Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan érintene, ha a 16 éves...

Hogyan érintene, ha a 16 éves lányotok füvezne?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 01:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%

Inkabb fuvezzen mint lemeny drogot vagy piat nyomja ...


Amugy kernek tole egy jointot 🤣

2022. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ, milyen gyakorisággal, és hogy milyen amúgy a viselkedése a hétköznapokban. Egyszer-egyszer egy házibuliban belefér simán, ha mellette kiegyensúlyozott és normális a mindennapokban. Ebből nem csinálnék ügyet. De ha minden pénteken es szombaton ez a program, vagy ne adj isten hétköznap, vagy ha egyedül csinálja itthon rendszeresen, vagy ha azt látom, hogy amúgy magábaforduló és rosszkedvű, akkor sokszor elbeszélgetnék vele, és közösen megbeszélnénk a helyzettől függő szabályokat, amik neki is rendben vannak (pl. ha suliidőben is előfordul, akkor azt, hogy hétköznap ne szívjon/igyon, vagy mondjuk ha állandóan bulizik hétvégenként, akkor azt, hogy hétvégén csak egy este megy el a barátaihoz, nem kettő, vagy ha durván romlik az átlaga, akkor csak kéthetente, ilyesmi). Próbálnám vele együtt megtalálni azt az elfoglaltságot és közeget, amiben egészséges módon érzi jól magát, pl. új csapatsport, tánccsapat, idegen nyelvű beszélgetőklub, vagy valami menő, vérmérsékletének megfelelő hobbi, amire lehet fókuszálni, mint mondjuk búvárkodás, siklóernyőzés, kitesurf, filkészítés, fotózás, akármi, vagy ha őt motiválja mondjuk a függetlenség és pénzgyűjtés, akkor segítenék keresnéni neki hétvégi diákmunkát, hogy kicsit felnőttnek érezze magát, legyen oka józannak maradni hétvégén, és lehetősége felelősséget tanulni. Lehet, hogy elvinném magammal rendszeresen önkénteskedni mondjuk ételosztasra minden vasárnap délben, vagy ilyesmi, akár a barátaival együtt, ha nekik is van kedvük, ez mindig személyiségformáló.

Megpróbálnám afelé terelni a dolgokat, hogy a barátait ő hívja át hozzánk minél gyakrabban, mert úgy nagyobb biztonságban érzem őt, mégha nekem ez jár is némi kényelmetlenséggel.

És az apjával elmesélnénk neki a saját élményeinket a fűvel és alkohollal, mert mindketten éltünk ilyesmivel fiatalon, mielőtt megismertük egymást, és fontos, hogy ez egy nyílt téma legyen köztünk.

2022. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem miért lettem lepontozva, annyit írtam le csupán, hogy figyelmeztetném a veszélyeiről és arról, hogy még mindig nem 1 teljesen kiismert szerről van szó(A legalizálás azért jó, mert így jobban fogják tudják majd tanulmányozni azokon is, akik csak 1-szer szívtak pl.), szimplán szeretném, ha ezek tudatában csinálná azt, amit. Amúgy a fűben az is a baj, hogy lehet nem számít kapudrognak, de simán az lehet belőle és nem szeretném, ha azt tanulná meg, hogy ha baj van, pl. alvászavara van, vagy depressziós akkor rögtön ezekhez a szerekhez nyúljon, mert hogy az "jó".
2022. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Én sose próbáltam.

Középiskolás voltam amikor az egyik osztálytársam epilepsziás rohamot kapott füvezés után. Azt hittük meg fog halni. Megijedtem.

Én cigiztem, úgy voltam vele mindig, hogy az is bőven elég méreg.

-De gondolom én is alacsony vagy középosztálybelinek számítok amiért nem füvezek.-

2022. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
#14 Hát igen, úgy tűnik ezek a felsőosztálybeliek már annyira elszívták az agyukat a füves propaganda hatására, hogy felsőbbrendűnek érzik magukat(Skizofrénia egy mellékhatása?). Gondolom ez is az oka annak, hogy Hollandia műanyagból akar utakat építeni, mert hogy az milyen egészséges az ember szervezetének és ráadásul marihuána, akarom mondani marha olcsó is.
2022. szept. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
10, vicces vagy. Dorogozzon csak a "felső kör" nyufodtan, eddig se róluk vettünk példát.
2022. szept. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%

19 éves vagyok, szóval nem szülőként formálok véleményt de azért megosztom.

