Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tanácsoltok nekem? Elmenje...

Mit tanácsoltok nekem? Elmenjek az esküvőre?

Figyelt kérdés

(Azért így írtam kérdést, mert máshogy nem engedte)

Elég nagy problémám van..A szüleim pont egy éve váltak el (hivatalosan csak februárban), azóta mindketten találtak maguknak párt. Anya esküvője májusban volt, apának jegyese van, november közepén házasodnak össze. A problémám az, hogy nem szeretnék elmenni..Nem azért, mert nem szeretem apát, ugyanis anya esküvőjére se mentem el (de ő megértette, bár ő már felnőtt volt, amikor a szülei elváltak) és apáéra se szeretnék..Egyszerűen szörnyű látni azt, hogy az apukám nem anyának bókol, nem őt szereti, hanem egy másik nőt (aki egyébként nagyon kedves) és őt smárolja le a szemem láttára..Apa elég sértődékeny, de ezt talán még megértené. A másik baj az, hogy a saját apja nem ment el az esküvőjére 19 éve és nem szeretnék neki én is csalódást okozni a második esküvőjén. Ráadásul bízik bennem, én vagyok "apa egyetlen kedvenc kislánya" (félreértés ne essék, nem kényeztetett el) és nagyon fájhatna neki, ha nem mennék el..Viszont mint írtam, nem bírnám ki sírás nélkül ahogy megcsókolja a jegyesét, már most, ahogy írom, fáj a szívem és rosszul esik.. Ti mit tennétek a helyemben? Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. okt. 14. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy?Szerintem ülj le apuddal beszélni, és őszintén mondd el neki, hogy nincs semmi bajod a jegyesével,de nem tudnád végignézni az egészet.Meg kell hogy értse!!!Egy gyereknek nagy trauma, ha a szülei elválnak, ezzel tisztában kell hogy legyen.Az meg más dolog, hogy az ő apja nem ment el az esküvőjére...biztos más okok voltak, ezzel ne foglalkozz.Szerintem nem kell elmenned és úgy tenned mintha jól éreznéd magad, és ha őszintén elmondod apudnak ezt, akkor meg kell hogy értse!
2010. okt. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mindíg mondj igazat.Mondd meg mi esik rosszul,különben nem fog tudni tenni ellene,pl ez a csók dolog,ha megmondod neki,hogy téged idegesít,akkor előtted lehet visszafogják magukat,és nem csókolóznak.

Az esküvőre nem mennék el,semmi sem kötelező.

Vagy csak a lagzira menj el 1-2 órára hogy megtiszteld a jelenléteddel,aztán lépj le.1-2 órát csak kibírsz

2010. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek: 11 éves vagyok. Leülnék apával beszélni, már ezt tenném nem is tudom hány éve, de vele egy komoly szót nem lehet váltani, hacsak nem olyan dologról van szó, amiből egy mukkot nem értek. Egyszer még tavasszal ameddig nálunk lakhatott, meg kellett beszélnünk egy fontos dolgot, ami anyához kapcsolódik, egyszercsak elkezdte szidni, meg mondani, hogy mekkora genya, én felpattantam az ágyról és azt mondtam, hogy ez nekem magas, erre nem ám elgondolkozott arról, hogy mit csinál, mert mindig neki van igaza, másra nem is gondol, hanem bejött a szobámba és azt mondta, hogy nagyon butuska vagyok, amiért nem hallgattam meg... Valahogy a szüleim sosem azok voltak, akikkel leülök és megdumálok mindent (anyával minden magától megoldódik mindig), amivel probléma van. Azért (is) nehéz a helyzet, mert nem szeretném, hogy apa haragudjon rám..Tavaly kaptam egy egyest (rodalomból, csak néhány dolgot húztam alá egy mesében azokból, amiket kellett, egy másik lány szintén, de ő "tökéletes" [emellett jó fej, csak a tanárok kivételeznek vele] és nem kaphat egyest, csak hármast, én meg kaptam egy bazinagy egyest, mondván én úgyis kijavítom, mert okos és ügyes vagyok...) és látszott apán hogy mennyire csalódott és haragudott (mintha nem mesélte volna sokszor, hogy kitűnő tanuló volt, de a magatartása..hát khm..) és az nekem fájt..Ráadásul márcsak 2 hetente találkozom vele, és nem bocsát meg olyan könnyen. Anyával tegnap beszélgettünk erről, ő azt mondta, hogy menjek el, mert haragudni fog és nem jó, ha ritkán találkozunk és akkor is haragszik, én mondtam neki, hogy ez már kényszerítés, hogy nem dönthetek, mert ő azt AKARJA, hogy elmenjek, viszont ha nem megyek, akkor úgy viselkedik, hogy lelkiismeretfurdalásom legyen, hogy megbánjam, hogy nem mentem el és valami nem úgy volt, ahogy ő akarja.

