Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyával folyton veszekszünk....

Anyával folyton veszekszünk. Mit tanácsoltok? - olvasd el a leírást. - L/13

Figyelt kérdés
Folyton csak azt hajtogatja, hogy a tanulás a legfontosabb. Sok különórát szervez nekem, hogy ne pazaroljam el a délutánokat. Szívesen lennék a barátommal, és előző héten háromszor is hazudtam, illetve lógtam különórákról, csak hogy vele lehessek, amik persze kiderültek. Mindig veszekszünk. Mit tegyek, hogy javuljon a viszonyunk?
2010. szept. 27. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok beszélni - nyugodtan - erről! Mindenki elmondja az érveit- ellenérveit, és talán sikerül közös nevezőre jutni!
2010. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
próbáltam nyugodtan beszélni vele, de mindig elkezd kiabálni.
2010. szept. 27. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem kéne ****** 13 évesen.Azért.
2010. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Tanulj jól beszélj vele kedvesen , és ha kiabál ne törődj vele és ha nem hagy élni akkor nyugodtan lógj el a különórákról vagy beszéld meg a tanárokkal hogy mi a hejzet és hogy te nem fogsz járni

érdekes nálunk pont fordítva van, én mindig túl sok helyre szeretnék menni :)

2010. szept. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy darbig tűrd, aztán hozd az első jó jegyeket és akkor bízni fog benned!
2010. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mond meg hogy ez neked túl sok, mert nem tud ennyit befogadni az agyad és a lecke után már mindig teljesen lefáradsz,és fel szeretnél néha töltődni úgy ahogy valószínűleg ő is hétvégenként, és az neked jó lenne ha lehetnél néha iskolán kívül is a barátaiddal,persze csak ha a lecke kész van,és higgye el hogy nem fogod elpazarolnia délutánokat, mert úgyse megy bele már semmi a fejedbe 8- 10 óra tanulás után, De ha mondjuk tanulsz ugye a suliban meg részt veszel mondjuk egy különórán és utána rögtön nem tanulsz hanem beszélgetsz fél órát a barátoddal/barátnőddel, akkor feltöltődsz energiával, és meg tudod tanulni a másnapi leckét.A lecke után mondjuk megígérheted neki, hogy gyakorolsz még vmit külön,amihez kedved van(a kötelezőt már megtanultad)és hogy legalább UTÁNA engedjen el barátozni,ha van még idő mert neked nagyon stresszes ennyi órára és különórára tanulni és jót tenne a kikapcsolódás.Ha megengedi akkor csináld rendesen amit megigértél, esetleg néha még lecke után mosogass el vagy ilyesmi, és akkor látja majd hogy ez hasznosabb és elenged.

Bocsi ha egy kicsit zagyva lett(a vesszők sokszor hiányoznak)

13/L

2010. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Túl sokat vár,ismerek ilyet minden szakköre kötelezték lányt meg is utálta azt amit magátol talán még szeretett is volna...
2010. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerinted valyon megis miert csinalja ezt az anyukad? Talan azert mert pontosan tudja, hogy egy 13 eves kislanynak nem a pasizason kene hogy jarjon az esze! Egyaltalan hogy tehetsz ilyen az anyaddal 13 evesen? Es talan ha rendesen tanulnal akkor nem halmoznanak el kulonorakkal mert akkor minek. Erre meg nem gondoltal nagyokos? Vagy nalad a tankonyv taskanehezek? Egy csoppet tanuld mar meg tisztelni az anyadat... O szult meg es o nevelt fol, nem a baratod. A pasijaid majd jonnek mennek az eletedben, de anyad csak egy van!
2013. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!