Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aki tud, segítsen, fontos!...

Aki tud, segítsen, fontos! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Lassan 19 éves vagyok, jó eredménnyel végeztem eddig az összes iskolámat(általános, gimi).Régen anyu volt a legjobb barátom, úgy éreztem, hogy mindent elmondhatok neki. Ahogy kamaszodtam 15 éves koromtól ez egyre romlott ami az én-néha rossz irányba történő- fejlődésemnek is betudható, de szeretném leszögezni sosem voltam iszákos, dohányos, csak szerettem eljárni, barátokkal lenni.Amikor komolyabb barátaim lettek anyu mindig világosan a tudtomra adta,hogy "valami ezzel a gyerekkel nem stimt" vagy nem normális annak ellenére,hogy tudta szerelmes vagyok. Ez miatt sokszor sírtam az elmúlt években is, mert hiányzott az, hogy megöleljen és szeresse azt akit én is. Ha hibázok, tanulok belőle.Lassan egy éve van msot egy barátom aki mukája folytán és a családja miatt amerikában él, de nemsokára jön haza és kiköltözik. 8hónapja nem láttam de sziklaszilárdan emgbízom benne és ő is bennem. Komoly elhatározásaink és céljaink vannak az életben, és attól félek anyu megint keresztbe tenne.Nem érti meg, hogy felnőttem lassan. Van egy testvérem is aki 3évvel idősebb nálam, de visszamaradott kicsit a fejlődésben. Anya pedig sokszor ez miatt hozzá viszonyít és még mindig gyerekkét kezel, a msotani barátomra is modnta sokszor, hogy felejtsem el.Mit tudnék tenni, hogy végre megértse nem pici lánya vagyok már, és sokkal komolyabb lettem mint gondolná?hogy vannak céljaim, és nem mindig fogok vele élni..Szeretném a barátomat is ellfogadtatni, mert tudom hogy agyon szeret, és anyu támogatására annak ellenére, hogy felnövök szükségem van. Arra, hogy meglátogassuk, mesélni tudjak neki boldogan..ez hiányzik.
2011. máj. 16. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahogy nálunk is így volt. 15 éves voltam amikor megromlott (nem tudom miért ) a kapcsolatunk. Aztán nem történt semmi, éltem az életem tovább, meg ő is. 20 éves voltam amikor lett egy komoly kapcsolatom, rá pár hónapra, egyszerűen elköltöztem. Majd egy év múlva terhes is lettem, aminek ő persze nagyon nem örült. Szerintem még akkor sem hitte el hogy képes vagyok egy gyereket felnevelni. Aztán persze mikor meglett a baba, és látta hogy gondoskodok róla, szépen neveljük akkor megváltozott. Imádja az unokáját, és most már nagyon jó a kapcsolatunk.
2011. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és hogy fogadta, hogy elköltöztél?
2011. máj. 16. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tetszett neki, de szerintem inkább anyagi okok miatt. ( akkor még tanultam és kapott utánam pénzt), aztán mivel elköltöztem de már nagykorú voltam írtam egy levelet a MÁK nak , hogy nekem küldjék a családi pótlékot, + apukámtól is saját nevemre kaptam a gyerektartást.
2011. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
költözz el,azt majd rájön ,anyámmal is úgy lett jó a viszonyunk h elköltöztem tőle,19 éves vagyok 17 évesen költöztem el,van 1 15 hónapos kisfiam
2011. máj. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nemsokára tervezem, de félek, hogy teljesen ellenem fordulna és ahol tudna megakadályozna..:/
2011. máj. 18. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Hosszú kérdés - hosszú válasz. Bocs.

"Ahogy kamaszodtam 15 éves koromtól ez egyre romlott" - anyukád ekkor érezte először azt, hogy a pici kislánya, aki a szeme fénye, mert normális lett szerencsére a bátyjához képest (már elnézést) nem csüng tovább rajta, kinyílt a világra és távolodik - ő így élte meg, ha szerinted nem is így volt. Ezért, mivel édesanyád nem felelősségteljesen gondolkodó felnőtt ember, aki az élet menetét nem akarja elfogadni, erre úgy reagált, hogy benned bűntudatot keltve megpróbált érzelmileg magához láncolni. ez sikerült is neki, hiszen most nem tudod eldönteni, hogy mit is akarsz, mert bármiben is döntést hozol, rögtön ott a hang a fejedben, hogy "mit fog ehhez anyád szólni?"


