel nyelvtudás nélkül... Esetleg magántanárt be lehet iktatni, hátha könnyebben megy neki. A francia talán még a németnél is nehezebb.
2022. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Franciát csak akkor, ha szereti a fájdalmat. Nagyon nehéz.

Az angolnak ezer meg eggyel több hasznát veszi, de amíg ő ezt nem látja, nem fog tanulni. Nem egy nehéz nyelv, csak napi szinten kell használni, hogy ragadjon. Könyvek, filmek, sorozat, videójáték, ami érdekli. Ha rendesen tud angolul, kinyílik a világ. Internetet az informaciók 98%-át biztosan megtalálja angolul. A legtöbb külföldi országban már alapszinttel is boldogulni fog. Sok környezetben könyebben fog mozogni, pl. online rendelésnél én régebben baromi sokat szenvedtem, mire rájöttem mit hova kell írni.

Gondolom már nem szeretnétek átiratkozni, de egy nyelvielőkészítős szak ilyenhez eszméletlen jó. Én nulla angoltudással (nagyon alja volt az általános iskolám) mentem gimibe egy angolos osztályba. Második évben kimehettünk iskolával Angliába, ahol teljesen jól el tudtam beszélgetni a helyiekkel. 10-ben nyelvvizsga és közép-érettségi, 11-ben emelt. És nehogy azt higyjétek valami nagy teperő stréber tanuló voltam vagy egy született zseni, ez kizárólag a tanáraim érdeme. Általánosban mindig azt hittem, hülye vagyok az egészhez és sose fog menni. Azért írtam le a fentieket, hogy lásd, fel lehet ezt húzni. Ha egy magamfajta lustadiáknak ment, akkor bárkinek :D

2022. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

"10-ben nyelvvizsga és közép-érettségi, 11-ben emelt"

És 12.-ben?

2022. aug. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
17-es, ha megcsinaltad az elorehozott erettsegit, akkor 12.-ben mar nem kell erettsegizned belole, hacsak nem javitani akarsz az eredmenyen.
2022. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
48%
De ha nem foglalkozol vele ugyanolyan intenzíven, mint addig, akkor egy év alatt egy csomó mindent el lehet felejteni.
2022. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez igy van. De az mar egyeni dontes, hogy ki hogyan tartja meg a nyelvtudasat. Nem lesz ott mindig az iskola, hogy fogja a kezed.


Mondjuk hozzatennem,hogy amilyen kritikan aluli altalaban a nyelvoktatas az iskolakban, ritka az, aki valoban ott tanul meg egy adott nyelven. Nalunk annyira semmilyen volt az angol, hogy az erettsegim es a nyelvvizsgam nem az iskola erdeme, hanem a szuleime, akik a sok-sok penzt fizettek a magantanaromnak.

Sajnos ez ma a magyar valosag.

2022. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!