Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10-12 éves gyerekek miért...

10-12 éves gyerekek miért tegezik le az anyja/nagyanyja korabeli eladókat? A tanáraiknak is hellóval, sziával köszönnek?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy ebben a korban már megtanulnak-e magázódni, vagy nem. Ha a szülők nem is tanították meg, azért már ebben a korban magától is éreznie kellene, hogy mikor helyénvaló a "hello" és mikor kell a "jónapot" a "legyen szíves" és társai. Vagy rosszul gondolom?

2022. szept. 30. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Mert ők már tudják, hogy tök hülyeség ez a tegezés/magázás és nem érdekli őket más véleménye.
2022. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy emlékszem, oviban tegeztük az óvónőket, ahogy most is az ovisok, iskolás korban viszont már bőven elvárható a magázódás.
2022. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Alsóban még tegeződnek a tanárokkal. Bár köszönni jónapottal kell, nem sziával.
2022. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

A mai gyerekek azért nem tudnak magázódni, mert nincs hol megtanulniuk. Ma már boldog-boldogtalan tegeződik, erről lehet véleményed, de ilyen környezetben nem fog a gyerekre ráragadni a magázás.

Nekem pont 10 és 12 éveseim vannak, egy ötödikes és egy hatodikos. Az ő osztályfőnökeik már minimum egy csókolomot elvártak elsőtől fogva, de pl. a párhuzamos osztályba járó gyerekek simán sziázták a tanítónőjüket még negyedikben is, mert őt ez nem zavarta. Az egész magzázó formát harmadikban kezdték nekik tanítgatni, felsőben már elvileg elvárás, de múltkor hallottam a nagyobbikat, hogy még mindig elrontja.

Úgyis ki fog ez kopni rövid időn belül.

2022. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Az ember csak azért tanul meg magázódni, hogy az egyetemet lehessen azzal kezdeni a tanárok javával, hogy mindenki tegez mindenkit.

Vagy nekem pl egyetlen nagynéni, rokon, stb se hagyta hogy magázzam, mindig rámszóltak. És számomra is nagyon gáz, mikor azok az ovisok-kisiskolások akik nem ismernek, magáznak többé-kevésbé 17 éves korom óta.

Teljesen felesleges az egész, ezért is szeretem az angol nyelvet. Abban nincs ilyen bohóckodás.

2022. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Mert ma már b*romság. 25 vagyok, de gyerekként is óriási blődségnek tartottam, és utáltam. Ahogy a mai napig. Csak az illem miatt használom.

És ha nekembgyerek "csókolom"-t köszönt, és mindig kérem, hogy szia, vagy ilyen, és ne magázzon.

Ahogy szinte minden korombeli fiatal is teszi.

2022. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a bölcsiben és oviban is maguk a nevelők/pedagógusok is úgy szoktatják már a kicsiket, hogy "sziázzák" Őket. Nincs nagyon hol megtanulniuk.
2022. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Nekünk alsóban már kellett tudni szépen beszélni. Csókolommal köszöntünk, és "tessékelős" formában beszéltünk a tanítókkal. 96-ban kezdtem az iskolát, első-második osztályban megtanítottak, anyukáink is így beszéltek a nénikkel és bácsikkal. Most valóban kevesebb a lehetőség. Felsősöknek is nehezen megy. Nincs helye, tere, ideje a dolognak. Anya dolgozik, alig találkoznak, fáradt, kevesebb időt töltenek együtt, kevesebb helyre mennek együtt a napi rutin részeként, átértékelődtek a dolgok, mások a prioritások. Nem az a világ. Ez egyrészt nem baj, fejlődünk. Másrészt viszont értékek vesznek el. Egy kicsit azért szomorú vagyok miatta. De úgyis kihal lassan az a generáció, ahol ez a természetes.
2022. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

30 vagyok, gyakran látom a 10-en eveseken, hogy vívódnak, hogy tegezzenek vagy magázzanak.

Régebben mondta nekem egy idős hölgy amikor megkért, hogy tegezzem nyugodtan, hogy tegeződve is meg lehet adni a tiszteletet és magázódva is elküldeni a másikat a kva anyjába.


A kedvencem az volt amikor 3 tini magázódva megkérdezte, hogy átugorhatnak e engem rollerrel xD soha nem fogom elfelejteni.

2022. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Boltban dolgozom, korra való tekintet nélkül (én 36 vagyok) tegez a vásárlók 90%-a, igaz sportszer üzlet, így pl nagyon idős nyugdíjas kevés akad. De simán 60as emberek kedvesen tegeződnek, a 40-50es korosztály pedig csak akkor magázódik, ha épp gorombáskodni van kedve 😆 mer' akkor ő a vásárló, akinek igaza van, és nyilván keménykedni magázódva kell 🤷‍♀️ nagyobb tizenévesek néha magáznak, olyankor kicsit meglepődnek, ha visszamagázok 😁 de rajtuk látszik a szégyenlősség is általában. Nem tudom más szakmában, vagy szülőként hogyan látjátok ezt, de a 15-18 éves(nek látszó) fiatalok néha totál zavarban vannak, ha fizetni kell 😀 vagy csak megszólítani egy eladót. Na de aki ilyen, az mindig magáz.
2022. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!