Azt nem szeretem, hogy ő nem mindig olyan, mint egy igazi apa..Nem lehet vele semmit se megbeszélni, erőszakos és mindig mindennek úgy kell lennie, ahogy neki tetszik. Persze vannak jó tulajdonságai, szóval szeretem, ne értsetek félre.

Másodiknak: Nem tudnánk megoldani, hogy csak 1-2 órára legyek ott. Egyrészt, mert akkor is megsértődik, másrészt mert fél órára lakik innen, anya azt se tudja, hogy merre van a település, a férje meg..Ő anya férje, 1 éve még nem is tudtam arról, hogy létezik, de mivel ez már nem maradt így, inkább tegyünk úgy, mintha nem tudnánk egymásról.

2010. okt. 14. 18:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Apukádnak meg kell értenie!! Én nagyon haragudnék forditott esetben..

De én el sem tudnám viselni hogy apunak van egy másik valaki akit anyu helyett szeret...

Sírás folytogat..

2010. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj el. Apádnak ezt el kell fogadnia. Neked anyukd meg apukád a családod nem az új férj/feleség. Ha nem vagy az új párjaikra kiváncsi meg kell, hogy értsék.
2010. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

olvasva a válaszod, érdekes játékot játszotok, mindenki keveri a kártyákat, zsarol

ne engedj a zsarolásnak! ha megharagszik, hát megharagszik, majd megbékél. Te ne is törödj vele, csinálj úgy, mintha észre sem vennéd, hogy haragszik (hiszen a megharagudás is érzlemi zsarolás - ha látja, hogy semmi értelme, abbahagyja) Ugyanakkor azt ne csináld, hogy akkor te sem beszélsz vele, mert aztán azt veszed észre, hogy 10 éve nem szóltál hozzá.

Olyan ez, mint amikor valaki nem szól hozzád, de te ettől még beszélsz hozzá, mintha mi sem történt volna.

2010. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De igazából apa jegyesét kedvelem..Csak sajnos nem velük lakom.

Apa sajnos nem olyan, hogy zsarol, haragszik, meg minden, de ha rá se hederítünk, abbahagyja, neki ilyen az alaptermészete. Anyával is ezt csinálta. (De érdekes módon ő sosem mond apáról semmi rosszat, csak a tényeket, mert ő szívesen lenne jóban vele.) Volt már olyan, hogy apa valamiért megharagudott és én próbáltam hozzászólni, de azt mondta hogy dolga van és nem ér rá. Aztán kiment külföldre néhány hónapra és úgy tett, mintha mi sem történt volna, ugyanúgy szeretett, mint előtte. De amennyire ismerem, csak azért békélt meg, mert nem láthatott.

Tegnap este beszéltem anyával. Azt mondta, hogy menjek el, ne bántsam meg.(Jogos, hogy jobban tudja, pont idén 20 ée, hogy ismeri.) Ha valamit nem akarok, akkor anya azzal áll elő, hogy kamaszodom és ezért mindennek ellenszegülök... Pedig évekkel ez előtt is kismilliószor volt olyan, hogy valamit nem akartam és meg tudtam őket győzni.

Bocsi a hibákért, de sietek, mert itt van a mamám.

2010. okt. 15. 12:56
 8/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok, na megoldódott a probléma. Most jöttem haza apáéktól, és tegnap is meg ma is olyan lelkesen tervezgettek, meg beszéltek tegnap egy esküvő DJvel, meghívókat csináltak, még rám is gondoltak, hogy majd 12-én veszünk nekem ruhát. Nem volt szívem elmondani hogy nem szeretnék menni--DE köszönöm szépen mindenkinek!
2010. okt. 17. 16:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos vagy! Nagy szíved van! Biztos rossz lesz őket nézni, de legalább mindkettő boldog, örülj neki! Én örültem volna, ha inkább elválnak a szüleim, nem pedig egy életen át marják egymást, az borzasztó! Válassz magadnak egy szép ruhát és érezd jól magad!
2010. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. :) Igazából nem szoktam ilyen lenni. Alapjáraton bunkó vagyok és csak magammal foglalkozom, szerintem apa meg se érdemelte volna azt se, hogy a tesóim elmenjenek, de egyszer élünk.
2010. okt. 17. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!