A füvezés se mindegy, hogy milyen rendszerességgel történik meg milyen közegben. Ha pár havonta elszív 1-2 cigit egy buliban nem gondolnám ártalmasnak. Én személy szerint 16 évesen próbáltam ki, és nagyon ritkán szívok. Van hogy megjön hozzá a kedvünk haverokkal és veszünk pár grammot de ez ilyen évente 1-3 alkalom. Elröhögcsélünk hülyülünk meg minden.

Viszont sajnos van olyan ismerősöm aki kb 1 éve minden nap be van állva és ő viszont csak 16 még. A szülei nagyon kultúráltak, és eléggé "elitek" ha megtudnák hogy csinálja a gyerekük szerintem 18 éves koráig ki se engednék az utcára. Ő viszont tényleg elzüllött, pedig pont róla nem gondolta volna senki. Bár magával a fű alkalmi fogyasztásával szerintem nincs gond, inkább azzal van hogy tényleg kapudrog. Kipróbálják a fiatalok az alkohol után, rájönnek hogy ez tök jó és néha csinálják mert a füvet kordában lehet tartani. Aztán ezen az elven meglátják hogy pár ismerősük pl ekizik, vagy speedezik, esetleg kristályozik vagy valami mást tol. Kipróbálják azt is, na azokra már kicsit könnyebb ráfüggni és jóval károsabbak.

Én is kipróbáltam az itt felsoroltakat viszont mindet csak egyszer, és azért nem fogom többet csinálni mert konkrétan tudom magamról hogy rájuk függnék és elcseszném az életemet. Az a baj hogy ilyen korban úgy van minden gyerek az ilyesmivel hogy neki ne mondja meg senki hogy függő lesz ő sose tudna az lenni, aztán mégis. De amúgy a fű és alkohol fogyasztással nincs gond ha nem rendszeres csak mondjuk hétvégi progi. Szülőként lehet másképp gondolnám, leginkább azért mert attól félnék hogy más szerekhez fog nyúlni.

2022. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
41%

Beültetném az autóba s elvinném egy olyan erdőben élő közösségbe akik ugyanígy kezdték, s megkérdezném h ezt a kockázatot felvállalja e. Ha a válasz igen lenne, mondanám h jó mert én nem ilyennek akarom nevelni úgy h máris kiszálhat az autóból minden támogatás nélkül gyakorolhatja ezt az életet.

Velem apám eljátszotta, rá se nézek azóta se semmi ilyen tudatmódosítóra, se azt használó emberekre.

2022. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
Mondanám neki, hogy előttem nem kell titkolóznia, csinálja!
2022. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
81%

Én felhoznám a témát egy laza beszélgetés során. Mindenféleképp ha nem szívtál akkor nézz utánna a hatásainak, tapasztalatoknak, hogy legyen valami elképzelésed hogy miről van szó.

Ne támadd le, inkább próbáld meg elfogadni. A szülő-gyermek kapcsolatot ápolni kell, nem rombolni. Elmagyaráznám neki, hogy mit csináljon ha baj van, ha valaki pánikol, készítsen inni-enni stb.

És a legfontosabb az, hogy jó barátok között csinálja akikben megbízik (és esetleg te is ismersz).


kicsit rólam: 19F - szóval szülői véleményt nem tudok mondani, de az én történetem elmesélhetem röviden.

18 évesen kezdtem el füvezni és cigizni is. A cigizést 3 hónap után vallottam be, szülők nem nagyon fűztek hozzá semmit, volt egy kis ejnye-bejnye (de így szó szerint ennyit mondtak), anyám évekig cigizett, apám csak rövid ideig.

A füvezést nem mondtam el nekik, de rájöttek valahogy, arról nem beszéltünk, viszont szoktak néha viccelődni vele.

Jó kapcsolatunk van, én még mindig szívok, nem érzem magam rosszul, nem romlottak a tanulmányi eredményeim, sőt javultak (valószínűleg nem a fű miatt :D ,de ki tudja ), nem veszett el a motivációm az élethez, de ez én vagyok, mindenkiben változhat a hosszútávú hatása, lehet hogy a te lányod épp depresszióba esik, szóval csak óvatosan. Rendszert nem kell belőle csinálni, szívjon amikor jól esik, de ne vigye túlzásba (nem kell minden héten a buliban rágyújtani egy zöldre). Remélem segítettem.

2022. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!