Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van értelme egy gyerekre...

Van értelme egy gyerekre erőltetni a nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

A kisfiam alapvetően jó gyerek, jó tanuló, 1 négyese volt csak viszont lusta. Most kezdi a 7. osztályt.

Németet tanul az iskolában , de ezzel a módszerrel kb. 200 év kellene egy középfokúhoz. Havonta, kéthavonta beszélek vele a nyelvek fontosságáról ,egyet is ért, de nem hajlandó különórára vagy tanfolyamra elmenni. Nyelvek nélkül a mai világban nem lehet jól megélni ezt mindenki, ő is tudja. Erőltessem rá vagy hagyjam rá? Küszködjön majd később amikor már több lesz a tanulnivaló más tantárgyakból is ?



2018. aug. 26. 14:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld vele megszerettetni. Erőltetni semmi értelme, mert egy életre megutálja.

Esetleg az angol nem érdekelné jobban?

2018. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

A nyelv pedig igenis fontos és ne a 13 éves döntse már el, hogy akar-e járni külön órára vagy nem. Az ő érdeke.

Egyébként kicsit magam ellen beszélek, mert én például mindig is utáltam az angolt, csak azért mert nagyon rossz tanáraim voltak, mindig egyes kettes voltam belőle. Jártam külön órára ott szeretem a tanárt, így elmentem persze nem szívesen. Viszont utólag vissza nézve nagyon örülök hogy járattak külön órára, ugyanis a főiskolán eleve kellett a diplomához nyelvizsga, tehát nem a nulláról indultam, majd diplomád után Angliába jöttem, már 13 éve itt vagyok, és magas beosztásban dolgozom. Ha ekkor annak idején nem erőltetik, most nem lennék itt ahol. Ugye 13 év alatt rengeteg ismerősre tettem szert, és akik nem tanultak otthon, azok most borzasztó nehezen boldogulnak mint az írással mint az olvasással mint a nyelvtannal.

De ezt 13 évesn nem fogja megérteni így neked kell helyet eldöntened, de később meghálálja.

2018. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok bocsi néha az elütésért hangátvitellel irtam.
2018. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Angol különórában , tanfolyamban gondolkodom. Az iskolában csak német van. Tavaly járt fél évet programozni tetszik neki, folytatni fogja. Az angollal kapcsolatban ,ha erőszakosabban beszélek vele sírni kezd és vége...
2018. aug. 26. 14:55
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Vesszen el! Ez ilyen egyszerű.
2018. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Középsuliban is elkezdheti az angolt.
2018. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%

Igen, van értelme. Egy 12 éves pedig nem kompetens ebben: tanul és kész, ez nem kívánságműsor. Mi az, hogy "nem hajlandó" elmenni?


Persze, hogy nem óhajt többet tanulni, ha kevesebbet is lehet. És ha később majd "nem hajlandó" iskolába járni? Sportolni? Érettségizni? Egyetemre menni? Dolgozni?

2018. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiam most lesz 9.-es, idáig németet tanult utálja, viszont angolul most fog tanulni tanárral, idáig maga tanulta, angolul nézi a filmeket stb. Ő angolból szeretne nyelv vizsgázni, hiába erőlteted rá. ha nem akarja nem fogja tanulni.
2018. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha erőlteted, azzal a maradék kedvét is elveszed. Jegeld egy időre a témát
2018. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Egy JÓ magántanárt kéne keresni. Aki jól is magyaráz, érdekesen meg azért a fiaddal is kijön. manapság az hogy angolul tudjon az nem plusz dolog hanem alap dolog csak sajnos nagyon kevesen tudnak igazán jól. Angol tagozatos gimibe jártam, az egyik tanárunk iszonyat jó volt a másik bűn pocsék. De aki akart megtanult. Sőt lassan a 2 idegennyelv is alap dolog. És minél hamarabb kezdi annál könnyebb. Felnőttként nehezebb nyelvet tanulni. De ez a németre is igaz. Pl a youtubeon is nézhetne német nyelvű videókat arról ami érdekli (bámiről). Így is lehet sokat tanulni.
2018. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!