Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van olyan akinek a kamaszgyere...

Van olyan akinek a kamaszgyereke cigizik,és tudja.hogy sikerült szabályokat felállítani.és milyen feltételekkel engeditek neki?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 13:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Anya azt mondta, hogy elotte nem cigizhetek. Mogotte (a hata mogott fizikailag) ragyujtottam es mondta, hogy igy rendben van. Napi par szalat szivtam akkoriban. O is foloslegesnek tarotta ilyen miatt vergodni. Ugy volt vele, hogy inkabb cigizzek, mint drog, vagy alkohol. Azota leszoktam a dohanyzasrol, igy mindenki orul. Ennyi.
2022. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Cigizzen nyugodtan, ő így döntött. A lakásban nem cigizhet, és zsebpénzt természetesen nem kap, aki cigizni akar, az keresse meg a rávalót. Lecseszés, hegyibeszéd nincs, értelmetlen. Ezek a szabályok.
2022. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

17éves, nyáron 15éves kora óta dolgozik, (mellé nyilván tőllünk is kap hetente, nem várjuk el, hogy 2,5 havi keresetből elégítse kibegész évben az igényeit) 1éve cigizik

Én veszem neki, de a "saját pénzéből" odaadja az árát, ehhez ő ragaszkodik

Már mikor elszívta az első szálat, elmondta, és kijelentette, hogy neki jól esik, és ne haragudjak érte, de cigizni szeretne

Nem volt hegyi beszéd, meg zsarolás, rábólintottam, "örültem" hogy nyíltan elmondta

Kb 2,5-3 napig elég neki 1 doboz cigi

Hétvégente nem is nagyon szívja, azt mondta, nincs hozzá társaság (mi nem dohányzunk az apjával)

2022. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
50%
Azért oda lesüllyedni, hogy az ember maga veszi meg a gyerekének a cigit....
2022. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban alapból tilos. Nem mondanék hegyibeszédet, de külön egy fillérrel sem finanszíroznám a cigit. Ha kap kajára pénzt, és abból vonná el az árát, az már az ő döntése, ha inkább éhen marad. Megvenni még a férjemnek sem vettem soha. Mindkét szülőm láncdohányos volt, utálom a szagát is, sajnálom az arra kidobott pénzt, de még inkább azt, hogy káros is. Férjemet sem csesztettem érte, de az egészségre való hatása miatt elvből nem venném meg neki, mert az olyan, mintha azt támogatnám, hogy mielőbb beteg/halott legyen.
2022. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

A hazban nem cigizik. A kertben van kis kijelolt sarka hamutallal, meg bent a garázsban lehet. Amíg nem volt 18 éves én vettem meg neki az ő pénzéből.


"Azért oda lesüllyedni, hogy az ember maga veszi meg a gyerekének a cigit...."


Inkább megvettem neki, minthogy vadidegeneket szólítson le miatta az üzleteknél

2022. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
"Azért lesüllyedni....."miii vaaan?ez nem lesüllyedés.hovaa is.most jöhet az a szöveg hogy asszisztál az ember a hhoz hogy tüdőrákot kapjon....de nem.Aki volt már hasonló helyzetben az tudhatja ,lehet itt azt mondani hogy pofánba..om,nem adok neki pénzt,nem engedem sehova....!Na ezek nem működnek.ahogy a hegyibeszéd sem.Én pont azt tartom jónak ha valaki tud arról hogy a gyereke cigizik.és nem kell titokban cigizgetni,hazudozni.nyilván senki nem örűl neki de bizonyos szabályok mellett el kell fogadni
2022. okt. 6. 17:29
 8/29 anonim ***** válasza:
55%

Hát én el vagyok hűlve rajtatok. Tudom, én leszek a 0 %-os, de akkor is.

Hogy a fenébe tud egy kamasz gyerek cigizni? Honnan van rá pénze? Hol gyújt rá?

Az enyémek nem dohányoznak, le is törném a kezüket. De nincs is rá szükség, nyilván ez példamutatás kérdése is. Bizonyára van erre öröklött hajlam is. Se a párom, se én nem dohányzunk. Egyszerűen undorítónak tartom, büdös, egészségtelen. Soha nem fért a fejembe, hogy miért teszik ezt emberek a saját testükkel. Mindkét gyerekem is azt mondja, hogy undorító, gusztustalan!

Most biztos azzal jöttök majd, hogy naiv vagyok, de én teljesen biztos vagyok benne, hogy egyik sem fog cigizni. A fiamnak a haverjai már mondták, hogy ki akarják próbálni, de ő mondta nekik, hogy neki aztán esze ágában sincs!

2022. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Hmm majd úgy 10év múlva is ezt mondd.
2022. okt. 6. 21:25
 10/29 A kérdező kommentje:
Nekem mindkét szülőm dohányzott,utáltam a cigit ,mint a szart!egy gyenge pillanatban elszívtam egy szálat....20év lett belőle.
2022. okt. 6. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!