"mert hiányzott az, hogy megöleljen és szeresse azt akit én is" - ez egyfajta büntetés. Megvonom tőled a szeretetem, hogy tudd, mit élek én át, hogy tudd, bűnös vagy, bár nem tudod, mit követtél el - annál jobb. A bűntudatkeltés legjobb eszköze. Sose élj vele.


"Komoly elhatározásaink és céljaink vannak az életben, és attól félek anyu megint keresztbe tenne" - volt már olyan, hogy keresztbe tett? vagy egyszerűen annyira nem bízol már benne, hogy bár nem volt rá még precedens, te belevetíted, hogy másképp nem is történhetne?


"Mit tudnék tenni, hogy végre megértse nem pici lánya vagyok már" - ez ellen semmit, nem is kell. Aki egyszer szülővé vált, az nem tud kibújni ebből a szerepéből. Csak megtanul együtt élni azzal, hogy a gyerekei felnőnek. Tanulási folyamat, s van, aki ezt a leckét nem akarja megtanulni. (Továbbmegyek: Magyarországon egyenesen tabu ezt megtanulni.)


"hogy vannak céljaim" - ez a legfontosabb, mindig legyenek.


"Szeretném a barátomat is elfogadtatni" - amit elmondtál anyukádról, abból az jött le, hogy ez egy hiú ábránd. A barátod maga lehet az arab sejk fia a dalai lámával keresztezve, neki akkor sem fog tetszeni, mert elvitte a lányát. Ha elszánt vagy, akkor belátja majd, hogy nem tehet semmi, jobb, ha megszokja. Idővel meg is szeretheti, de ez nem fog egyik napról a másikra menni.


"és anyu támogatására annak ellenére, hogy felnövök szükségem van" - ez egy tévedés! Nincs rá szükséged, pont ezt akarta beléd nevelni, mint a legtöbb anya, hogy nélküle nem tudsz létezni, pedig dehogy is nem! Önálló, felnőtt ember vagy, aki tud dönteni (hiszen azt a legkomolyabb döntést már meg tudtad hozni, hogy összekötöd valakivel az életed, akkor meg tudod hozni az önfenntartáshoz szükséges döntéseket is). Merj váltani, merj lépni, merj kilépni! Menj ki a pároddal külföldre, hogy tiszta lappal és tiszta fejjel tudj gondolkodni azon, mi is történt veled mostanáig a családodban. Nem fog ez örökké így maradni, mit most van, a helyzet megjavítható. csak kicsit kívülről látva át kell gondolnod, hogyan is állsz a dolgokhoz és hogy kiszolgáltatod magad vagy megoldod a helyzetet.

2011. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, őszintén szólva ilyenkor látom 110%-osan amit eddig is éreztem, csak talán féltem saját magamnak is bevallani.


Olyan hogy megakadályozott volna konkrétan nem volt, de sokszor torkollott veszekedésbe egy egy "kísérletem". És ilyenkor jön az érzelmi rész nála, az érzelmi zsarolás ami nálam a legfájóbb és legnehezebben elviselhető pontom.

A külföldi költözést ahogy írtad tervezzük őszre ha nem sikerül a felvételim. ( Ott tudnék dolgozni, gondolkodni, kicsit távol lenni). Ha nem tudnánk kimenni mert felvesznek az egyetemre akkor is szeretnék a barátommal összeköltözni. Amikor felhoztam korábban hogy szeretnék ősztől albérletben lakni az egyetem miatt is, meg önállósodási szempontból is, egyszerűen lekezelően mosolygott és mondta h "na persze.." de a szemében ott volt a düh is. Ekkor még szóba se hoztam h a barátommal..


A támogatást úgy értettem, hogy-talán ezek miatt is- elég családcentrikusnak tartom magam és majd ha kisbabám lesz vagy akármi történik ott legyen AZ anyukám.

2011. máj. 24. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!